Rinkimų kampanija Ukrainoje

Rusija atsisakė siųsti stebėtojus į prezidento rinkimus Ukrainoje

117
(atnaujinta 18:41 2019.02.08)
Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad pastarieji Kijevo veiksmai sukelia abejonių ir dėl būsimų balsavimo rezultatų skaidrumo ir objektyvumo

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Rusija dėl saugumo priežasčių atsisakė siųsti į Ukrainą savo atstovus kaip ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro rinkimų stebėjimo misijos dalį.

Apie tai sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnybos pranešime.

Ketvirtadienį Aukščiausiosios Rados pirmininkas pasirašė įstatymą, draudžiantį Rusijos atstovams dirbti stebėtojais prezidento rinkimuose. Dabar dokumentas pateiktas šalies prezidentui Petro Porošenko, kad pasirašytų.

ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro direktorė Ingibjörg Sólrún Gísladóttir pareiškė, kad rusų neįleidimas į misijos sudėtį yra beprecedentis ir prieštarauja ESBO valstybių-dalyvių įsipareigojimams.

Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija, dabar Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro, kuris pozicionuoja save kaip aukščiausio lygio rinkimų stebėsenos principų prižiūrėtoją, įvaizdžiui padaryta didelė žala.

"Kijevo valdžia iš tiesų "nusivalė kojas" į šiuos standartus, dar kartą pademonstravusi visišką tarptautinės teisės normų ir savo įsipareigojimų nepaisymą", — teigiama Rusijos URM pranešime.

Be to, kaip pabrėžė URM, Rusijos atstovų nebuvimas tarptautinių stebėjimo misijų sudėtyje, taip pat galimybės balsuoti prezidento rinkimuose atėmimas iš milijonų Ukrainos piliečių, "kelia abejonių ir dėl ​​būsimo valios pareiškimo rezultatų skaidrumo ir objektyvumo".

Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat paragino Vakarus įvertinti Kijevo veiksmus ir pareikalauti, kad jis laikytųsi tarptautinių įstatymų.

Ukrainos prezidento rinkimai vyks kovo 31 dieną. Balsavimas yra bendras, balsavimo teisę turi piliečiai, kuriems yra sukakę 18 metų. Šių metų sausio 1 dienos duomenimis, šalies gyventojų skaičius siekė apie 42 milijonus.

117
Tegai:
rinkimai, Rusija, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Kandidatai į Ukrainos prezidentus paprašė suteikti jiems apsaugą
Ukrainos generalinis prokuroras apkaltintas dėl agitacijos balsuoti už Porošenko
Ukrainoje užsiregistravo 28 kandidatai į prezidentus
Nepaisydami Kijevo draudimo, Rusijos stebėtojai važiuos į Ukrainos rinkimus