Nafta, archyvinė nuotrauka

Rusija paskelbė, kiek metų ji dar turės pakankamai naftos

161
(atnaujinta 15:03 2018.12.17)
Per pirmuosius dešimt šių metų mėnesių Rusijos pajamos iš naftos ir dujų eksporto viršijo 150 mlrd. JAV dolerių

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Jei Rusija ir toliau išlaikys dabartinį naftos gamybos lygį, bus ja aprūpinta 23-25 metams, interviu televizijos kanalui "NTV" sakė "Rosnedr" vadovas Jevgenijus Kiseliovas.

Naftos gavybos vieta, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Евгений Одиноков

Jis pridūrė, kad Rusija nuosekliai atkuria naftos išteklius, kurių rodikliai kasmet kinta. Taigi rezervai atitinka pasaulinį lygį ir net jį viršija.

"Tiesą sakant, išlaikyti aprūpinimo atsargomis lygį beveik 20-iai metų reiškia paversti atsargas kapitalu ir tinkama linkme nukreipti pinigus", — pažymėjo "Rosnedr" vadovas.

Lapkričio mėnesį Jevgenijus Kiseliovas paskelbė, kad metų pabaigoje Rusijos naftos atsargų, išskyrus kondensatą, padidėjimas sudarys apie 520-530 milijonų tonų, o tai yra mažesnė nei numatyta gamybos riba. Iš viso numatoma, kad angliavandenių atsargų lygis atitiks gamybos lygį. 2017 metais naftos atsargų padidėjimas Rusijoje sudarė 550 mln. tonų, dujų — 890 mlrd. kubinių metrų.

Rusijos energijos eksporto struktūroje lyderiauja nafta. Nuo sausio iki spalio Rusijos įmonės išsiuntė užsienio vartotojams 213,4 tonų žaliavų, kurių vertė 106,6 mlrd. JAV dolerių. Tai 38,6 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

161
Tegai:
nafta, Rusija