Kaliningrado uostas, archyvinė nuotrauka

Kaliningradas svarsto galimybę pastatyti naują jūrų uostą

91
Bendras uosto pajėgumas galėtų siekti apie 48 mln. tonų, projekto biudžetas yra 180 mlrd. rublių

VILNIUS, sausio 13 ― Sputnik. Kaliningradas svarsto galimybę statyti giliavandenį uostą Jantarnyj gyvenvietėje, regiono plėtros tarybos posėdyje pareiškė Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas, praneša RIA Novosti.

Pasak Alichanovo, giliavandenį jūrų uostą planuojama statyti vakarinėje Baltijos jūros pakrantėje, šalia gyvenvietės Jantarnyj. Projekto biudžetas yra 180 mlrd. rublių.

"Atitinkamą šio projekto pasiūlymą išsiuntėme šalies vadovybei", ― pridūrė Alichanovas.

Regiono vadovas pažymėjo, kad uoste bus 35 mln. tonų talpos konteinerių terminalas, 4,9 mln. tonų talpos skystųjų krovinių terminalas ir kiti terminalai. Numatoma, kad bendras uosto pajėgumas bus apie 48 mln. tonų.

"Mūsų nuomone, jis yra tikslingas, atsižvelgiant į per pastaruosius pusantrų metų vykstančius tranzito politikos pokyčius ― matome didėjantį Azijos, Europos susidomėjimą mūsų infrastruktūros pajėgumais, todėl manau, kad tokio projekto įgyvendinimas artėja", ― sakė Alichanovas.

2018 metais kartu su Rusijos susisiekimo ministerija jau prasidėjo tarptautinio keleivių ir krovinių terminalo statyba Pionerske, Kaliningrado srityje.

91
Dar šia tema
"Gazprom": dujų tiekimas į Kaliningrado sritį nebepriklauso nuo Lietuvos
Ekspertas atskleidė dujų tranzito per Lietuvą į Kaliningradą perspektyvas
Kaliningrado gyventojai mažiau linkę keliauti į Lietuvą per Naujųjų metų šventes