Keleivinis orlaivis, archyvinė nuotrauka

Rusija apkaltino Izraelį sukėlus grėsmę keleiviniams orlaiviams

64
(atnaujinta 16:46 2018.12.26)
Anot Rusijos kariuomenės atstovų, Izraelis nusprendė surengti išpuolį prieš Siriją tuo metu, kai į oro uostus leidosi keleiviniai orlaiviai

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Izraelis smūgiavo į Siriją tuo metu, kai į Beiruto ir Damasko oro uostus leidosi keleiviniai lėktuvai, sakė RIA Novosti Rusijos gynybos ministerijos generolas majoras Igoris Konašenkovas.

kompleksas S-300, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Министерство обороны РФ

Pasak jo, siekdama išvengti tragedijos, Sirijos kariuomenė apribojo oro gynybos ir elektroninio karo įrangos naudojimą.

Būtent tai "leido Damasko oro eismo dispečeriams nukreipti keleivinį lėktuvą iš pavojingos zonos ir nusiųsti jį į pakaitinį Chmeimimo oro uostą".

Izraelio oro pajėgų ataka

Gruodžio 25 dienos vakarą šeši Izraelio F-16 orlaiviai pradėjo raketų ataką netoli Damasko, dauguma smūgių buvo atremti Sirijos oro gynybos pajėgų, dėl to nukentėjo trys Sirijos kariai. Be to, sugadintas šaudmenų sandėlis, pranešė agentūra "SANA".

Išpuolis truko daugiau nei pusantros valandos.

Izraelio kariuomenės atstovas atsisakė komentuoti Rusijos kariuomenės pareiškimą.

"Be komentarų", — atsakė žinute papulkininkis Džonatanas Konrikusas (Johnathan Conricus) į "RIA Novosti" klausimą.

64
Tegai:
išpuolis, Sirija, Rusija, Izraelis
Dar šia tema
Sirijos URM pakomentavo S-300 komplekso tiekimą
Netanjahu: IL-20 kritimas galėjo turėti daug rimtesnių pasekmių
Rusijos gynybos ministerija parodė S-300 kompleksų pristatymo į Siriją kadrus
Vakcinos nuo COVID-19 kurimas

Rusijoje papasakojo apie skiepų nuo COVID-19 vaikams bandymus

(atnaujinta 13:41 2020.08.04)
Kaip pranešama, bandymai bus pradėti žiemą, nes trečiasis suaugusiųjų vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapas užtruks maždaug penkis mėnesius

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Gamalėjos nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras kitų metų sausio – vasario mėnesiais planuoja pradėti tirti vakciną nuo COVID-19 vaikams, RIA Novosti pranešė centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

"Mes pradėjome dirbti su šiuo dokumentų paketu, nes institutas niekada neatliko tyrimų su vaikais. <...> Pediatrai žino šias savybes ir kartu su jais mes dabar rašome dokumentų paketą, kurį pateiksime Sveikatos apsaugos ministerijai, kad galima būtų tai atlikti su vaikais, bet tik po to, kai baigsime visus tyrimus su suaugusiais", — sakė Gincburgas.

Anot jo, bandymai bus pradėti žiemą, nes trečiasis suaugusiųjų vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapas užtruks maždaug penkis mėnesius. Joje dalyvaus apie du tūkstančiai pacientų.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Григорий Сысоев

Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė apie užbaigtus koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Jis pabrėžė, kad valdžia ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia, skiepai bus skiriami "specialiųjų grupių" atstovams, tai yra gydytojams ir mokytojams.

Specialistai preparatą kūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti centras "Vektor", lapkritį planuojama pradėti gamybą.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Dar šia tema
"Bus viena, bet didelė banga". Kur norima vėl įvesti karantiną
"Vakcinų lenktynės": Vakaruose kaltina Rusiją
Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas
Jurijaus Smitiuko Vrangelio sala — internetinio balsavimo nuotraukų laimėtojas

Stenino nuotraukų konkursas skelbia internetinio balsavimo nugalėtoją

(atnaujinta 12:35 2020.08.04)
Rugsėjo mėnesį Andrejaus Stenino konkursas skelbs nugalėtojus, o paskui Maskvoje bus atidaroma jo laureatų paroda

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Geriausias Andrejaus Stenino tarptautinio konkurso darbas, interneto vartotojų nuomone, buvo žurnalisto Jurijaus Smitiuko  nuotrauka "Vrangelio sala". Jame pavaizduotas Pavelas Kulemejevas, to paties pavadinimo rezervato "natūralioje aplinkoje" tyrėjas ir inspektorius.

Vrangelio sala — šiauriausia saugoma sala Rusijos Arktyje. Arkties vandenynas salą padalija iš 180 meridianų beveik per pusę, kurios dėka ji yra vakariniame ir rytiniame mūsų planetos pusrutuliuose. Apsilankymai Vrangelio salos gamtos rezervate yra riboti, tačiau vasarą ir rudenį yra apie dešimt pėsčiųjų takų. Turistų buvimas čia leidžiamas tik lydint reindžeriams. Jie stebi turistų ir, žinoma, saloje gyvenančių gyvūnų saugumą.

© Sputnik / Russian Federal Space Agency – Roscosmos

Rugsėjo mėnesį Andrejaus Stenino konkursas paskelbs nugalėtojus svetainėje "stenincontest.ru/ stenincontest.com", o Maskvoje atidaroma jo laureatų paroda. Konkursas taip pat planuoja pradėti tradicinę nugalėtojų kelių parodą pasaulio miestuose iki metų pabaigos.

Andrejaus Stenino tarptautinis fotožurnalistikos konkursas yra kasmetinis jaunų fotožurnalistų nuo 18 iki 33 metų konkursas. 2020 metais konkurse dalyvavo daugiau nei 5000 kūrinių iš 75 pasaulio šalių. Nuo konkurso pradžios 2014 metais jo nugalėtojų nuotraukos buvo eksponuojamos Maskvoje, Keiptaune, Budapešte, Madride, Naujajame Delyje, Milane, Niujorke, Ankaroje, Buenos Airėse ir kituose pasaulio miestuose. Prašymai priimami kasmet, gruodžio 22 dieną, atliekant savo pareigas žuvusio žurnalisto Andrejaus Stenino gimtadienį.

Tarptautiniai konkurso žiniasklaidos partneriai buvo: naujienų agentūra Sputnik radijas, naujienų agentūra "Askanews", "Independent Media", naujienų agentūra "Notimex", naujienų agentūra "ANA", "RT" televizijos kanalas ir portalas, "Shanghai United Media Group" (SUMG), "China Daily" laikraščių interneto portalas, internetas portalas "Paper", žiniasklaidos tinklas "Al Mayadeen", naujienų agentūra "Prensa Latina", naujienų agentūra "News1", interneto portalas DBW, "Brasil247". Pramonės partnerių statusą konkursą palaiko žurnalas "National Geographic Rossija", portalas "Russian Photo", portalas "Photo-study.ru", Fotografijos akademijos fotografijos mokykla, informacinis portalas "YOung JOurnalists", žurnalas "Fotoargenta", Naujojo Delio fotožurnalistikos klubas, žurnalas "Enfoque Visual", Žurnalas "LF", tarptautinė partnerių platforma — festivalis "PhotON".

Tegai:
Andrejaus Stenino konkursas
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Kaip vyko Jūros ir žvejų šventė Šventojoje
Saulės baterijų montavimas, archyvinė nuotrauka

Klimato kaitos programai įgyvendinti skirtas 170 mln. eurų biudžetas

Вidžiausia suma – daugiau kaip 52 mln. eurų – skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų, praneša Aplinkos ministerija.

Šią sumą sudaro planuojamos už apyvartinius taršos leidimus gauti lėšos – 80 mln. eurų, bei praėjusio laikotarpio nerezervuotų lėšų likutis – 90,7 mln. eurų.

Siekiant užtikrinti efektyvų šių lėšų panaudojimą, Aplinkos ministerija metų pradžioje pakvietė suinteresuotas ministerijas teikti pasiūlymus priemonių finansavimui iš Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano, kartu į derinimo procesą įtraukiant ir socialinius partnerius.

Daugiau kaip 52 mln. eurų. skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui. Tai apima individualių gyvenamųjų namų, daugiabučių, visuomeninės bei gamybinės paskirties ir viešųjų pastatų modernizavimą bei mažąją renovaciją. 

Nuo šių metų balandžio 20 dienos iki gegužės 19 dienos gyvenamųjų namų atnaujinimui buvo gauti 732 gyventojų prašymai ir skirta 6,3 mln. eurų. Dėl didelio gyventojų aktyvumo, buvo priimtas sprendimas priemonei skirti papildomą finansavimą – 1 mln. eurų. Gyventojai prašymus gali teikti Aplinkos projektų valdymo agentūrai iki rugsėjo 1 dienos.

Atsinaujinančių energijos išteklių (tokių kaip saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro) panaudojimo skatinimui bei aplinkai palankių technologijų diegimui šiemet skirta 115,1 mln. eurų. 

Siekiant paskatinti individualių namų savininkus diegti atsinaujinančius energijos išteklius, buvo skirta 3 mln. eurų taršių katilų keitimui į šilumos siurblius: oras-vanduo, žemė-vanduo, vanduo-vanduo arba biokuro katilus. Pirmojo kvietimo metu pateikti 769 prašymai už 2,44 mln. eurų, o papildomo kvietimo metu nuo rugpjūčio 17 d. iki rugsėjo 14 d. teikti prašymus galės ne tik individualių namų savininkai, bet ir daugiabučių gyventojai. 

Šiais metais finansuojamos net 6 priemonės, skirtos sumažinti taršai transporto sektoriuje. Tokių priemonių pavyzdys yra šių metų rugpjūčio 3 d. APVA paskelbtas kvietimas teikti paraiškas miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimui bei alternatyvių degalų infrastruktūros plėtrai. Tam iš Klimato kaitos programos skirta 35 mln. eurų.

Gyventojai taip pat gali gauti finansinę paramą savo transporto priemonės atnaujinimui. Nuo šių metų balandžio 20 d. skiriama kompensacinė išmoka elektromobiliams įsigyti – 2000 eurų perkant naudotą elektromobilį ir 4000 eurų įsigyjant naują.

Atidavę sunaikinti senus taršius automobilius jų savininkai gali teikti prašymą 1000 eurų kompensacinei išmokai, kurią galės panaudoti įsigyjant mažiau taršius automobilius ar kitas transporto priemones: dviračius, elektrinius paspirtukus ir kt. Šiam tikslui skirta 10 mln. eurų.

Tegai:
klimato kaita
Dar šia tema
Ekspertas papasakojo apie klimato įtaką koronavirusui
Paskaičiuota būsima birželio klimatinė norma: Lietuva nuo klimato kaitos niekur nepabėgs