Rusijos policijos pareigūnas

Buvęs Ukrainos žvalgybos pareigūnas papasakojo apie teroro išpuolių rengimą Kryme

55
(atnaujinta 14:49 2018.11.13)
Rusijos specialiosios tarnybos užkirto kelią diversijoms 2016 metų rugpjūtį. Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos duomenimis, jas rengė Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinė žvalgybos tarnyba

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Buvęs pulkininkas leitenantas iš Ukrainos vyriausiosios žvalgybos valdybos Specialiojo rezervo valdybos Georgijus Abdilajevas interviu televizijos kanalui "Rusija 24" papasakojo apie teroro išpuolių Kryme 2016 metų rugpjūtį organizatorius.

Jis buvo sulaikytas Rusijos ir Ukrainos pasienyje, Briansko srityje, dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams, praneša RIA Novosti.

Rusijos ir Ukrainos pasienis, archuyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Полегенько

Abdilajevas pranešė, kad teroro išpuolius rengė specialiojo rezervo vadovas Maksimas Šapovalas ir specialiosios žvalgybos skyriaus vadovas Aleksandras Gromovas. Pasak sulaikytojo, eilinis Ukrainos specialiosios žvalgybos tarnybos darbuotojas Kirilas Budanovas buvo vienas iš planuoto teroro išpuolio vykdytojų.

Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) duomenimis, pats Abdilajevas nedalyvavo diversijose, ir jis bus nusiųstas į Ukrainą.

2016 metų rugpjūtį Rusijos specialiosios tarnybos užkirto kelią teroro išpuoliams, kurių taikinys buvo sunaikinti pagrindinius infrastruktūros ir tinkamoms gyvenimo sąlygoms palaikyti būtinus elementus Krymo pusiasalyje. FSB duomenimis, išpuolius rengė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos.

Tuo tarpu Rusijos specialiosios tarnybos sulaikė du Ukrainos piliečius – Andrejų Zachtejų ir Jevgenijų Panovą. Pranešama, kad Zachtejus sudarė ikiteisminį susitarimą su tardymo organais ir davė parodymus.

Vasario mėnesį jis buvo nuteistas ir jam skirta šešerių su puse metų laisvės atėmimo bausmė griežto režimo kolonijoje.

55
Tegai:
teroro išpuolis, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Višinskis mano, jog jį areštavo, kad išmainytų į Sencovą
Videofaktas: sprogimas Archangelsko FSB pastate
Sprogimas FSB būstinėje, Archangelske, pripažintas teroro aktu
Teks pripažinti Rusijos Krymą, pareiškė buvęs Vokietijos kancleris