Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas, archyvinė nuotrauka

Medvedevas: Rusija įvedė sankcijas tiems, kurie jai kenkia

94
(atnaujinta 13:06 2018.12.06)
Interviu Rusijos televizijos kanalams Medvedevas pabrėžė, kad Maskva įveda sankcijas ne Ukrainai ir ukrainiečiams, bet tiems, kas kenkia valstybei

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Rusija įvedė sankcijas ne Ukrainai ir ukrainiečiams, o tiems, kurie daro žalą, sakė Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas interviu Rusijos televizijos kanalų atstovams.

"Žinoma, nežinau, kiek galios šios sankcijos. Be to, norėčiau dar kartą oficialiai pasakyti, kad šios sankcijos, žinoma, buvo įvestos pagal prezidento įsaką, o mano pasirašytas sprendimas buvo vyriausybės sprendimas. Sankcijos įvestos ne Ukrainos žmonėms, netgi ne Ukrainos ekonomikai, bet tiems, kurie kenkia mūsų šaliai", — cituoja Medvedevą RIA Novosti.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad dėl Rusijai taikomų sankcijų ES šalyse darbo vietas prarado 400 tūkstančių darbuotojų, nes į Rusijos rinką buvo nepakankamai tiekiama Europos produkcijos. Pasak jo, tai patvirtina statistiniai duomenys.

Rusija, reaguodama į Kijevo veiksmus, įvedė atsakomąsias sankcijas. Gegužę Ukraina išplėtė sankcijas Rusijos juridiniams ir fiziniams asmenims, taip pat pratęsė apribojimus, nustatytus ankstesniais metais.

Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
94
Tegai:
Dmitrijus Medvedevas, sankcijos, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (219)
Dar šia tema
Seime – siūlymas įvesti sankcijas Rusijai dėl Kerčės sąsiauryje sulaikytų laivų
Vokietija ir Prancūzija priešinasi griežtesnėms sankcijoms Rusijai
Prancūzijos ambasadorė pasisakė už parlamentinės diplomatijos su Rusija plėtrą
Prancūzijos laikraštis atskleidžia svarbų Putino tarptautinės sėkmės veiksnį