Vladimiras Putinas, nuotrauka iš įvykio vietos

Rusijoje aptikti "įtariamieji" Skripalių byloje

57
(atnaujinta 11:27 2018.09.12)
Putinas paragino "įtariamuosius" Skripalių apnuodijimu kreiptis į visuomenę per žiniasklaidą

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijos valdžios institucijoms yra žinomos įtariamųjų Skripalių byloje tapatybės, praneša RIA Novosti.

"Mes žinome, kas jie yra, mes juos radome", — sakė Rusijos lyderis per Rytų Europos ekonomikos forumo (WEF) plenarinę sesiją.

Jis taip pat pridūrė, kad kalba eina apie civilius gyventojus ir išreiškė viltį, kad "jie pasirodys, patys viską papasakos".

"Aš noriu į juos kreiptis <...>, tegul jie kreipiasi kur nors į žiniasklaidą. <...> Nieko ypatingai kriminalinio ten nėra, tikinu jus", — apibendrino Putinas.

Skripalių byla

Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių  apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Maskva pareiškė, kad šios dvi pavardės Rusijai "nieko nesako", ir vėl paragino Didžiąją Britaniją pereiti nuo kaltinimų ir manipuliacijų prie bendradarbiavimo.

57
Tegai:
"Skripalių byla", Vladimiras Putinas
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Rusijos URM ketina priešintis antirusiškai isterijai aplink "Skripalių bylą"
Viktorija Skripal mano, kad pateks į Britaniją po to, kai čia pasikeis politinis elitas
Londonas parengė "raudonuosius Interpolo pranešimus" Skripalių byloje