Raketos Sarmat paleidimas, archyvinė nuotrauka

Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV

209
(atnaujinta 09:40 2018.12.05)
Ekspertas mano, kad JAV grasinimai pasitraukti iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo rodo ketinimus ruoštis branduoliniam karui

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Rusijos torpedos "Poseidon" ir raketos "Sarmat" sugebėtų sunaikinti JAV, ir tokiu būdu branduolinis karas tampa beprasmiškas ir gelbėja amerikiečius, laikraščio "Voenno-promyšlennyj kurjer" straipsnyje parašė Geopolitinių problemų akademijos prezidentas Konstantinas Sivkovas.

Pasak eksperto, tikra pacifistinė pozicija grindžiama mintimi, kad reikia sukurti tokią atsvarą, kuri sustabdytų agresorių, vos jam pagalvojus apie puolimą.

"Toks ginklas gelbsti visų šalių, kurios galėtų tapti trečiojo pasaulinio karo "scena", tautas, įskaitant Vakarų pasaulį. Grasindama sunaikinti amerikiečių elitą Rusija užkerta kelią branduoliniam karui, ir taip apsaugo JAV žmones nuo neapsakomai didelių aukų, kurios neišvengiamos netgi riboto atsako atveju", — pareiškė jis.

Sivkovas pažymėjo, kad dabar trečiasis pasaulinis karas turi prasmę, o Vašingtono ketinimas pasitraukti iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo rodo, kad JAV ruošiasi branduoliniam karui. Todėl, pabrėžia ekspertas, siekiant išsaugoti taiką būtina padaryti taip, kad branduolinis karas netektų prasmės.

Sutartis dėl raketų

Anksčiau Valstybės departamento vadovas Maikas Pompeo paskelbė Maskvai ultimatumą, pagal kurį "Rusija per du mėnesius turi grįžti prie Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, kitaip JAV sustabdys savo įsipareigojimus pagal susitarimą". Rusijos užsienio reikalų ministerija prieštaravo, pabrėždama, kad Maskva griežtai vykdo susitarimą, ir Vašingtonas apie tai žino.

Donaldas Trampas paskelbė, kad JAV ketina pasitraukti iš 1987 metais sudarytos sutarties dėl to, kad Rusija, anot jo, pažeidžia susitarimą. Be to, Vašingtonas pažymėjo, kad daugelis šalių, kurios turi vidutinio ir trumpojo nuotolio raketas, visų pirma Kinija, šiame susitarime nedalyvauja.

Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva taip pat turi klausimų Jungtinėms Valstijoms.

Maskva atkreipia dėmesį į tai, kad JAV dislokuoja karinėse bazėse Rumunijoje ir Lenkijoje įrenginius, galinčius paleisti "Tomahawk" tipo sparnuotąsias raketas, o sutartis tai draudžia.

Rusija atkreipia dėmesį į tai, kad JAV kuria kovinius bepiločius orlaivius ir finansuoja antžeminių sparnuotųjų raketų kūrimą.

209
Tegai:
branduolinis karas, Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), JAV, Rusija
Dar šia tema
Juokauti neverta: JAV žiniasklaida įvertino Rusijos S-400
Rusija kuria superkompiuterį naujiems ginklams projektuoti
JAV žiniasklaida įvertino Rusijos ginklą, skirtą povandeniniams laivams naikinti
Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian sureagavo į penkių RT kanalų draudimą Lietuvoje

(atnaujinta 00:15 2020.07.09)
Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, Ispanų RT, RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. RT ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian ironiškai pakomentavo draudimą transliuoti penkis RT kanalus Lietuvoje.

"Dmitrijus Kiseliovas neturi nieko bendra su "Russia Today". Dmitrijus Kiseliovas vadovauja naujienų agentūrai "Rossija segodnia". Net jei Google vertėjas jums pasakys, kad "Rossija segodnia" verčiama kaip "Russia Today", — ji parašė savo Telegram kanale.

Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, Ispanų RT, RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus. Praėjusią savaitę Latvijos valdžia priėmė panašų sprendimą, o Estija taip pat svarsto galimybę sekti pavyzdžiu.

Rygoje šį žingsnį argumentavo tuo, kad RT tariamai priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Iš tikrųjų Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Kiseliovas anksčiau pažymėjo, kad tokia Latvijos valdžios pozicija liudija jų "kvailumą ir neišmanymą". Jis sakė nuoširdžiai pasijuokęs dėl Rygos sprendimo ir šis draudimas neturi teisinės prasmės. Simonian savo ruožtu taip pat priminė, kad vietos valdžia jau seniai užblokavo "Sputnik" — ir tai netrukdo jam būti veiksmingu šaltiniu.

Baltijos valdžia ne kartą kliudė Rusijos žiniasklaidos darbui. Užsienio reikalų ministerija paskelbė aiškius koordinuotų šių valstybių linijos požymius.

Kaip pažymėta užsienio reikalų ministerijoje, žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse "aiškiai parodo, ko verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino įsipareigojimą laikytis demokratijos ir žodžio laisvės principų".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, RT, Lietuva, Margarita Simonian
Dar šia tema
Lietuvos URM rekomenduoja Radijo ir televizijos komisijai drausti RT programas
Polittechnologas: Baltijos šalys bijo, kad RT privers lietuvius ir latvius susimąstyti
Estija svarsto galimybę uždrausti RT kanalų transliavimą
Rusijos ir Lenkijos siena, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma paskelbė apie kaimyninių šalių poveikį Kaliningrado gyventojams

(atnaujinta 21:12 2020.07.08)
Kaip priminė deputatas Aleksandras Piatikopas, šis Rusijos regionas yra apsuptas NATO šalių — Lietuvos ir Lenkijos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Rusijos įstatymas dėl Rusijos Federacijos teritorijų susvetimėjimo prilyginimo prie ekstremistinės veiklos labai aktualus Kaliningrado sričiai dėl jo geopolitinės padėties.

Tai "RIA Novosti" pareiškė Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Piatikopas.

Dokumentą pateikė Valstybės Dūmos Įstatymų leidybos komiteto vadovas Pavelas Krašeninikovas ir Rusijos Federacijos tarybos Konstitucinių įstatymų leidybos komiteto pirmininkas Andrejus Klišas. Anot Krašeninikovo, į Rusijos Federacijos baudžiamąjį kodeksą bus įtrauktas straipsnis už teritorinio vientisumo pažeidimą. Bausmė už jo pažeidimą — laisvės apribojimas nuo šešerių iki dešimties metų.

Pasak iniciatyvos autorių, įstatymas padės išvengti dviprasmiškos Rusijos Federacijos vientisumo interpretacijos.

Pasak Piatikopo, įstatymo projektas yra "daugiau nei aktualus" Kaliningrado sričiai, nes tai yra ypatingas Rusijos regionas, kurį supa NATO narės — Lietuva ir Lenkija.

"Ir Lietuvos, ir Vokietijos teritorijose yra gana rimtų revanšistinių grupuočių. Akivaizdu, kad Kaliningrado srities gyventojams daroma gana aktyvi kaimyninių valstybių ideologinė įtaka", — teigė deputatas.

Anot jo, iki koronaviruso pandemijos ir po sienų uždarymo Kaliningrado srities gyventojai aktyviai dirbo su kitomis šalimis ekonominėje srityje ir ten keliavo kaip turistai. Atsižvelgiant į tai, kaip sakė Piatikopas, "tam tikri sluoksniai norėtų sužaisti Kaliningrado srities korta".

Kaip pažymėta, pirmasis dokumento svarstymas Valstybės Dūmoje gali įvykti liepos 14 dieną.

Tegai:
Rusijos Valstybės Dūma, Valstybės Dūma, Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma tikisi, kad JAV nustos bandyti sugriauti PSO sistemą
Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" projektą
"Alibi rusofobijai pateisinti": Dūma įvertino Baltijos šalių pareiškimą dėl TSRS "kaltės"
Lašai ant lapų

Orai bus neramūs: pils lietūs, griaudės perkūnija

(atnaujinta 22:50 2020.07.08)
Artimiausiomis dienomis orai Lietuvoje išliks lietingi, vidutinė oro temperatūra — 20–25 laipsniai

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Liepos 9 d. Lietuvoje orus lems žemesnio atmosferos slėgio laukas, praneša Hidrometeorologijos spaudos tarnyba.

Ketvirtadienio dieną daug kur trumpai palis, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–21 laipsnis.

Liepos 10-os naktį lietus, dieną daug kur trumpi lietūs. Vėjas naktį pietryčių, dieną pereinantis į pietvakarių, vakarų, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 8–13, Kuršių nerijoje iki 15, dieną 18–23 laipsniai.

Liepos 11-os naktį lietus, vietomis smarkus. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių, pietų vėjas. Atvės iki 12–17 laipsnių. Dieną trumpi lietūs, vietomis smarkūs su perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 19–24, rytiniame šalies pakraštyje vietomis 25–27 laipsniai.

Liepos 12 d. vietomis trumpai palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s, pajūryje gūsiai iki 14 m/s. Temperatūra naktį 8–13, pajūryje apie 15, dieną 17–22 laipsniai.

Liepos 13-os dieną daug kur trumpai palis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 7–12, pajūryje apie 14, dieną 17–22 laipsniai.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, lietus