Raketa Sojuz-FG, archyvinė nuotrauka

"Roskosmos" oficialiai paskelbė, kodėl įvyko raketos "Sojuz" avarija

62
(atnaujinta 12:56 2018.10.31)
"Roskosmos" patvirtino raketos avarijos priežastį, apie kurią jau anksčiau teigė įvairūs šaltiniai, dėl incidento iškelta baudžiamoji byla

VILNIUS, spalio 31 —Sputnik. Raketų "Soyuz FG" avarija įvyko dėl pirmos ir antros pakopų atsiskyrimo sistemos jutiklio sutrikimų, sakė "Roskosmos" vykdomasis direktorius Sergejus Krikaliovas.

Raketos-nešėjos Sojuz-FG startas, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Алексей Филиппов

Anksčiau RIA Novosti šaltiniai ne kartą minėjo šią versiją, tačiau tai nebuvo oficialiai patvirtinta. Jutiklio darbo sutrikimai sukėlė tai, kad vienas iš pirmos pakopos šoninių blokų liko arti raketos ir sudavė antros pakopos degalų bakui, galų gale bakas sprogo, sakė Krikaliovas.

Spalio 11 dieną paleidus "Soyuz MS-10" raketą su nauja įgula, įvyko avarija. Kosminiame laive buvo misijos ISS-57/58  nariai — Rusijos kosmonautas Aleksejus Ovčininas ir amerikiečių astronautas Nikas Haigas. Jie nusileido Kazachstane avariniu būdu. Kosmonautų gyvybėms nieko negresė.

Iškelta baudžiamoji byla dėl saugos taisyklių pažeidimus. Gali būti, kad klaida buvo padaryta surinkimo metu.
Lapkričio 1 dieną Maskvoje, Koroleve, Maskvos regione, skrydžių kontrolės centre, numatoma spaudos konferencija, kurioje bus paskelbti komisijos darbo rezultatai.

© Sputnik / Роскосмос
Raketos "Sojuz" avarija
62
Dar šia tema
Raketos-nešėjos "Sojuz" paleidimo metu TKS įvyko avarija
Įvardyta raketos-nešėjos "Sojuz" avarijos priežastis
"Roskosmos" įvardijo galimą "Sojuz" avarijos priežastį