Официальный представитель министерства иностранных дел России Мария Захарова во время брифинга в Москве

"Atsisakė demokratijos": Rusijos URM atsakė į naują antirusišką išpuolį Lietuvoje

177
(atnaujinta 18:45 2018.12.19)
Pasak URM atstovės, Lietuvos Respublika ignoruoja visus šūkius, su kuriais prisijungė prie ES ir NATO

VILNIUS, gruodžio 19 ― Sputnik. "Šnipinėjimo byla" prieš Lietuvos opozicijos atstovą Algirdą Paleckį ir Rusijos istoriko Valerijaus Ivanovo sulaikymas liudija apie visišką Lietuvos valdžios pasitraukimą nuo demokratinių vertybių, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Pirma, galiu pakomentuoti tai kaip dar vieną šių valstybių (Baltijos šalių, o šiuo atveju Lietuvos ― "Sputnik") vykdomos rusofobinės politikos elementą. Antra, kaip didžiulį atotrūkį nuo demokratinių teisių ir laisvių, kurių ieškodamos Baltijos regiono šalys politine prasme atsigręžė į Vakarus ir integravosi į NATO bei Europos Sąjungą. Paneigta būtent tai, kas buvo paskelbta kaip pagrindinė idėja prisijungiant prie šių struktūrų", ― trečiadienį pareiškė diplomatė.

Zacharova priminė, kad Baltijos šalių valdžios institucijos tuomet vadovavosi toli gražu ne finansine gerove, kuri statistiškai dabar neturi nieko bendro su ankstesnių metų statistika, ypač prieš 30 metų.

"Būtent žodžio laisvė, žmogaus teisės, nesikišimas į privatų gyvenimą, asmens teisių ir laisvių apsauga ― tai idėjos, kurias skelbė šios šalys savo pasirinkto kelio pagrindu. Dabar yra didžiulis atotrūkis. Aš net nežinau, ar tai yra pasitraukimas, ar visiškas atsisakymas remti paskelbtą demokratinę kryptį. Tiesiog nėra jokio kito paaiškinimo", ― teigė URM atstovė.

Zacharova taip pat pakomentavo išpuolius prieš "Sputnik" Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

"Kuo daugiau ir geriau jūs dirbsite, pristatydami patikimą, objektyvią informaciją, tuo labiau, deja, jiems (šių šalių valdžios atstovams ― "Sputnik") tai nepatiks", ― sakė diplomatė.

Anksčiau Lietuvos teisėsaugos institucijos paskelbė, kad buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris šioje byloje kaltinamas šnipinėjimu, sulaikytas nuo spalio mėnesio. Be to, vakar Rusijos istorikas Valerijus Ivanovas buvo suimtas tariamai už šaunamojo ginklo laikymą. Pasak pareigūnų, Lietuvoje buvo aptiktas "šnipų tinklas", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai".

177
Koronaviruso vakcinos gamyba

Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas

(atnaujinta 18:49 2020.08.03)
Pažymima, kad jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusiška

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Pirmoji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje bus užregistruota per dešimt dienų, praneša RIA Novosti, cituodama tiesioginių investicijų fondo vadovo Kirilo Dmitrijevo interviu "Rossija 24" televizijos kanale.

"Žinoma, visas procedūras vykdys Sveikatos apsaugos ministerija. Jie jau yra gavę pirmuosius tiek pirmojo, tiek ir antrojo tyrimo etapų rezultatus. Jie mato, kad rezultatai yra labai geri", — sakė jis.

Jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusų kalba. Vaistą planuoja gaminti "Alium" ir "R-Pharm".

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kad bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia skiepijami specialiųjų grupių atstovai, ypač gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Rusijoje baigti klinikiniai koronaviruso vakcinos tyrimai
Aleksejus Puškovas, archyvnė nuotrauka

Puškovas teigia, kad Baltarusiją bandoma įtraukti į "antirusiškas žaidynes"

(atnaujinta 14:04 2020.08.02)
Taip senatorius pakomentavo žinią apie Ukrainos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrų vadovų telefoninį pokalbį ir informaciją, kad Makėjus buvo pakviestas kaip garbingas svečias į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimą

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Baltarusiją pradėjo atvirai vilioti "žaidimais prieš Rusiją", savo Telegram kanale sakė Rusijos Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos vadovas Aleksejus Puškovas.

Senatorius pakomentavo portalo "Ukraina.ru" pranešimą apie atitinkamai Ukrainos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijų vadovų Dmitrijaus Kulebos ir Vladimiro Makėjaus telefoninius pokalbius. Pažymima, kad Makėjus buvo pakviestas kaip garbus svečias į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimą.

"Prasideda atviras Baltarusijos įsitraukimas į antirusiškas žaidynes. Liublino trikampis yra nukreiptas prieš Rusiją visais jos kampais. Minskas skatinamas imtis tolesnių veiksmų prieš Maskvą", — sakė Puškovas.

Anksčiau senatorius gyrė trijų valstybių "Liublino trikampio" sukūrimą. Politikas išreiškė nuomonę, kad tokiu būdu Varšuva siekia pasiekti Juodąją jūrą.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina nusprendė sukurti "Liublino trikampį", kuris bus sutelktas į trijų šalių santykių gilinimą. Trijų šalių užsienio reikalų ministrai lankėsi daugiašalėje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadoje LITPOLUKRBRIG.

Ukrainos užsienio reikalų ministro Dmitrijaus Kulebos teigimu, "Liublino trikampis" taip pat gali tapti priemone sudominti tas šalis, kurioms reikia glaudesnių ryšių su Vakarais, visos Europos struktūromis.

Tegai:
Lenkija, Juodoji jūra, Baltarusija, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
Saviškių nepaliekame: kaip Rusija padeda kaimyninėms šalims kovoti su COVID-19
Trampas papasakojo apie bendradarbiavimą su Rusija dėl branduolinio susitarimo