Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka.

Zacharova atskleidė "Bellingcat" melą "naujame tyrime"

74
(atnaujinta 09:28 2018.11.17)
Oficiali Užsienio reikalų ministerijos atstovė pavadino nauju anekdotu pranešimą, kad FSB pareigūnai tariamai padėjo GRU darbuotojams be vizų centro patikrinimo gauti Britanijos vizas, pažymėdama, kad "Bellingcat" teigia, jog Petrovas ir Boširovas dirba GRU

VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigia, kad Britanijos projektas "Bellingcat" demaskavo savo pačių paskleistą melą, paskelbdamas "naują tyrimą" apie Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą, rašo RIA Novosti.

"Bellingcat" teigia, kad FSB pareigūnai tariamai padėjo dviem Rusijos piliečiams gauti Didžiosios Britanijos vizas, bandydami "paveikti" britų vizų centrą.

"Aš laukiau šios akimirkos! Ir ji atėjo. "Bellingcat" atskleidė savo melą", — sakė Zacharova savo Facebook paskyroje.

Oficiali Užsienio reikalų ministerijos atstovė pavadino nauju anekdotu pranešimą, kad FSB pareigūnai tariamai padėjo GRU darbuotojams be vizų centro patikrinimo gauti Britanijos vizas, pažymėdama, kad "Bellingcat" teigia, jog Petrovas ir Boširovas dirba GRU.

Solsberis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алекс Макнотон

"Buvo būtina pridėti: o Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnai, didžiam Rusijos gvardijos pavydui, tuo metu budėjo kieme. Neįtikėtina! Partnerių vaizduotė neturi ribų", — pridūrė ji.

Anksčiau "Bellingcat" pranešė, kad Londono paskelbtas įtariamasis "Skripalių byloje" Ruslanas Boširovas neva yra GRU pulkininkas Anatolijus Čepiga, o Aleksandras Petrovas tariamai yra GRU karo medicinos gydytojas Aleksandras Miškinas.

Savo ruožtu Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Didžiosios Britanijos projektas "Bellingcat" yra glaudžiai susijęs su specialiosiomis tarnybomis ir yra skirtas skelbti informaciją, kuria siekiama paveikti visuomenės nuomonę.

Skripalių byla

Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė  tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Алексей Дружинин

Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

Taip pat Liuksemburge vykusiame susitikime užsienio reikalų ministrai aptarė Rusijai priskirtų "kibernetinių išpuolių prieš Cheminio ginklo draudimo organizciją" padarinius ir surengė derybas su šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) atstovais.

74
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Skripalis nepatikėjo, kad Rusija kalta dėl jo apnuodijimo
Skripalio dukterėčia nori susitikti su Boširovu ir Petrovu
Europa patvirtino, kaip taikyti sankcijas už cheminio ginklo panaudojimą
Teresa Mei paskelbė apie Britanijos ketinimą keisti santykius su Rusija
COVID-19

RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:33 2020.07.03)
Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Devyniems eksperimento dalyviams buvo suleistas vienas vakcinos komponentas, kitiems devyniems — kitas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Savanoriai, dalyvaujantys vakcinos nuo koronaviruso, sukurtos su Rusijos gynybos ministerijos priežiūra, testavime, po dviejų savaičių jaučiasi gerai, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Preparatas Avifavir
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

"Praėjus dviem savaitėms po vakcinacijos, kurios klinikinius tyrimus vykdo Rusijos gynybos ministerija kartu su Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru "Gamalei", savanoriams nepageidaujamų reiškinių neužregistruota", — cituoja RIA Novosti pranešimą.

Kaip papasakojo ministerija, pirmosios grupės savanoriai, kuriems birželio 18 dieną buvo paskirta viena iš dviejų vakcinos sudedamųjų dalių, jaučiasi gerai ir neturi skundų dėl sveikatos. Per pastarąsias dvi savaites nepranešta apie rimtą šalutinį poveikį.

Be to, gerai jaučiasi ir antrosios grupės dalyviai, kurie pirmąjį vakcinos komponentą gavo birželio 23 dieną ir 21 parą pagal gautus rodiklius buvo įvestas antrasis komponentas, nėra jokių komplikacijų ar nepageidaujamų reakcijų.

Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Vienas vakcinos komponentas buvo suleistas devyniems eksperimento dalyviams, kitiems devyniems — antras. Birželio 23 dieną vakcina buvo suleista dar dvidešimčiai savanorių. Ši eksperimento dalyvių grupė vaistą gaus palaikomąja (busterine) doze — per tris savaites jiems pagal gautus rodiklius bus įvestas antrasis komponentas. Klinikinius tyrimus planuojama baigti iki liepos pabaigos.

Tegai:
vakcina, Rusijos gynybos ministerija, koronavirusas
Dar šia tema
Trys Rusijos COVID-19 vakcinos prototipai parodė veiksmingumą
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19
Rudasis lokys, archyvinė nuotrauka

Kamčiatkoje lokys užpuolė žvejį

(atnaujinta 22:51 2020.07.02)
Pažymima, kad incidentas įvyko Avačos upės žemupyje, pusantro kilometro atstumu nuo vienos iš toje vietoje esančių kavinių

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Lokys užpuolė žmogų, žvejojusį prie Avačos upės, Jelizovo rajone, Kamčiatkoje, praneša regioninė miškų ir laukinės gamtos apsaugos agentūra.

Pažymima, kad incidentas įvyko Avačos upės žemupyje, pusantro kilometro atstumu nuo vienos iš toje vietoje esančių kavinių.

"Vyrui sunkiai sužalota nugara, apatinės galūnės ir rankos. Iš plėšrūno gniaužtų vargais negalais žvejį išplėšė kolegos ir išvežė į Jelizovo rajono ligoninę", — sakoma pranešime.

Agentūra pridūrė, kad imamasi priemonių pavojingam gyvūnui surasti. Rajono gyventojai buvo paraginti artimiausiu metu nesilankyti nurodytoje vietoje, o miške — laikytis saugos taisyklių ir turėti apsauginių priemonių nuo plėšrūnų.

Viena didžiausių rudųjų lokių populiacijų Rusijoje yra Kamčiatkoje — daugiau nei 20 tūkstančių individų. Plėšrūnų išpuolių prieš žmones atvejų registruojama kasmet. 2020 metų birželio mėnesį Tigilės regione nuo lokio užpuolimo žuvo žvejys.

Tegai:
Kamčatka, gyvūnai, rudasis lokys
Dar šia tema
Vienos zoologijos sodas parodė pirmąjį baltojo lokio jauniklio pasivaikščiojimą
"Visi labai riebūs". Mokslininkus sukrėtė poliarinių lokių sugebėjimai
Tegul mama išgirs: Kamčiatkoje nufilmuota, kaip meškiukas ieško motinos
Šleivas pažeidėjas: lokys bandė patekti į Lietuvą iš Baltarusijos — video

Kratų pas mėsininkus metu rasta 784 kg šešėliniais pinigais įsigytos atvėsintos mėsos

(atnaujinta 12:32 2020.07.03)
Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų

Atlikus kratas pas nelegalius mėsos ir jos produktų prekybininkus rastas įspūdingas kiekis atvėsintos mėsos, įsigytos šešėliniais pinigais, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų. Ikiteisminis tyrimas vyksta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Įmonės patalpose, prekybos vietoje, automobiliuose bei gyvenamosiose vietose Jonavoje ir Klaipėdoje buvo atliktos kratos. Jų metu paaiškėjo, kad prekyba atvėsinta paukštiena, kiauliena ir mėsos gaminiais vyko nelegaliai, neturint tam reikiamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimo. Pareigūnai išsiaiškino, kad nuomojamose patalpose iš tiesų veikia ne viena, bet dvi įmonės, užsiimančios tokia pat veikla. Be to, nustatyta, kad sandėlyje dirbo nelegalus darbuotojas.

Kratos metu sandėliavimo patalpose rasta 784 kg atvėsintos mėsos. Taip pat rasta 241 kg įvairių mėsos gaminių, tačiau jų atsekamumo specialistams nustatyti nepavyko. Taip pat rasta 60 kg sūdytų lašinių bei 8 kg skirtingų rūšių prieskonių be ženklinimo etikečių.

Mėsa ir jos produktai buvo laikomi netvarkingose ir nešvariose patalpose su pašaliniais daiktais, neužtikrinta reikiama temperatūra. Mėsai vežioti skirtoje transporto priemonėje taip pat nustatyta daug higienos pažeidimų: ji neturėjo šaldymo įrangos, buvo netvarkinga, mėsa ir jos gaminiai buvo kraunami aukštoje temperatūroje, kartu vežiojami ir pašaliniai daiktai.

Patalpoje esančioje šaldymo kameroje, greta tinkamo galiojimo mėsos gaminių ir atvėsintos mėsos, buvo laikoma ir 250 kg pasibaigusio galiojimo produktų. VMVT specialistai nustatė didelę kryžminės taršos tikimybę.

Pareigūnams pradėjus tikrinti apskaitos dokumentus nustatyta, kad įmonė per pastaruosius porą metų įsigijo produkcijos už 384 tūkst. eurų, tačiau to niekur nedeklaravo ir tyrėjams pateikė tik mažą dalį produkcijos įsigijimą pagrindžiančių sąskaitų faktūrų. Rasti ir paimti tikrieji prekių įsigijimo dokumentai, nurodantys kiekius bei tikrąsias mokėjimo sumas, ir šešėlinį produktų įsigijimą įrodančios sąskaitos. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tegai:
mėsos produktai, kratos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Vaisiais prekiavusioje įmonėje kratų metu rasta apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų
Kaune teisiamas per 100 tūkst eurų pasisavinęs labdaros ir paramos fondo vadovas
FNTT išaiškino schemą: 54 parduotuves Kaune turinti įmonė slėpė milijonus eurų — video