Solsberis, archyvinė nuotrauka

Europos Sąjunga įvedė sankcijas GRU vadovui dėl "Skripalių bylos"

64
(atnaujinta 15:46 2019.01.21)
Briuselio teigimu, jie yra atsakingi už "nuodingų nervus paralyžiuojančių medžiagų saugojimą, transportavimą ir naudojimą Solsberyje 2018 metų kovo 4 dieną"

VILNIUS, sausio 21 ― Sputnik. Europos Sąjunga įvedė sankcijas GRU vadovui, jo pavaduotojui ir dviem departamento darbuotojams dėl "Skripalių bylos", praneša RIA Novosti.

Briuselio teigimu, jie yra atsakingi už "nuodingų nervus paralyžiuojančių medžiagų saugojimą, transportavimą ir naudojimą Solsberyje 2018 metų kovo 4 dieną".

Be to, apribojimai turės įtakos tyrimų centrui Sirijoje ir su juo susijusiems pareigūnams.

Tai pirmas kartas, kai ES nustato apribojimus pagal naują sankcijų už cheminių ginklų platinimą ir naudojimą mechanizmą. Iš viso į sąrašą įtraukti devyni žmonės ir viena organizacija.

Kremlius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Kaip pažymi Kremlius, kaltinimai prieš du Rusijos piliečius "Skripalių byloje" yra nepagrįsti, nes Maskvai taip ir nebuvo pateikta jokių įrodymų.

Rusijos parlamento aukštųjų rūmų ― Federacijos Tarybos ― Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas pereiškė, kad įvedusi sankcijas dėl incidento Solsberyje ES demonstruoja solidarumą su Londonu, tuo "kompensuodama" įrodymų trūkumą.

Praėjusių metų spalio mėnesį Europos Sąjunga patvirtino naują sankcijų už cheminių ginklų platinimą ir naudojimą mechanizmą. Organizacija galės įvesti sankcijas asmenims ir organizacijoms, dalyvaujantiems plėtojant ir naudojant cheminius ginklus, nepriklausomai nuo tų asmenų pilietybės ir vietos, kurioje jie yra.

Įvykis Solsberyje

2018 metų kovo mėnesį Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija; įvykis sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Didžioji Britanija teigia, kad Rusija prisidėjo prie šio incidento, Maskva kategoriškai tai neigia.

64
Tegai:
Europos Sąjunga, Solsberis
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Mei įsitikinusi, kad JAV ir toliau palaikys Britanijos poziciją dėl incidento Solsberyje
Naujas incidentas Solsberyje: žmonės apsinuodijo restorane
Modelis iš Rusijos papasakojo apie apnuodijimą Solsberyje
Katedra ir ne tik: ką galima pamatyti Solsberyje