Sulaikyti Ukrainos laivai Kerčės uoste

Sulaikyti ukrainiečių jūrininkai nėra karo belaisviai, pabrėža FSB

65
(atnaujinta 15:51 2018.12.08)
Kaip pažymėjo tyrimo departamento vadovas, šiuo metu tarp Rusijos ir Ukrainos nevyksta karinis konfliktas

VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Ukraina bando pateikti savo po incidento Juodosios jūroje sulaikytus jūreivius kaip karo belaisvius, tačiau jie kaltinami padarę nusikalstamą veiką, trumposios spaudos konferencijos metu MIA "Rossija segodnia" pareiškė Rusijos FSB tyrimo departamento vadovas Michailas Šyšovas.  

Sulaikyti Ukrainos laivai pristatomi į Kerčės uostą
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

"Pastaruoju metu Ukraina bando pristatyti savo karius kaip karo belaisvius, tačiau šie Ukrainos piliečiai kaltinami padarę nusikalstamą veiką, ir pagal Konvenciją dėl elgesio su karo belaisviais, pasirašytą 1949 metų rugpjūčio 12 dieną Ženevoje, jie negali būti laikomi karo belaisviais, nes tarp Rusijos Federacijos ir Ukrainos šiuo metu nevyksta karinis konfliktas", — sakė Šyšovas.

Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Kelias valandas jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti. Sulaikytų ukrainiečių atžvilgiu buvo pradėta baudžiamoji byla dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo.

Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse. Jis taip pat pažymėjo, kad tarp Ukrainos įgulos narių, pažeidžiančių Rusijos sieną, buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie faktiškai vadovavo šiai operacijai.

65
Tegai:
Rusija, FSB, Ukraina, Kerčės sąsiauris
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)
Dar šia tema
Kijevas pripažino, kad Kerčės sąsiauris yra atviras laivybai
FSB atskleidė Ukrainos jūrininkų sulaikymo Kerčės sąsiauryje detales
Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui