Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

Lavrovas: Rusijos ir ES santykiai yra Ukrainos krizės įkaitai

42
(atnaujinta 15:48 2018.09.14)
Rusijos URM vadovas mano, kad Rusijai ir ES nulemta bendradarbiauti, tačiau šiuo metu santykius apsunkina Ukrainos krizė, dėl kurios kalta valdžia Kijeve

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai išlieka Ukrainos krizės įkaitais, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

"Žinoma, plataus masto planų įgyvendinimas (Rusijos Federacijos ir ES bendradarbiavimo atžvilgiu — Sputnik) yra neįmanomas be bendro santykių, kurie daugeliu atžvilgių išlieka Ukrainos krizės įkaitais, atsigavimo, o krizė išlieka krize dėl Kijevo valdžios", — cituoja Lavrovą RIA Novosti.

Lavrovo nuomone, žinoma, kad Europoje vis daugėja žmonių, kurie  supranta konfrontacinio kurso prieš Rusiją neproduktyvų pobūdį, kurie "siekia įgyvendinti pragmatišką politiką ir nenori manipuliuoti, pakenkdami nacionaliniams interesams".

"Esu įsitikinęs, kad Rusijai ir ES yra nulemta prasmingai bendradarbiauti", — pridūrė jis.

Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko  Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė importo pakeitimo politiką ir ne kartą pareiškė, kad  neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
42
Tegai:
ES, Ukraina, Sergejus Lavrovas, Rusija
Dar šia tema
ES planai kontroliuoti Rusijos energetinius išteklius žlugo
Italijos vicepremjeras paskelbė apie santykių su Rusija peržiūrą
Europos Sąjunga pratęsė individualias sankcijas Rusijai
Gorbačiovas pareiškė, kad šaltasis karas net nebuvo pasibaigęs