Kompiuterio klaviatūra, archyvinė nuotrauka.

Rusija gali būti atjungta nuo interneto dėl Vakarų spaudimo

121
(atnaujinta 11:00 2019.01.31)
Valstybės Dūmai pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siekiama apsaugoti tvarų interneto funkcionavimą Rusijoje, jei kyla poveikio iš užsienio grėsmė

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Rusijos atjungimas nuo interneto yra viena iš galimų didėjančio Vakarų spaudimo Rusijai pasekmių, sakė Rusijos Valstybės Dūmos informacijos politikos, informacinių technologijų ir ryšių komiteto pirmininkas Leonidas Levinas, praneša RIA Novosti.

"Didėjanti tarptautinė įtampa, Vakarų pareiškimai apie poreikį didinti spaudimą mūsų šaliai verčia mus pagalvoti apie papildomas priemones, skirtas Rusijos Federacijos suverenitetui kibernetinėje erdvėje apsaugoti, ypač atsižvelgiant į tai, kad Rusijos atjungimas nuo pasaulinio tinklo yra viena iš galimų situacijos eskalavimo pasekmių", — sakė Levinas ketvirtadienį vykusiame informacinio saugumo forume "Infoforum-2019".

2018 metų gruodžio mėn. deputatas Andrejus Lugovojus, senatoriai Andrejus Klišas ir Liudmila Bokova pateikė Valstybės Dūmai įstatymo projektą, kuriuo siekiama apsaugoti tvarų interneto funkcionavimą Rusijoje, jei kyla poveikio iš užsienio grėsmė.

Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

 

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
121
Tegai:
grėsmė, internetas, Rusija, Valstybės Dūma
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)
Dar šia tema
Informuoti negalima propaguoti
Rusijos vaikai gali netekti prieigos prie socialinių tinklų
Žiniasklaida: ES gali uždrausti memus
ES paskelbė "kovos su dezinformacija" planą rinkimų išvakarėse