Automatas АК-308

Vienas ambicingiausių: "National Interest" įvertino naują Kalašnikovo automatą

229
(atnaujinta 10:05 2018.11.30)
Dėl naujojo automato AK-308 Rusija gali tapti pagrindine šaulių ginklų eksportuotoja Indijai, be to, šis modelis gali pritraukti ir kitų pirkėjų, kurie ieško pigių ir patikimų NATO kalibro ginklų

VILNIUS, lapkričio 30 ― Sputnik. Automatas AK-308, nepaisant jo iš pirmo žvilgsnio banalios išvaizdos, yra vienas ambicingiausių koncerno "Kalašnikov" produktų per pastaruosius dešimtmečius dėl NATO 7,62×51 mm dydžio šovinių panaudojimo, rašo JAV žurnalas "National Interest".

Rusijos karys us Kalašnikovo automatu, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Пивоваров

Po Antrojo pasaulinio karo "Kalašnikov" pagamino daugiau nei 20 modelių automatų ir beveik visi jie naudojami su Tarybų ar Rusijos šaudmenimis, primena leidinys. Tuo metu pirmieji koncerno žingsniai, susiję su ginklų gamyba pagal NATO standartą, nebuvo sėkmingi eksporto požiūriu, mano autorius.

Dabar koncernas daro naują bandymą, o AK-308 pasitelkia kitus NATO šaudmenis ― 7,62×51 milimetro, pažymi žurnalas. Naujasis automatas dėl didesnio kalibro yra ilgesnis ir sunkesnis negu AK-12, be to, jis perėmė daugybę pastarojo patobulinimų, įskaitant sulankstomą buožę ir perdirbtą dujų vamzdelį.

Neseniai pateiktas eksportuoti "Kalašnikov" vertas dėmesio ne tik dėl naujų technologijų, bet ir naujo verslo modelio, rašo "National Interest". Anksčiau modeliai eksportui buvo gaminami ne konkrečiam pirkėjui, tuo tarpu AK-308 buvo suprojektuotas ir pateiktas rinkai, atsižvelgus į vienos šalies (Indijos) poreikius, pažymi žurnalas.

Delis yra nuolatinis Rusijos ginkluotės pirkėjas. Tiesa, kaip nurodo straipsnio autorius, Maskva ilgą laiką kovojo dėl šaulių ginklų pardavimo šiai šaliai. Tačiau "Kalašnikov" nedalyvavo neseniai Indijoje įvykusioje šturmo šautuvo atrankoje, nes Indijos kariuomenei reikia ginklų su būtent 7,62×51 mm kalibro šoviniais.

Taigi, AK-308 yra Rusijos bandymas tapti pagrindine šaulių ginklų eksportuotoja Indijai po dvidešimties metų pertraukos, rašo laikraštis.

Tuo pačiu metu, užtikrindamas paramą Rusijai pelningoje Indijos rinkoje, 7,62×51 mm kalibro automatas dėl savo ekonominio efektyvumo gali pritraukti ir kitų pirkėjų, kurie ieško pigių ir patikimų NATO kalibro ginklų, daro išvadą "National Interest".

AK-308 pagamintas automato AK-103 pagrindu su automato AK-12 elementais ir komponentais ir 7,62x51 milimetro šaudmenimis. Dėtuvės talpa ― 20 šovinių. Ginklo svoris su tuščia dėtuve ― 4,3 kilogramo. Automatas turi dioptrinį taikiklį ir sulankstomą, reguliuojamą pagal ilgį keturiose padėtyse buožę, taip pat galima įtaisyti peilinį durtuvą.

229
Tegai:
ginkluotė, Rusija, Koncernas "Kalašnikov", Kalašnikovo automatas
Dar šia tema
"National Interest": JAV nori savo teritorijoje gaminti Rusijos ginklų kopijas
12 pagrindinių automato G-36 trūkumų
"The National Interest" pripažino Rusijos automatą vienu iš geriausių pasaulyje
(1:25 / 10.72Mb / просмотров видео: 213)

Paskelbti operacijos, skirtos užkirsti kelią teroro išpuoliams Maskvos regione, kadrai

(atnaujinta 14:10 2020.11.25)
Saugumo pareigūnams pavyko paimti sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas

Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB) užkirto kelią teroristinės organizacijos "Islamo valstybė" (IV) * tarpregioninės  grupuotės veiklai. FSB pranešė, kad jos dalyviai planavo teroro išpuolius Maskvos regione.

Vaizdo įraše nufilmuotas nusikaltėlių sulaikymas. Be to, atlikdami tyrimo veiksmus radikalių islamistų buvimo vietose, FSB pareigūnai rado ir paėmė sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. Buvo paimti ir kiti daiktai bei dokumentai.

FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas.

Saugumo pajėgoms pavyko sulaikyti Vladimiro srityje grupės narį, vienos iš Vidurinės Azijos šalių pilietį. Kitų įtariamųjų buvimo vieta nenurodoma.

* Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

Tegai:
Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB), teroro išpuolis, Rusija

Nufilmuotas laivo su kompleksu "Pancir-M" priėmimas į Baltijos laivyno sudėtį

(atnaujinta 08:34 2020.11.25)
Laivas yra trečias toks kovinis laivas Baltijos laivyno sudėtyje. Be jo, nuo 2018 metų eksploatuojamas laivas "Mytišči", o nuo 2019 metų — laivas "Sovetsk"

Baltijske mažame raketiniame laive "Odincovo", kuris priimtas į Karinio jūrų laivyno sudėtį, buvo iškelta Andrejevskio vėliava. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Pasak oficialaus Baltijos laivyno atstovo Romano Martovo, esminis skirtumas tarp šio laivo ir kitų yra tas, kad tai pirmasis antvandeninis laivas, aprūpintas priešlėktuvinių raketų ir patrankų sistema "Pancir-M".

Anksčiau "Odincovo" išlaikė jūrų ir valstybinius bandymus Baltijos ir Šiaurės laivynų poligonuose.

Laivas buvo pastatytas Leningrado laivų statykloje "Pella". Tai jau trečias toks kovinis laivas Baltijos laivyne.

Pirmasis projekto mažas raketinis laivas "Mytišči" į Baltijos laivyno sudėtų įėjo 2018 metų gruodį, antrasis mažas raketinis laivas "Sovetsk" Baltijos jūroje tarnauja nuo 2019 metų spalio.

Mažame raketiniame laive "Odincovo" įrengti smogiamasis kompleksas "Kalibras", zenitinių raketų kompleksas "Pancir-M", modernūs valdymo, radiotechninių ginklų, radijo ryšių, navigacijos, radioelektroniniai karo ir atsakomųjų priemonių kompleksai, prieš diversiniai ginklai, nešiojamos priešlėktuvinių raketų sistemos.

Tegai:
Baltijos laivynas, Baltijos jūra, Rusija
Dar šia tema
Baltijos šalys nori kartu modernizuoti savo laivynus
Baltijos laivyno jūrų aviacija "smogė" į poligoną netoli Kaliningrado
Per ugnį ir vandenį: kaip Baltijos laivyno jūreiviai veikia avarijos metu
Pasienio punkte, archyvinė nuotrauka

Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas 

(atnaujinta 14:14 2020.11.25)
Sukurtų technologijų bandymai nuo kitų metų pavasario bus atliekami keturių ES valstybių pasienio kontrolės punktuose, esančiuose JK, Lietuvoje, Graikijoje ir Nyderlanduose

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Lietuvos ir kitų ES šalių pasienyje dokumentų patikrai  bus pasitelktas dirbtinis intelektas, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Antradienį VSAT ir Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI) pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pasienio kontrolės specialistų ir mokslininkų bendradarbiavimo bei apsikeitimo duomenimis vystant inovatyvias technologijas.

Jos jau artimiausiu metu leis ne tik Lietuvos, bet ir kitose ES pasienio punktuose padidinti keliautojų patikros patikimumą ir greitį, dirbtinio intelekto pagalba optimizuos dokumentų patikros, atvykimo-išvykimo duomenų atnaujinimą realiu laiku.

"Automatizuota ar pusiau automatizuota dokumentų patikra naudojant vaizdo atpažinimą, kuriai ketiname pasitelkti dirbtinį intelektą, padės veiksmingiau valdyti teisėtą trumpalaikį buvimą, pagerins galimybes nustatyti dokumentų ir tapatybės klastojimo atvejus, palengvins sienos kirtimą sąžiningiems keliautojams, ir, aišku. pareigūnų darbą", — pasakoja Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas.

Žalandausko teigimu, taikant gilius dirbtinius neuroninius tinklus yra pasiekiamas vis tikslesnis automatinis dokumentų, net ir rašytų ranka, nuskaitymas, todėl ateityje automatinė dokumentų analizė bus taikoma vis plačiau. D4FLY projektas yra viena iš tokių dirbtinio intelekto taikymo iniciatyvų.

Pasak Žalandausko, šiuo metu BPTI mokslininkai dirba tobulindami automatizuotos dokumentų patikros prototipą. Jo kūrimo procese, nustatant reikalavimus technologijoms ir jų funkcionalumui, dalyvauja ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos specialistai.

"Mūsų komandos kuriamo prototipo funkcija yra automatiškai atpažinti ir nuskaityti spaudus Šengeno sieną kertančio asmens pase. Taip būtų sutrumpinamas VSAT pareigūno skiriamas laikas ieškant vizų galiojimo laikotarpių neatitikimų ir vertinant buvimo Šengeno erdvėje pažeidimus konkretaus keliautojo maršrute. D4FLY kuriami įrankiai sudarys sistemą, kuria naudodamiesi pasieniečiai galės greitai ir visapusiškai patikrinti dokumentų autentiškumą ir aptikti pažeidimus", — apie Lietuvos tyrėjų kuriamą technologiją pasakoja BPTI vadovas.

Sukurtų technologijų bandymai bus atliekami keturių ES valstybių pasienio kontrolės punktuose, esančiuose Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje, Graikijoje ir Nyderlanduose. Bandymai Lietuvoje prasidės 2021 metų pavasarį. 

Jų metu sausumos pasienio kontrolės punkte vykdant keliautojų patikrą planuojama testuoti naujas technologijas, padedančias aptikti padirbtus dokumentus ir sienos kirtimo tvarkos pažeidimus. Svarbiausias pirmų pilotinių bandymų tikslas - įvertinti kuriamos sistemos pritaikomumą ir patogumą pasieniečių darbe.

"D4FLY" (Tapatybės ir dokumentų klastojimo nustatymas keliaujant) konsorciumo projektas yra ES mokslo plėtros programos Horizontas 2020 dalis ir yra skirtas technologijų, lengvinančių ir pagreitinančių sienų kirtimo procedūras, kūrimui. Projekte dalyvauja 18 partnerių iš Vokietijos, Nyderlandų, Graikijos, Norvegijos, Suomijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Latvijos, Šveicarijos ir Lietuvos.

Tegai:
ES, Lietuva, dirbtinis intelektas
Dar šia tema
Pasieniečiai Nemune aptiko vaistus ir tuščias jų pakuotes
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių