Rusijos kariuomenės ginkluotė, archyvinė nuotrauka

Rusijos gynybos ministerija išleido 2019-ųjų humoristinį kalendorių

214
(atnaujinta 14:16 2018.12.25)
Kaip iliustracijos buvo naudojamos Rusijos karinio personalo ir pažangios karinės įrangos nuotraukos

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Rusijos gynybos ministerija išleido 2019 metų karinį kalendorių, skelbiama ministerijos Facebook puslapyje.

Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, январь
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, sausis: "Krovinių pristatymas į bet kokį pasaulio tašką"

Jame vaizduojami pažangios karinės įrangos pavyzdžiai ir šalies karinis personalas.

Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, февраль
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, vasaris: "Rusiški "lokiai" neužminga žiemą"

 

Iliustracijas lydi humoristinės antraštės. Pavyzdžiui, kulkosvaidininkai pavadinti "pažangiais PK naudotojais" ("pulemiot "Kalašnikov""), o merginų kursančių nuotrauką puošia šūkis "Šaudymas akimis — slaptasis Kremliaus ginklas".

Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, март
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, kovas: "Šaudymas akimis — slaptasis Kremliaus ginklas"

Kalendoriaus puslapiuose galima pamatyti rusų Tu-95 vaizdus, kurie gavo NATO pavadinimą "Bear" — "Lokys"; raketų sistemų ir kai kurių kitų Rusijos kariuomenės ginkluotės pavyzdžių.

Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, апрель
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, balandis: "Rusijos snieguolės"
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, май
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, gegužė: "Pasiruošimas 2033 metų gegužės 9 dienos paradui"
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, июнь
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, birželis: "Aparatūros derinimas prieš "koncertą""
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, июль
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, liepa: "Griežta rusiška elektrinė vaflinė"
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, август
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, rugpjūtis: "Pas rusų asus net "krokodilai" skrenda"
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, сентябрь
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, rugsėjis: "Nuo kai kurių merginų ir galvos galima netekti"
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, октябрь
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, spalis: "Pažangus PK naudotojas"
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, ноябрь
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, lapkritis: "Kornetas — ne laipsnis, kornetas — tai pašaukimas"
Оригинальный календарь Армия России на 2019 год, декабрь
Kalendorius "Rusijos armija" 2019 metais, gruodis: "Naujųjų metų žaislai, žvakės ir papliauškos"
214
Tegai:
kalendorius, ginkluotė, Rusija
Elmanas Pašajevas

Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas

(atnaujinta 15:27 2020.10.01)
Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Buvęs Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas pareiškė, kad pakeliui į spaudos konferenciją, prie televizijos kanalo "360" pastato, jis buvo užpultas ir apipiltas fekalijomis.

"Šiandien buvau užpultas dėl vakarykščio pasisakymo. Pranešiau, kad atskleisiu korupcionierius, suinteresuotus asmenis, kurie užsakė Jefremovo bylą, taip pat mano bylą. Kas tai, jei ne užsakymas?" — RIA Novosti cituoja jo pareiškimą, pasakytą spaudos konferencijos metu.

Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla.

Be to, smurtautojas pametė dokumentus. Pašajevas svarsto, ar susisiekti su juo per socialinius tinklus ir paklausti, kas užsakė užpuolimą. "Pakalbėsiu su juo kaip su vyru", — pabrėžė jis.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją. 

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
advokatas, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovas nuteistas kalėti aštuonerius metus
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Paaiškėjo, koks yra kameros draugų požiūris į Jefremovą
Gydytojas

Rusijos mokslininkai atrado būdą, kaip nustatyti kvėpavimo takų vėžį iškvepiant

(atnaujinta 07:21 2020.10.01)
Paaiškinama, kad kaip aparatas piktybiniams navikams diagnozuoti buvo naudojama standartizuota jutiklių dujų analizės sistema, susidedanti iš puslaidininkių jutiklių rinkinio ir neuroninio tinklo duomenų apdorojimo algoritmų

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Tomsko onkologijos tyrimų instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Tomsko valstybinio universiteto cheminių technologijų laboratorijos sukūrė dujų analizatorių kvėpavimo takų vėžiui diagnozuoti, RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos švietimo ir mokslo ministerijos spaudos tarnyba.

"Sensorinė diagnostikos sistema, pagrįsta iškvepiamo oro mėginiais, leis ankstyvoje stadijoje aptikti piktybinius gerklų ir plaučių navikus ir greitai atsirinkti asmenis, kuriems reikia išsamaus tyrimo. Dujų analizatoriaus mėginį sukūrė Tomsko tyrimų ir plėtros centro onkologijos tyrimų instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Tomsko valstybinio universiteto cheminių technologijų laboratorijos", — sakė ministerija.

Paaiškinama, kad kaip aparatas piktybiniams navikams diagnozuoti buvo naudojama standartizuota jutiklių dujų analizės sistema, susidedanti iš puslaidininkių jutiklių rinkinio ir neuroninio tinklo duomenų apdorojimo algoritmų.

Projekto tikslas buvo ištirti iškvepiamo oro mėginius, gautus iš pacientų, sergančių įvairiais gerklų ir plaučių piktybinių navikų tipais ir stadijomis. Taip pat mokslininkai dalyvavo tyrime ir ieškojo bendrų ligų, nustatytų naudojant dirbtinį neuroninį tinklą, žymenų, kartu užtikrindami mėginių ėmimo metodų, pagrįstų jutiklių dujų analitine sistema, vienodumą.

Tyrimo metu iškvėpto oro mėginiai buvo paimti iš 104 žmonių nuo 22 iki 95 metų. Visi tiriamieji buvo suskirstyti į dvi 52 žmonių grupes: kontrolinė grupė be patvirtintos piktybinės patologijos ir onkologijos klinikos pacientai, kuriems buvo patvirtintas burnos ir ryklės srities, gerklų ar plaučių vėžys.

Pažymima, kad skiriamieji tokios jutiminės sistemos bruožai yra efektyvumas ir žmogaus veiksnio įtakos rezultatams atmetimas. Be to, šis diagnostikos metodas yra pigesnis ir mobilesnis, palyginti su MRT, KT ir PET.

Tyrimas buvo atliktas pagal federalinę tikslinę programą "Moksliniai tyrimai ir plėtra Rusijos mokslo ir technologijų komplekso 2014–2020 metų prioritetinėse plėtros srityse", kurią įgyvendino Rusijos švietimo ir mokslo ministerija.

Tegai:
vėžys, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Navalnas išrašytas iš Vokietijos ligoninės
Lietuvoje šiemet užregistruoti trys mirties atvejai nuo erkinio encefalito
Paminklas Hariui Poteriui Londono centre

Londono centre pasirodė paminklas Hariui Poteriui

(atnaujinta 17:37 2020.10.01)
Skulptūra papildė projekto, skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, eksponatus, tarp kurių jau yra triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Londono centre, Lesterio aikštėje, pasirodė paminklas garsiam visame pasaulyje burtininkui Hariui Poteriui, praneša agentūra "Press Association".

Lenkų skulptoriaus Andžejaus Šimčiko (Andrzej Szymczyk) kūrinyje užfiksuota scena iš filmo "Haris Poteris ir Išminties akmuo", kur Hogvartso mokinys žaidžia kvidičą.

Bronzinis paminklas Hariui Poteriui įrengtas Londono Lesterio aikštėje, netoli kino teatro "Odeon", kur 2001 metais įvyko pasaulinė filmo premjera.

Skulptūra, vaizduojanti aktorių Danielį Redklifą (Daniel Radcliffe), taps projekto "Scenos aikštėje" (angl. "Scenes in the Square"), skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, dalimi. Įgyvendinant šį projektą, kuris tęsis iki 2023 metų liepos, Lesterio aikštėje jau įrengtos triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros.

Septynių britų rašytojos Džoanos Rouling (Joanne Rowling) romanų apie Harį Poterį serija, parašyta 1997–2007 metais, išleista 400 milijonų egzempliorių tiražu ir išversta į 65 pasaulio kalbas.

Tegai:
Didžioji Britanija, Londonas, Haris Poteris
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Paaiškėjo, apie ką gali būti naujas filmas apie Harį Poterį
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku