Konvertoplanas, archyvinė nuotrauka

Rusija planuoja sukurti konvertoplaną desantininkams

66
(atnaujinta 11:13 2018.09.03)
Rusijos gynybos ministerija kuria transporto priemonę, kuri palengvins desantininkų gabenimą iki mūšio lauko

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Rusijoje planuojama sukurti konvertoplaną desantininkams, Rusijos oro pajėgos ruošia techninę užduotį, RIA Novosti sakė šaltinis gynybos pramonėje.

"Oro pajėgos svarsto galimybę taikyti konvertoplanus desantininkams perkelti į mūšio lauką. Iki rugsėjo pabaigos planuojama gauti techninę užduotį ir pradėti kūrimo darbus", — sakė šaltinis.

Rugpjūčio pradžioje Kazanės nacionalinio mokslo technikos universiteto (KNITU) rektorius Albertas Gilmutdinovas papasakojo apie sėkmingą bepiločio konvertoplano, kurį užsakė Gynybos ministerija, bandymą.

Transporto priemonės  skridimo nuotolis siekia 100 kilometrų, greitis — 140 kilometrų per valandą. Manoma, kad prietaisas gali būti naudojamas energetikos ir ryšių, kelių, žemės ūkio, naftos ir dujų pramonėje.

Konvertoplanas — lėktuvo ir sraigtasparnio hibridas, įrengtas daugiau nei 90 laipsnių besisukančiais  sraigtais. Jo universalumas yra tas, kad jis gali pakilti ir nusileisti kaip sraigtasparnis, tačiau skraidyti orlaivio greičiu ir efektyvumu degalų sąnaudų atžvilgiu.

Labiausiai paplitęs konvertoplano modelis — Amerikos "Bell V-22 Osprey", kuris aptarnauja JAV jūrų pėstininkus.

66
Tegai:
kariuomenė, Rusija
Dar šia tema
Rusijoje sukurtas "amžinas" povandeninių laivų branduolinis reaktorius
Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos