Rusijos karinė technika, archyvinė nuotrauka

Putinas įvardijo pagrindinę Rusijos armijos užduotį 2019 metais

152
(atnaujinta 17:22 2018.12.18)
Putinas pabrėžė pažangią naujausios ginkluotės, apie kurią jis kalbėjo kovo mėnesį, plėtrą

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Pagrindinis Rusijos ginkluotųjų pajėgų uždavinys kitais metais — sustiprinti "branduolinės triados" kovinį potencialą, sakė Vladimiras Putinas Rusijos gynybos ministerijos kolegijos posėdyje.

Pasak Putino, būtina greitai pereiti prie šiuolaikinių ginklų, kurie geriau įveikia "perspektyvias priešraketinės gynybos sistemas".

"Pastebimai sustiprėjo branduolinė triada, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį išlaikant globalų prioritetą. Šiuolaikinių ginklų dalis čia sudaro 82 proc. Padaryti rimti pažangūs žingsniai naujausio, analogų pasaulyje neturinčio ginklo plėtroje. Apie tai kalbėjau metinėje kalboje per Federalinį susirinkimą", — cituoja Putiną RIA Novosti.

Jis pažymėjo, kad kalba eina apie serijinę raketų sistemos "Avangard" gamybos pradžią, sėkmingus "Sarmat" bandymus, viršgarsinio komplekso "Kinžal" kovinio budėjimo bandymus ir lazerinių sistemų "Peresvet" naudojimo plėtrą.

Putinas pabrėžė, kad karinio-pramoninio komplekso ir šiuolaikinės ginkluotės tendencijos užtikrins šalies saugumą ilgam laikui.

Tuo pačiu metu Rusijos vadovas primygtinai reikalavo, kad ginkluotės prioritetai būtų teisingai apibrėžti, nešvaistyti pinigų, kad nė vienas rublis nebūtų išleistas ne pagal paskirtį.

"Kol kas mums tai pavyko, ir tikiuosi, kad Gynybos ministerijos vadovybė, Generalinis štabas kartu su pramone taip pat atsakingai spręs šios srities užduotis ateityje", — sakė Putinas.

Rusijos prezidentas pridūrė, kad valstybės kariuomenė turi įtvirtinti savo laimėjimus, atsižvelgdama į karinę ir politinę padėtį pasaulyje.

Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
© Sputnik /
Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
152
Tegai:
ginklai, kariuomenė, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas įvardijo galingiausią šalies ginklą
Rusijoje sukurtas "amžinas" povandeninių laivų branduolinis reaktorius
Rusija kuria superkompiuterį naujiems ginklams projektuoti
Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV
Rusija paskelbė, kiek metų ji dar turės pakankamai naftos