Rusijos gynybos ministerija, archyvinė nuotrauka

IL-20 buvo numuštas dėl Izraelio kaltės, paskelbė Rusijos gynybos ministerija

74
(atnaujinta 12:42 2018.09.18)
Kaip teigia Rusijos gynybos ministerija, Izraelio kariuomenė bandė prisidengti Rusijos lėktuvu ir nukreipė jį Sirijos oro gynybos sistemų smūgiui atremti

VILNIUS, rugsėjo 18 - Sputnik. Izraelio lėktuvai sąmoningai sukūrė pavojingą padėtį Sirijos Latakijoje, dėl ko Rusijos "IL-20" su 15 karių buvo numuštas, praneša RIA Novosti su nuoroda į oficialų Rusijos gynybos ministerijos atstovą generolą majorą Igorį Konašenkovą.

Pasak jo, pirmadienį, apie 20:00, keturi Izraelio naikintuvai F-16 valdomomimis aviacijos  bombomis atakavo Sirijos infrastruktūros objektus netoli Latakijos miesto.

Pasak Konašenkovo, tokiu b8вг Izraelio lėktuvai sąmoningai sukūrė pavojingą padėtį laivams bei orlaiviams, esantiems šiame rajone. Be to, ataka buvo vykdoma šalia Prancūzijos karinio jūrų laivyno fregatos "Auvergne" ir netoli nusileidžiančio "IL-20".

Pagal Gynybos ministerijos įvertinimą, Izraelio aviacijos valdymo prietaisai ir F-16 pilotai negalėjo nematyti Rusijos lėktuvo, nes jis ketino nusileisti nuo penkių kilometrų aukščio.

"Vis dėlto jie sąmoningai ėmėsi šios provokacijos", - pabrėžė Konašenkovas.

Pasak jo, dėl neatsakingų Izraelio kariuomenės veiksmų žuvo 15 Rusijos karių. Be to, pasak Konašenkovo, Izraelio kariai bandė prisidengti Rusijos lėktuvu ir nukreipė jį Sirijos oro gynybos sistemų smūgiui atremti.

Pasak Gynybos ministerijos atstovo, Izraelis nepranešė Rusijai apie planuojamą operaciją netoli Latakijos, o karštąja linija pranešimas buvo gautas mažiau nei prieš minutę iki smūgio. Dėl to Rusijos orlaivis negalėjo patekti į saugią zoną.

"Vertiname šiuos provokuojančius Izraelio veiksmus kaip priešiškus", - sakė Konašenkovas.

Rusijos karinis orlaivis IL-20 dingo pirmadienį, vėlai vakare,  vyksta orlaivio paieška.

74
Tegai:
Izraelis, Sirija, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Sirija prieš karo veiksmų pradžią po jos
Sirija: pasaulis ant naujos Karibų krizės slenksčio
Damasko oro uosto apylinkėse buvo smogta raketomis
Internete pasirodė kadrai, kaip Sirijos oro gynybos sistemos sugavo Izraelio raketas