Rusijos Valstybės Dūma

Maskva Lietuvos sankcijаs pavadino "uodo įkandimu"

122
Vilnius sąmoningai didina įtampą, įvesdamas naujas ribojamąsias priemones prieš Rusijos Federaciją, mano Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis

VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Lietuvos paskelbtos sankcijos Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje — tai dar viena rusofobiškos isterijos apraiška, teigė Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis, praneša RIA Novosti.

Penktadienį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė bendrojoje spaudos konferencijoje su Ukrainos prezidentu Petro Porošenko pareiškė, kad Lietuvos Respublika išplėtė Rusijos piliečių "juodąjį sąrašą" dėl incidento Kerčės sąsiauryje.

Tuo pačiu metu Lietuvos vadovė pabrėžė, kad nėra lengva būti pirmąja šalimi, kuri įveda sankcijas. Ji taip pat pareiškė, kad respublikos valdžios institucijos tariamai gauna "grasinimų" iš Rusijos.

Sluckis pareiškė, kad ribojamųjų priemonių įvedimas prieš Maskvą yra absurdiškas.

"Tuo metu, kai Europos Sąjunga nėra priėmusi jokio bendro sprendimo ir neturi bendros nuomonės šiuo klausimu, o Briuselis stengiasi deeskaluoti padėtį, Vilnius sąmoningai didina įtampą, kad tik įkąstų Rusijai, tik šie įkandimai — (kaip) uodo", — pareiškė deputatas.

Sluckis taip pat pažadėjo, kad Vilnius neišvengiamai sulauks Maskvos atsako.

Provokacijos Kerčės sąsiauryje

Lapkričio pabaigoje trys Ukrainos laivyno laivai įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir pažeidė Rusijos valstybės sieną. Kelias valandas jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse. Jis taip pat pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas.

122
Tegai:
Lietuva, sankcijos, Maskva
Dar šia tema
Grybauskaitei Ukrainoje įteiktas apdovanojimas
Rusija grasina Lietuvos ministrams dėl sankcijų — Grybauskaitė
Grybauskaitė Kijeve pasveikino garbės sargybos kuopą nacionalistų šūkiu