Atakos sraigtasparnis Mi-28, archyvinė nuotrauka.

"National Interest" įvertino "mirtino" Mi-28 modernizavimą

106
(atnaujinta 09:07 2018.12.25)
Atnaujintame sraigtasparnyje patobulintas variklis VK-2500P su ilgesniu eksploatacijos laikotarpiu

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Atsižvelgiant į visapusišką sraigtasparnio Mi-28 modernizavimą iki Mi-28NM "Night Hunter" lygio, ateityje ši mašina gali tapti pagrindiniu Rusijos atakuojančiu sraigtasparniu, rašo Amerikos žurnalas "The National Interest".

"Mi-28 Rusijos gynybos pajėgos aktyviai naudojo per pilietinį karą Sirijoje, ir per šį laikotarpį buvo nustatyta daug problemų, susijusių su sraigtasparnio elektroninėmis sistemomis ir varikliu", — rašoma laikraštyje.

Tačiau, jei ankstesnėse sraigtasparnio versijose konstruktoriai apsiribojo nedideliais patobulinimais, Mi-28NM buvo atliktas išsamus modernizavimas, nurodo straipsnio autorius.

Karinėje parodoje "Armija-2018" parodytas paskutinis sraigtasparnio prototipas, kuriame įdiegta galinga prieštankinių raketų sistema "Chrizantema-V".

Be to, atnaujintame sraigtasparnyje patobulintas variklis VK-2500P su ilgesniu eksploatacijos laikotarpiu.

Tikėtina, kad perėjimas prie efektyvesnio variklio leis sutaupyti lėšų, ypač jei Rusijos aviacija VK-2500P naudos ir kituose kariniuose sraigtasparniuose, toliau modernizuodama savo laivyną, mano straipsnio autorius.

O jei Mi-28NM bus eksportuojami ateityje, patobulintas variklis bus aiškus pranašumas užsienio pirkėjams ir sudarys nacionalinį interesą.

Mi-28 (pagal NATO klasifikaciją "Havoc" — "Ravager") yra TSRS ir Rusijos atakos sraigtasparnis, skirtas ieškoti ir sunaikinti tankus ir kitus šarvuočius bei mažo greičio oro taikinius ir priešo pajėgas aktyvaus atsparumo ugniai sąlygomis.

106
Tegai:
variklis, sraigtasparnis
Dar šia tema
"Pašėliškos mašinos": karinė technika iš Rusijos nustebino JAV žurnalistą
Lietuvos kariuomenė gavo pirmąsias modernizuotas vokiečių savaeiges haubicas
Putinas apžiūrėjo ginkluotę ir techniką, konfiskuotą iš kovotojų Sirijoje
Putinas įvardijo pagrindinę Rusijos armijos užduotį 2019 metais