Iskander-M, archyvinė nuotrauka

Rusija skelbia "Iskander-M" dislokavimo Kaliningrade pratybas

42
(atnaujinta 13:13 2018.11.14)
Visų pirma, kariai mokysis elektroninių raketų paleidimo į skirtingus taikinius būdų

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Trečiadienį Rusijos kariuomenė Kaliningrado srityje vykdo specialias taktines pratybas, atlieka darbus su taktinių raketų kompleksais "Iskander-M", pranešė Rusijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

Departamento duomenimis, pratybų metu karinis personalas treniruosis dislokuoti raketų kompleksus ir parengti juos paleidimui.

Be to, raketininkai mokysis dirbti su valdymo sistemomis ir elektroniniais raketų paleidimo į skirtingus taikinius būdais.

Žiemą paaiškėjo, kad Rusija dislokavo "Iskander-M" kompleksus Kaliningrado srityje.

"Iskander" — operatyvinis-taktinis raketų kompleksas, gaminamas Rusijoje ir skirtas trumpojo nuotolio, vienapakopėms raketoms paleisti. Jis gali užtikrinti aukšto tikslumo raketų smūgius su garantuotu žalos dydžiu nuo 50 iki 500 kilometrų. Jis gali būti naudojamas įvairiose karinėse operacijose bet kokiomis sąlygomis, įskaitant atvejus, kai priešas aktyviai naudoja priešraketinę gynybą ir elektroninį karą.

Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip paleido "Iskander" >>

Pentagonas pareiškė, kad, nors dvišaliai susitarimai nepažeisti, Rusijos Federacijos sprendimas yra "destabilizuojantis".

Reaguodama į tai, Maskva pabrėžė, kad Rusija niekam nekenks ir kad ji turi teisę dislokuoti ginklus bet kurioje savo teritorijos vietoje.

Pasak ekspertų, pavyzdžiui, žurnalo "Arsenal Otečestva" komercijos direktoriaus Aleksejus Leonkovo, Maskva ėmėsi tokio žingsnio, siekdama atkurti galios pusiausvyrą Europoje.

Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas Iskander
© Sputnik /
Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas "Iskander"
42
Tegai:
Rusija, Kaliningrado sritis, Iskander M
Dar šia tema
Rusija dislokavo "Iskander", nes nori atkurti jėgų pusiausvyrą Europoje
Kaliningrade Pergalės parade pasirodys "Iskanderiai"
Branduolinio karo grėsmė Baltijos regione – prasimanymas ar realybė?
Rusijoje per šešerius metus sparnuotųjų raketų skaičius padidėjo 30 kartų