Sojuz avarija, nuotrauka iš įvykio vietos

"Roskosmos" įvardijo galimą "Sojuz" avarijos priežastį

39
"Roskosmos" turi avarijos priežasties versiją, kuri susijusi su pakopų atsiskyrimo sistemos darbo sutrikimu

VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Galutinės "Sojuz" avarijos priežasties nėra, tačiau akivaizdu, kad susidūrė pirmoji ir antroji raketos-nešėjos pakopos, pranešė "Roskosmos" vykdomasis direktorius Sergejus Krikaliovas.

Raketos-nešėjos  Sojuz FG startas, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Алексей Филиппов

Jis pridūrė, kad ekspertai neatmeta "nukrypimų nuo nustatytos trajektorijos ir, atrodo, antrosios pakopos apatinės dalies sunaikinimo". Panašią versiją iškart po avarijos išreiškė šaltiniai, su kuriais pasikalbėjo RIA Novosti. Jie teigė, kad, preliminariais duomenimis, nelaimingo atsitikimo priežastis gali būti netinkamas pirmosios pakopos vieno iš keturių blokų atskyrimas, kuris galiausiai užkabino antrosios pakopos centrinę dalį.

Buvo paaiškinta, kad tai galėjo atsitikti dėl to, kad nesuveikė pakopų atsiskyrimo sistema. Automatinė įranga galėjo įvertinti incidentą kaip kritišką sutrikimą ir iškart paleisti kosmonautų avarinio gelbėjimo sistemą.

Avarija

Ketvirtadienį, paleidus "Soyuz MS-10" raketą su nauja įgula, įvyko avarija. Kosminiame laive buvo misijos ISS-57/58  nariai — Rusijos kosmonautas Aleksejus Ovčininas ir amerikiečių astronautas Nikas Haigas. Jie nusileido Kazachstane avariniu būdu. Kosmonautų gyvybei grėsmės nėra. Dabar gydytojai juos stebi.

"Roskosmos" sukūrė avarinę komisiją. Vladimiras Putinas pateikė visą informaciją apie avariją.

Paskutinį kartą panaši situacija įvyko 1983 metais. Šaltiniai nurodo, kad Rusija stabdo raketų paleidimą su įgulomis.

© Sputnik / Роскосмос
Avarijos vaizdo įrašas
39
Dar šia tema
"Roskosmos" paskelbė, kada paleis labai sunkią raketą
"Roskosmos" mano, kad JAV astronautai tyčia sugadino "Sojuz"
Raketos-nešėjos "Sojuz" paleidimo metu TKS įvyko avarija
Discussion