Ginkluotės ir technikos, konfiskuotos iš kovotojų Sirijoje, paroda

Putinas apžiūrėjo ginkluotę ir techniką, konfiskuotą kovotojų Sirijoje

94
(atnaujinta 15:50 2018.12.18)
Parodoje buvo pristatyti ginklai — nuo pistoletų iki snaiperinių šautuvų ir granatsvaidžių, savadarbiai sprogstamieji įtaisai, užmaskuoti kaip vaikų žaislai ir kiti daiktai, džihadistų automobilis

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Rusijos gynybos ministerijos pastatų komplekse apžiūrėjo ginkluotės ir technikos pavyzdžių, konfiskuotų iš kovotojų antiteroristinės operacijos Sirijoje metu, parodą, praneša RIA Novosti.

Visų pirma valstybės vadovui buvo parodytas stendas su trofėjiniu šaltuoju ir šaunamuoju ginklu. Jame pristatyti 97 rūšių ginklai — nuo pistoletų iki snaiperinių šautuvų ir granatsvaidžių — iš 18 pasaulio šalių, tarp jų iš Austrijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Izraelio, TSRS ir Prancūzijos.

IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
© Sputnik / Андрей Станавов
Peiliai ir kardai, pristatyti ginklų, konfiskuotų iš kovotojų parodoje

Be to, Putinas, lydimas gynybos ministro Sergejaus Šoigu, susipažino su kovotojų vadaviete, aprūpinta skaitmeninėmis ir modulinėmis radijo stotimis, IP telefonijos įranga.

Prezidentui buvo parodytos ir humanitarinės pagalbos, kurią Sirijai teikia JT Pasaulio maisto programa ir Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas, komplektais, kurie vis dėlto buvo konfiskuoti iš kovotojų slėptuvių.

IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
© Sputnik / Андрей Станавов
Šarvuotas autmobilis, pagamintas visureigio pagrindu, pristatytas ginkluotės ir technikos, konfiskuotos iš kovotojų Sirijoje, parodoje

Atskirai Putinas ir Šoigu sustojo šalia savadarbių sprogstamųjų įtaisų pavyzdžių, kuriuos gamina neteisėtų ginkluotų grupuočių nariai. Kai kurie iš jų buvo užmaskuoti kaip vaikų žaislai, alaus dėžutė, akmenys ir kiti daiktai. Taip pat stende buvo pristatytas džihadistų automobilis — neprofesionaliai šarvuotas civilinis visureigis, prikimštas sprogmenų.

IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
© Sputnik / Виталий Белоусов
Mirtininko automobilis, pristatytas ginkluotės ir technikos, konfiskuotos iš kovotojų Sirijoje, parodoje

Kita parodos dalis buvo skirta Rusijos karo policijos darbui Sirijoje, jos naudojamai technikai ir ekipuotei. Ten buvo pristatyti iš kovotojų konfiskuoti dokumentai, anketos, ekstremistinė literatūra, uždraustų organizacijų vėliavos.

Atskira parodos dalis buvo skirta nepilotuojamiems skraidymo aparatams, numuštiems Rusijos karių Sirijoje. Daugelis dronų buvo pagaminti namie iš medienos, putplasčio ir atsarginių dalių, įsigytų specializuotose parduotuvėse. Nepaisant to, tarp kovotojų naudojamos įrangos buvo ir JAV pagamintas smogiamasis dronas.

IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
© Sputnik / Андрей Станавов
Naminės gamygos smogiamasis dronas, pristatytas ginkluotės ir technikos, konfiskuotos iš kovotojų Sirijoje, parodoje

Putinui buvo parodytas ir pas kovotojus aptiktas nuodingųjų medžiagų (įskaitant ipritą) įrenginys naminei gamybai ir didelio kalibro haubicos, galinčios šaudyti balionais su nuodingosiomis medžiagomis.

Kaip papasakojo Rusijos nacionalinio gynybos vadybos centro viršininkas Michailas Mizincevas, buvo nuspręsta ateityje perkelti ekspoziciją į parką "Patriot", kad su trofėjų pavyzdžiais galėtų susipažinti karo akademijos kariūnai ir įprasti parko lankytojai.

94
Tegai:
karinė technika, ginkluotė, Sirija, Rusija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas
Naikintuvas Su-57

Ekspertas: Maskvoje parade publika pirmą kartą išvys "Su-57" naikintuvus

(atnaujinta 18:30 2020.05.29)
Birželio 24 dieną Rusija parodys naujausius karinės technikos pavyzdžius, kurie demonstruoja jos kovinę galią, pažymėjo karo ekspertas Igoris Korotčenka

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Paradas, be kita ko, tai valstybės karinių pajėgumų demonstravimas, jo metu parodomi visi karinės galios komponentai, visų pirma, naujos rūšies ginkluotė ir technika. Šiame parade verta atkreipti dėmesį į zenitinių raketų kompleksą S-350 "Vitiaz", interviu Sputnik radijui sakė karo ekspertas, žurnalo "Krašto gynyba" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenka.

Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Куденко

"Zenitinė raketų sistema S-350 pirmiausia pritaikyta sunaikinti sparnuotąsias raketas, kai suduodamas masinis smūgis. Kalbėkime atvirai. Esant dabartinėms karinėms-politinėms sąlygoms, mūsų šaliai kritiškai svarbu užtikrinti dviejų karinės galios elementų vystymąsi ir funkcionavimą. Pirma — tai strateginės branduolinės pajėgos. <...> Tai sutramdymo ir strateginio stabilumo palaikymo faktorius. Antrasis, ne mažiau svarbus mūsų ginklų komponentas — tai aviacijos ir kosmoso gynybos sistema. <...> Ji leidžia panaikinti priešo galimybes naudoti greitą globalinį smūgį", — pasakojo ekspertas.

Kaip priminė Korotčenka, parade tradiciškai dalyvauja "PC-24 Jars" mobiliųjų raketų sistemos. Taip pat tarp naujienų — zenitinių raketų sistemos "Tor M2" arktinė versija — tai "Tor-M2DT". Be to, parade rodomi šarvuočių pavyzdžiai.

"Kalbant apie parado aviacinę dalį, penktosios kartos naikintuvai "Su-57" pirmą kartą bus demonstruojami plačiajai visuomenei oro parade Maskvoje. Tai labai svarbu, jau pradėtas serijinis šio orlaivio pristatymas Rusijos kosmoso pajėgoms. Taip pat bus parodyta viršgarsinė raketa "Kinžal", kurios nešiklis yra "MiG-31" perėmėjas", — pažymėjo ekspertas.

Rusijos karinėse apygardose pradėta ruošti karinę techniką, skirtą paradui, vyksiančiam 75-osioms pergalės Antrajame pasauliniame kare metinėms paminėti, renginys numatytas birželio 24 dieną.

 

Tegai:
paradas, Pergalės diena, Rusija
Dar šia tema
Putinas kreipėsi į rusus jubiliejinės Pergalės dienos proga
Internete pasirodė Pergalės aviacijos parado Maskvoje vaizdo įrašas
Bendra Pergalė: kaip Baltijos šalys paminėjo gegužės 9 dieną
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas