Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

Rusija kuria superkompiuterį naujiems ginklams projektuoti

83
(atnaujinta 08:49 2018.11.14)
Kūrėjai teigia, kad projektas labai perspektyvus, juo susidomėjo Rusijos karinės pramonės atstovai

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Rusija kuria modernų superkompiuterį pažangiems nacionaliniams ginklams projektuoti, interviu RIA Novosti sakė mokslinės gamybos asociacijos "Molnija" ("Kalašnikovo" koncerno dalis — Sputnik) generalinė direktorė Olga Sokolova.

Anot jos, šiame projekte dalyvauja daug Rusijos šiuolaikinių technologijų bendrovių.

Juokauti neverta: JAV žiniasklaida įvertino Rusijos S-400 >>

Pagrindinis projekto tikslas — visiškai perkelti visą kūrimo ir gamybos ciklą į nacionalinę įrangą — pradedant moksliniais tyrimais ir plėtros etapu ir baigiant prototipo sukūrimu, bandymais, taip pat serijinių produktų naudojimo kariuomenėje palyda.

"Mes pradėsime nuo raketų, o tada pasiūlysime šiuos sprendimus visai Rusijos pramonei. Turiu pasakyti, kad šioje srityje jau yra gerų rezultatų, tačiau kol kas neatskleisiu detalių. Pasakysiu tik viena, kad mes sulaukėme partnerių ir užsakovų palaikymo", — pridūrė Sokolova.

Produktas gali pasirodyti per penkerius metus.

Šių metų kovo pradžioje Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą Rusijos parlamento aukštiesiems rūmams, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė.

Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sugebančius keliauti dideliame gylyje ir greičiu (kartais net viršijančiu kitų šalių laivynų pajėgumus), sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
83
Tegai:
apsiginklavimas, Rusija
Dar šia tema
Rusija papildomai skirs beveik 1,4 mlrd eurų ginklams kurti
Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas įvardijo galingiausią šalies ginklą
Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "dievišką" Rusijos ginklą