Министр иностранных дел России Сергей Лавров

Lavrovas pakomentavo Britanijos generolo žodžius apie "Rusijos grėsmę"

103
Maskva negali niekam uždrausti rodyti savo "intelektinius ir politinius sugebėjimus", pareiškė Rusijos URM vadovas

VILNIUS, lapkričio 24 ― Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pakomentavo Didžiosios Britanijos generolo Marko Karltono Smito pareiškimą, kad Rusija kelia didesnę grėsmę Didžiosios Britanijos saugumui nei teroristų grupuotės, tokios kaip "Islamo valstybė"* (IS) ir "al Qaeda"*, praneša RIA Novosti.

"Ar yra Rusijoje "raudona linija" tam, kaip sau leido pasisakyti Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas? Mes negalime niekam uždrausti rodyti savo intelektinius ir politinius sugebėjimus", ― pareiškė Lavrovas spaudos konferencijoje Portugalijoje.

Rusijos ministras pažymėjo, kad anksčiau panašiai kalbėjo Britanijos gynybos ministerijos vadovas.

"Žinote, mes negalime daryti įtakos Britanijos vyriausybės sprendimams dėl to, kam ji paveda vadovauti šalies ginkluotosioms pajėgoms. Tikiuosi, ji šiuos sprendimus priima adekvačiai", ― sakė jis.

Didžiosios Britanijos generolas Markas Karltonas Smitas pareiškė, kad Rusija kelia didesnę grėsmę Didžiosios Britanijos saugumui nei teroristų grupuotės. Pasak jo, IS* pavojus sumažėjo, sunaikinus vadinamąjį kalifatą, todėl Vakarų sąjungininkai privalo "nukreipti savo dėmesį" į Rusijos neva keliamą grėsmę.

Pasak Smito, svarbiausias "įprastas karinis atsakas" Rusijai yra toliau vystomi NATO pajėgumai ir sąveika.

Didžiosios Britanijos generolo žodžius jau pokomentavo Rusijos Valstybės Dūmos nariai. Valstybės Dūmos Gynybos komiteto vicepirmininkas Aleksandras Šerinas teigia, kad Jungtinė Karalystė kartu su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis vykdo informacinį karą prieš Rusiją.

* Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

103