Boeing 777 nuolauža, archyvinė nuotrauka

RF Gynybos ministerija pateikė Ukrainos išpuolio prieš "Boeing 777" įrodymus

169
(atnaujinta 16:26 2018.09.17)
Spaudos konferencijos metu Gynybos ministerijos atstovai parodė dokumentus, patvirtinančius, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos atakavo Malaizijos "Boeing"

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Raketa, kuria buvo numuštas Malaizijos "Boeing 777" Donbase, priklausė Ukrainos padalinio ginkluotei, pareiškė Rusijos gynybos ministerija spaudos konferencijos metu agentūroje MIA "Rossija segodnia".

Patvirtindama savo žodžius Gynybos ministerija pateikė dokumentus.

© Sputnik / Владимир Трефилов
Rusijos gynybos ministerijos spaudos konferencija dėl "Boeing-777" avarijos

Kaip papasakojo Ginkluotųjų pajėgų Pagrindinės raketų-artilerijos valdybos viršininkas generolas leitenantas Nikolajus Paršinas, raketa buvo pagaminta Dolgoprudnensko mašinų gamybos susivienijime 1986 metais. Pasak jo, jai buvo suteiktas unikalus serijinis numeris – 8720.

Paršinas pridūrė, kad raketa buvo nusiųsta į priešlėktuvinę raketinę brigadą, dislokuotą Ukrainos TSR.

© Sputnik / Виталий Белоусов
Generolas leitenantas Nikolajus Paršinas spaudos konferencijoje dėl "Boeing-777" avarijos

"Tikrai žinoma, kad kariuomenės dalis gavo raketą, apie tai buvo sudarytas priėmimo aktas", — pridūrė generolas.

Paršinas pareiškė, kad serijinis numeris buvo nustatytas iš raketos fragmentų, rastų katastrofos vietoje.

"Atskirai pasakysiu apie karinę dalį 20152, kur buvo pristatyta raketa su numeriu 886847349. Jos tikrasis pavadinimas – 221-oji priešlėktuvinė raketinė brigada, 1986 metais ji buvo Karpatų karinės apygardos sudėtyje Terebovlios mieste", — papasakojo generolas.

Dabar ši brigada pervadinta į 223-ąjį priešlėktuvinį pulką, kuris dabar yra Ukrainos Stryjaus mieste. Paršinas taip pat patikslino, kad šios brigados koviniai vienetai dalyvavo Kijevo operacijoje Donbase.

Kaip pasakė generolas, brigados aprūpinime buvo zenitinis raketų kompleksas "Buk". Po TSRS žlugimo jis tapo Ukrainos armijos dalimi.
Gynybos ministerija pareiškė, kad komplekso "Buk", palikto Ukrainos ginkluotosiose pajėgose Kryme, raketų numeriai nesutampa su raketos, numuštos MH17, numeriu. Paršinas pridūrė, kad yra tai patvirtinantys dokumentai.

Falsifikuotas vaizdo įrašas

Be to, Gynybos ministerija pažymėjo, kad vaizdo įrašas, kurį naudoja Tarptautinė komisija kaip Rusijos komplekso "Buk" prisidėjimo prie tragedijos įrodymą, yra falsifikuotas. Pasak oficialaus Gynybos ministerijos atstovo Igorio Konašenkovo, tokias išvadas padarė Rusijos ekspertai, kurie ištyrė vaizdo įrašus.

© Sputnik / Владимир Трефилов
Vaizdo fragmentų tyrimo rezultatai

Pateiktame vaizdo įraše vilkiko, priekabos ir "Buk" vaizdai buvo įmontuoti į atitinkančio gatvės ruožo paveikslą, o "kameros judėjimo iliuzija ir židinio nuotolio pakeitimas buvo padaryti statiško kadro animacijos būdu".

"Boeing 777" katastrofa

Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kualą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino šauktinius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau tie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų imanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik duomenimis, gautais iš Ukrainos. Koncernas "Almaz-Antej", užsiimantis priešlėktuvinių gynybos sistemų gamyba, atliko eksperimentus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė.

169
Tegai:
Boeing 777, Ukraina
Dar šia tema
Malaizija kaltinimus Rusijai dėl MH17 palaikė nepagrįstais
Nyderlandai patvirtino susitarimą su Kijevu dėl MH17 bylos teisme
ES ragina Rusiją prisiimti atsakomybę ir kartu tirti MH17 bylą
Vakcinos nuo COVID-19 kurimas

Rusijoje papasakojo apie skiepų nuo COVID-19 vaikams bandymus

(atnaujinta 13:41 2020.08.04)
Kaip pranešama, bandymai bus pradėti žiemą, nes trečiasis suaugusiųjų vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapas užtruks maždaug penkis mėnesius

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Gamalėjos nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras kitų metų sausio – vasario mėnesiais planuoja pradėti tirti vakciną nuo COVID-19 vaikams, RIA Novosti pranešė centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

"Mes pradėjome dirbti su šiuo dokumentų paketu, nes institutas niekada neatliko tyrimų su vaikais. <...> Pediatrai žino šias savybes ir kartu su jais mes dabar rašome dokumentų paketą, kurį pateiksime Sveikatos apsaugos ministerijai, kad galima būtų tai atlikti su vaikais, bet tik po to, kai baigsime visus tyrimus su suaugusiais", — sakė Gincburgas.

Anot jo, bandymai bus pradėti žiemą, nes trečiasis suaugusiųjų vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapas užtruks maždaug penkis mėnesius. Joje dalyvaus apie du tūkstančiai pacientų.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Григорий Сысоев

Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė apie užbaigtus koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Jis pabrėžė, kad valdžia ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia, skiepai bus skiriami "specialiųjų grupių" atstovams, tai yra gydytojams ir mokytojams.

Specialistai preparatą kūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti centras "Vektor", lapkritį planuojama pradėti gamybą.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Dar šia tema
"Bus viena, bet didelė banga". Kur norima vėl įvesti karantiną
"Vakcinų lenktynės": Vakaruose kaltina Rusiją
Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas
Jurijaus Smitiuko Vrangelio sala — internetinio balsavimo nuotraukų laimėtojas

Stenino nuotraukų konkursas skelbia internetinio balsavimo nugalėtoją

(atnaujinta 12:35 2020.08.04)
Rugsėjo mėnesį Andrejaus Stenino konkursas skelbs nugalėtojus, o paskui Maskvoje bus atidaroma jo laureatų paroda

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Geriausias Andrejaus Stenino tarptautinio konkurso darbas, interneto vartotojų nuomone, buvo žurnalisto Jurijaus Smitiuko  nuotrauka "Vrangelio sala". Jame pavaizduotas Pavelas Kulemejevas, to paties pavadinimo rezervato "natūralioje aplinkoje" tyrėjas ir inspektorius.

Vrangelio sala — šiauriausia saugoma sala Rusijos Arktyje. Arkties vandenynas salą padalija iš 180 meridianų beveik per pusę, kurios dėka ji yra vakariniame ir rytiniame mūsų planetos pusrutuliuose. Apsilankymai Vrangelio salos gamtos rezervate yra riboti, tačiau vasarą ir rudenį yra apie dešimt pėsčiųjų takų. Turistų buvimas čia leidžiamas tik lydint reindžeriams. Jie stebi turistų ir, žinoma, saloje gyvenančių gyvūnų saugumą.

© Sputnik / Russian Federal Space Agency – Roscosmos

Rugsėjo mėnesį Andrejaus Stenino konkursas paskelbs nugalėtojus svetainėje "stenincontest.ru/ stenincontest.com", o Maskvoje atidaroma jo laureatų paroda. Konkursas taip pat planuoja pradėti tradicinę nugalėtojų kelių parodą pasaulio miestuose iki metų pabaigos.

Andrejaus Stenino tarptautinis fotožurnalistikos konkursas yra kasmetinis jaunų fotožurnalistų nuo 18 iki 33 metų konkursas. 2020 metais konkurse dalyvavo daugiau nei 5000 kūrinių iš 75 pasaulio šalių. Nuo konkurso pradžios 2014 metais jo nugalėtojų nuotraukos buvo eksponuojamos Maskvoje, Keiptaune, Budapešte, Madride, Naujajame Delyje, Milane, Niujorke, Ankaroje, Buenos Airėse ir kituose pasaulio miestuose. Prašymai priimami kasmet, gruodžio 22 dieną, atliekant savo pareigas žuvusio žurnalisto Andrejaus Stenino gimtadienį.

Tarptautiniai konkurso žiniasklaidos partneriai buvo: naujienų agentūra Sputnik radijas, naujienų agentūra "Askanews", "Independent Media", naujienų agentūra "Notimex", naujienų agentūra "ANA", "RT" televizijos kanalas ir portalas, "Shanghai United Media Group" (SUMG), "China Daily" laikraščių interneto portalas, internetas portalas "Paper", žiniasklaidos tinklas "Al Mayadeen", naujienų agentūra "Prensa Latina", naujienų agentūra "News1", interneto portalas DBW, "Brasil247". Pramonės partnerių statusą konkursą palaiko žurnalas "National Geographic Rossija", portalas "Russian Photo", portalas "Photo-study.ru", Fotografijos akademijos fotografijos mokykla, informacinis portalas "YOung JOurnalists", žurnalas "Fotoargenta", Naujojo Delio fotožurnalistikos klubas, žurnalas "Enfoque Visual", Žurnalas "LF", tarptautinė partnerių platforma — festivalis "PhotON".

Tegai:
Andrejaus Stenino konkursas
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Kaip vyko Jūros ir žvejų šventė Šventojoje
Belavia lėktuvas

Nuo trečiadienio atnaujinami skrydžiai į Baltarusiją

(atnaujinta 15:52 2020.08.04)
Skrydžių bendrovė priminė, kad prieš skrydį reikėtų pasidomėti informacija apie paskirties šalyje taikomus atvykimo/išvykimo apribojimus

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Nuo trečiadienio atnaujinami skrydžiai maršrutu Minskas-Vilnius-Minskas, pranešė Baltarusijos įmonė "Belavia" savo Facebook paskyroje.

Lėktuvai kursuos keturis kartus per savaitę (trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį, sekmadienį). Kelionės trukmė —35 minutės.

"Į lietuvą leidžiama atskristi Lietuvos ir ES piliečiams, keleiviams su leidimu gyventi", — rašoma pranešime.

Skrydžių bendrovė priminė, kad prieš skrydį reikėtų pasidomėti informacija apie paskirties šalyje taikomus atvykimo/išvykimo apribojimus

Dėl koronaviruso pandemijos "Belavia" atšaukė daugybę skrydžių į skirtingas šalis, kuriose nuo kovo mėnesio nustatyti karantino apribojimai. Atšaukus karantiną, skrydžiai į atitinkamas šalis atnaujinami, bet ne visomis kryptimis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 18,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 690 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
skrydžiai, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Vyriausybė perspėja apie atsakingas keliones: tarp paveiktų šalių gali atsidurti Lenkija
PSO įvardijo šalį, iš kurios reikia imti pavyzdį kovojant su koronavirusu
Atvejų skaičius vis auga: Lietuvoje — per parą septyniolika naujų COVID-19