Rusijos kariuomenė, archyvinė nuotrauka

Rusija išbandė naujausią artilerinės žvalgybos kompleksą "Penicillin"

102
(atnaujinta 16:30 2018.12.02)
"Penicillin" skirtas ieškoti artilerijos ginklų, skiedinių, daugkartinio paleidimo raketų sistemų ir priešlėktuvinių bei taktinių raketų paleidimo pozicijų

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Artilerinės žvalgybos komplekso "Penicillin" valstybiniai bandymai buvo sėkmingai užbaigti, RIA Novosti pranešė kontroliuojančiosios bendrovės "Roselektronika" (įtraukta į "Rostech") spaudos tarnyba.

Pirmųjų dviejų pavyzdžių pristatymas numatytas 2020 metais.

Į garsą reaguojantis šiluminis kompleksas "Penicillin" skirtas ieškoti artilerijos ginklų, skiedinių, daugkartinio paleidimo raketų sistemų ir priešlėktuvinių bei taktinių raketų paleidimo pozicijų, tuo pat metu reguliuojant jų artilerijos šaudymą.

Kompleksas sugeba atlikti kovines misijas iki 25 kilometrų pločio zonoje. Jį sudaro keli garso imtuvai, sumontuoti ant žemės paviršiaus, taip pat optinis elektroninis modulis.

Sistema gauna ir apdoroja akustinius šūvių signalus ir pateikia informaciją apie šaudmenų sprogimo vietą, smūgio tikslumą ir praneša apie ginklų vietą. Koordinačių gavimo laikas neviršija penkių sekundžių.

"Penicillin" gali užtikrinti tinkamą tiek vienos kariuomenės baterijos, tiek kiekvienos diviziono baterijos iš eilės atliekamą šaudymą. Įrenginys taip pat užtikrina sąveiką su automatinės taktinės ir operacinės valdymo sistemos abonentais. Radijo ryšys su išoriniais abonentais yra iki 40 kilometrų.

Anksčiau Amerikos žurnalas "National Interest" pranešė, kad "Penicillin" gali tapti nauju "būdu sunaikinti amerikiečių sunkiąją artileriją". Straipsnio autorius rašo, kad triukšmui ir kinetinei energijai aptikti ši sistema naudoja keturis garsinius-šiluminius lokatorius, didelę stabilizavimo platformą ir optinį elektroninį modulį.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
102
Tegai:
apsiginklavimas, Rusija
Dar šia tema
JAV žiniasklaida įvertino Rusijos ginklą, skirtą povandeniniams laivams naikinti
Rusija parodė, kaip paleido sparnuotąją raketą iš korvetės "Gromkij"
Paskelbtas Baltijos laivyno laivų "torpedų dvikovos" vaizdo įrašas