Atsisveikinimas su DLR vadovu Aleksandru Zacharčenka

Rusijos specialiosios tarnybos dalyvauja Zacharčenkos nužudymo tyrime

76
(atnaujinta 21:29 2018.09.03)
FSB specialistai mano, kad atsakomybė už diversiją tenka Ukrainos specialiosioms tarnyboms

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Rusijos Federalinio saugumo biuro (FSB) operatyvinės informacijos ir tarptautinių ryšių tarnybos vadovas Sergejus Beseda pareiškė, kad FSB specialistai padeda tiriant Donecko liaudies respublikos lyderio Aleksandro Zacharčenkos nužudymą, praneša RIA Novosti.

Beseda teigia, kad atsakomybė už nusikaltimo padarymą, greičiausiai, priklauso Ukrainos specialiosioms tarnyboms. Pasak FSB operatyvinės informacijos tarnybos vadovo, būtent šios versijos laikosi FSB.

Aleksandro Zacharčenkos nužudymas

Donecko liaudies respublikos (DLR) lyderis Aleksandras Zacharčenka žuvo sprogimo metu kavinėje "Separ", Donecko centre. Tardymo organai nustatė, kad tai buvo teroro išpuolis. Incidento metu nukentėjo 11 žmonių.

Tarp nukentėjusių buvo ir pajamų ir mokesčių ministras Aleksandras Timofejevas, kuris buvo kartu su Zacharčenka. Ministras buvo hospitalizuotas.

Zacharčenkos patarėjas Aleksandras Kazakovas pasakė, kad DLR vadovas mirė dėl mirtinos žaizdos galvoje.

Sulaikyti keli žmonės, įtariami Zacharčenkos nužudymu. Apklausos metu jie patvirtino, kad pasikėsinimas buvo Kijevo suplanuotas. Ukrainos saugumo tarnyba atmetė šiuos kaltinimus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino DLR vadovo nužudymą niekšišku. Jis išreiškė užuojautą dėl DLR lyderio mirties, o taip pat pareiškė, kad DLR vadovas buvo "tikras nacionalinis lyderis, drąsus ir ryžtingas žmogus, Donbaso patriotas".

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad beveik nėra abejonių manyti, jog Zacharčenkos nužudymą organizavo Kijevo režimas.

76
Tegai:
Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB), Aleksandras Zacharčenka, Donecko liaudies respublika, Rusija
Dar šia tema
DLR lyderis Aleksandras Zacharčenka žuvo sprogimo metu Donecke
Kijevas rengia provokaciją prieš ES delegaciją, praneša DLR
DLR: Ukraina apšaudo Donbasą ir prisidengia savanoriais kaip gyvu skydu