Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova atsakė į Linkevičiaus antirusišką išpuolį

302
(atnaujinta 16:38 2018.12.05)
Užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad valdžios institucijų požiūris į bendradarbiavimą su Rusijos Federacija prieštarauja Lietuvos žmonių interesams

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pokomentavo Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pareiškimus apie Maskvą dėl incidento Kerčės sąsiauryje.

Apie tai pranešama Rusijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Diplomato straipsnį interneto portale "Delfi", kuris pasižymėjo "įžeidžiančiomis pastabomis" apie Rusiją ir jos lyderystę, ministerija pavadino įžūliu išsišokimu, siekiant nukreipti dėmesį nuo padidėjusių problemų Lietuvoje.

"Toks požiūris prieštarauja Lietuvos žmonių interesams, kuriems — mes esame įsitikinę — patiktų abiem pusėms naudingas, kaimyniškas bendradarbiavimas su Rusija. Apskritai, šiurkštumas užsienio reikalų ministrui — nepriimtinas", — trumposios spaudos konferencijos metu pareiškė Zacharova.

Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Ukrainos valdžia įvedė karo padėtį. Ji įsigaliojo dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse.

302
Tegai:
NATO, Linas Linkevičius, Marija Zacharova
Dar šia tema
JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
Putinas schemomis paaiškino Merkel ir Makronui incidentą Kerčės sąsiauryje
Kijevas pripažino, kad Kerčės sąsiauris yra atviras laivybai