Auksas, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žiniasklaida papasakojo, kaip Rusija atsikrato dolerio diktato

166
(atnaujinta 13:32 2018.08.26)
Anot Vokietijos žurnalistų, Rusijos valdžia artimiausiu metu nesiruošia gerinti santykių su Vakarais, todėl didina aukso atsargas

VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Rusijos vyriausybė bando atsikratyti dolerio diktato, aktyviai perka auksą ir parduoda JAV vyriausybės obligacijas, rašo "Die Welt".

Rusijos valdžia, pasak straipsnio autoriaus, artimiausiu metu neketina normalizuoti santykių su Vakarais. Kaip paaiškino Amerikos ekspertas Džeimsas Rikardsas, Rusijos valdžios institucijos turi "strateginį planą", o auksas, anot jo, yra "ideali investicija", siekiant apsisaugoti nuo JAV sankcijų.

Leidinys nurodo, kad per pastarąjį dešimtmetį Maskva sistemingai padidino tauriųjų metalų atsargas — nuo 457 tonų 2008 metais iki 1944 tonų 2018 metų liepos mėnesį.

Taigi, Rusija pagal šiuos rodiklius net pralenkė Kiniją ir tapo penkta pasaulio šalimi pagal aukso atsargas, teigia "Die Welt".

Tuo pačiu metu, norėdama įvykdyti savo strateginį planą, Rusijos vadovybė yra net pasirengusi imtis tam tikrų ekonominių rizikų, susijusių su aukso kainų kritimu, tik šiais metais auksas atpigo 9 proc., pabrėžiama straipsnyje.

Anot autorius, JAV prezidento Donaldo Trampo politika, kuri aktyviai naudoja dolerį kaip ginklą prieš kitas šalis, gali lemti tai, kad auksas atliks labais svarbų vaidmenį pasaulinėje finansų sistemoje.

Anksčiau "Bloomberg" pranešė, kad liepos mėnesį Rusija nupirko šiek tiek daugiau nei 26 tonas aukso. Taigi, bendras šalies rezervų kiekis sudarė 2170 tonų, o jo vertė yra 77,4 milijardų JAV dolerių. Rusijos centrinis bankas daugiau aukso pirko tik praėjusių metų lapkritį.

166
Tegai:
auksas, Rusija
Dar šia tema
Kaltinkite fiziką ir kainas: kodėl atėjimas į ES dujų rinką nenaudingas JAV
Vokietija įvertino Rusijos maisto embargo poveikį