MIA Rossija segodnia vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka.

Simonian apie "Sputnik" žurnalistų sąrašo paskelbimą "The Times": su 1933 metais!

81
(atnaujinta 11:55 2018.12.24)
Britų laikraštis apkaltino aštuonis britų agentūros "Sputnik" darbuotojus "informacinio karo" paskelbimu prieš Londoną ir paskelbė jų nuotraukas su nurodytomis pareigomis

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Naujienų agentūros "Sputnik" ir TV kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, atsakydama į Rusijos žurnalistų sąrašo "Times" paskelbimą, pasveikino Jungtinę Karalystę "su artėjančiais 1933 metais", praneša RIA Novosti.

Britų laikraštis apkaltino aštuonis britų agentūros "Sputnik" darbuotojus "informacinio karo" paskelbimu prieš Londoną ir paskelbė jų nuotraukas su nurodytomis pareigomis. Be to, straipsnyje raginama vyriausybę atimti agentūros žurnalistų aktyvus.

""The Times" skelbia britų žurnalistų nuotraukų sąrašą, pavadintą "Kremliaus marionetės". Laimingų artėjančių 1933-iųjų metų, britų kolegos!", — rašė Simonian savo kanale "Telegram".

1933 metais Adolfas Hitleris atėjo į valdžią Vokietijoje. Tais pačiais metais jis paskelbė dekretą "Dėl Vokietijos liaudies apsaugos", kuris suteikė teisę vyriausybei kontroliuoti politinius įvykius ir spaudą, o kampanija pradėjo ieškoti priešų šalyje.

Asmens duomenų skelbimas

Skelbti žurnalistų, kurie tariamai kelia grėsmę valstybei, sąrašus, pradėjo Ukrainos svetainė "Taikdarys", kuris viešai skelbia Ukrainos, Rusijos ir Vakarų žiniasklaidos darbuotojų duomenis, įskaitant jų adresus.
"Taikdario" veiksmai smerkiami tiek Maskvoje, tiek užsienyje.

Gruodžio pradžioje, po ESBO ministrų tarybos susitikimo Milane, buvo priimtas dokumentas dėl žurnalistų saugos. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad šis sprendimas atspindi susirūpinimą dėl savavališko ar neteisėto kišimosi į žurnalistų privatumą, o tai gali sukelti grėsmę jų saugumui.

Antirusiški Londono projektai

Pasak "The Times", Didžiojoje Britanijoje kyla įtarimų, kad "Kremlius finansavo kibernetinę ataką Valstybės valdymo institute, sukurtą kovoti su informacijos srautu iš Rusijos. Institutą finansuoja Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija, nuo 2017 metų jo veiklai paremti skirta daugiau kaip 2,2 mln. svarų".

Praėjusį penktadienį internete pasirodė IFS ataskaita, pagal kurią instituto narys parengė aštuonis skundus RT Britanijos žiniasklaidos tarnybai "Ofcom".

Vienas iš IFS projektų yra "Integrity Initiative": lapkričio mėnesį kompiuteriniai įsilaužėliai "Anonymous" paskelbė duomenis, kuriais remiantis aišku, kad Londonas naudojo šį projektą kišimuisi į Europos šalių vidaus reikalus ir rengė informacinį karą prieš Maskvą.

Akivaizdžiausias pavyzdys yra "Moncloa" operacija: Britanija nusprendė užkirsti kelią Pedro Baños paskyrimui į Ispanijos vidaus saugumo departamento direktoriaus pareigas. Iš įsilaužėlių gautų dokumentų matyti, kad Ispanijos organizacijos grupė vykdė kampaniją vietos žiniasklaidoje, kad pristatytų Baños kaip Rusijos rėmėją.

81
Tegai:
Londonas, informacinis karas, Sputnik
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
Dar šia tema
Informuoti negalima propaguoti
Baltijos Slibinas Goryničius: kodėl Baltijos šalys mėgsta mitą apie "RF grėsmę"
Zacharova papasakojo apie Britanijos URM "naują melo porciją"
Sputnik ir RT draudimai: Vakarai ieško geležinės uždangos
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Vokiečių aviganis

JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui

(atnaujinta 22:06 2020.06.03)
Pažymima, kad vienas iš augintinio savininkų buvo užsikrėtęs COVID-19. Kartu su vokiečių aviganiu name taip pat gyveno kitas šuo, jis neturėjo koronaviruso simptomų, tačiau viruso antikūnų tyrimas davė teigiamą rezultatą

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. JAV Žemės ūkio departamento Nacionalinė veterinarijos tarnybų laboratorija (NVSL) pranešė apie pirmąjį šalyje patvirtintą šuns koronavirusinės infekcijos atvejį, teigiamas testas buvo gautas iš vokiečių aviganio Niujorke, teigiama JAV Žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos tarnybos pranešime, praneša RIA Novosti.

Anot veterinarijos tarnybos, vokiečių aviganis buvo išsiųstas apžiūrai į privačią veterinarijos kliniką, ir ji nustatė kvėpavimo takų ligos simptomus. Gavus teigiamą SARS-CoV-2 tyrimo rezultatą, papildomi mėginiai buvo nusiųsti į nacionalinės veterinarijos tarnybos laboratoriją, kur infekcija buvo patvirtinta.

Pažymima, kad vienas iš augintinio savininkų buvo užsikrėtęs COVID-19. Kartu su vokiečių aviganiu name taip pat gyveno kitas šuo, jis neturėjo koronaviruso simptomų, tačiau viruso antikūnų tyrimas davė teigiamą rezultatą.

Pareiškime teigiama, kad "tikimasi, jog šuo visiškai pasveiks".

Kaip pabrėžia JAV Žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos tarnyba, koronavirusas anksčiau buvo aptiktas tigrui, liūtei ir dviem katėms.

Anksčiau buvo pranešta, kad mopsas vardu Vinstonas buvo pirmasis šuo JAV su patvirtinta koronavirusine infekcija, tačiau vėliau JAV veterinarijos tarnybos šių pranešimų nepatvirtino.

Žemės ūkio departamento veterinarijos laboratorijos yra oficialus patvirtintų COVID-19 tyrimų su gyvūnais šaltinis JAV. Būtent ši struktūra informuoja PSO apie tokių infekcijų atvejus.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
JAV, koronavirusas, šuo
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams