Krymo tilto geležinkelio statybos, archyvinė nuotrauka.

Gruodį bus atidarytas keleivinių ir krovininių traukinių eismas per Krymo tiltą

125
(atnaujinta 10:08 2019.02.13)
Traukinių eismą tilto geležinkelio dalimi numatyta paleisti 2019 metų gruodžio mėnesį

VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Keleivių ir krovinių vežimas geležinkeliais per Krymo tiltą į Rusijos žemyninę dalį prasidės kaip planuota — nuo 2019 metų gruodžio mėnesio, praneša RIA Novosti.

2018 metų gegužės mėnesį atidaryta Krymo tilto automobilių dalis, sujungusi pusiasalį su Rusijos žemynine dalimi. Pirmajame etape buvo paleistas lengvųjų automobilių eismas, o vėliau — sunkvežimių.

Traukinių eismą tilto geležinkelio dalimi numatyta paleisti 2019 metų gruodžio mėnesį.

"Krymo tilto geležinkelio dalis bus atidaryta, kaip planuota, šių metų gruodį. Nuo 2019 metų gruodžio mėnesio "Krymo geležinkeliai" vykdys keleivių ir krovinių vežimą geležinkeliu tarp Rusijos žemyninės dalies ir pusiasalio", — sakė Rusijos transporto ministro pavaduotojas Vladimiras Tokarevas.

Jis priminė, kad šiuo tikslu Kryme vykdomas pusiasalio geležinkelių infrastruktūros modernizavimas.

"Atliekamas remonto ir statybos darbų kompleksas. Bendrovė taip pat įgyvendina riedmenų atnaujinimo programą. Krymo geležinkeliai bus aprūpinti keleiviniais vagonais ir riedmenimis, atsižvelgiant į būtiną rezervą", — sakė Tokarevas.

"Krymo geležinkeliai" yra federalinė valstybinė įmonė, įkurta 2014 metais, po Krymo susijungimo su Rusijos Federacija. 2015 metų pabaigoje geležinkeliai buvo perduoti kaip nuosavybės kompleksas federalinei nuosavybei ir priskirti "Rosželdoro" žinybai, bet ne "Rusijos geležinkeliams".

Rusijos investicijų forumas vyksta Sočyje vasario 14-15 dienomis. MIA "Rossija segodnia" yra bendra forumo informacinė partnerė.

125
Tegai:
eismas, traukiniai, Krymo tiltas
Dar šia tema
Statybininkai įrengė paskutinį polį Krymo tilto geležinkelio atkarpoje
Ant Krymo tilto nutiesti pirmieji bėgiai
ES įvedė sankcijas šešioms bendrovėms dėl Krymo tilto statybos
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą

(atnaujinta 11:13 2020.08.08)
Grymovo manymu, strateginiai advokatų sprendimai "nepagražina, o naikina" aktorių Michailą Jefremovą

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  "Modern" teatro meno vadovas, režisierius Jurijus Grymovas NSN eteryje pakomentavo aktoriaus Michailo Jefremovo atsisakymą pripažinti kaltę dėl mirtinos avarijos.

"Tiesą pasakius, stengiausi nekomentuoti šių įvykių, tačiau šiandien negaliu tylėti, ypač kai pats Michailas Jefremovas nenustygsta vietoje. Jis tai pripažįsta savo kaltę iškart po avarijos ir netgi vaizdo įrašą nufilmuoja, tai nepripažįsta savo kaltės, galbūt jį supainiojo, aš nežinau", — pareiškė Grymovas.

Jo manymu, nereikėtų pamiršti apie šeimą, kurios narys žuvo dėl eismo įvykio, kurį sukėlė neblaivus vairuotojas.

"Šie strateginiai advokatų sprendimai, man atrodo, nepagražina, o naikina Michailą Jefremovą. Laikas, aišku, mus nuteis, tačiau bet kokiu atveju turime išlikti žmogiškais ir nebijoti atgailauti", — pridūrė režisierius.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
"Nieko neatsimenu": Jefremovas atsisakė pripažinti kaltę dėl eismo įvykio
Kaliningradas

Lietuva leidžia Rusijai padidinti keleivių skaičių traukiniuose į Kaliningradą

(atnaujinta 21:03 2020.08.07)
Lietuva leido ne tik pakeisti keleivių, kurie gali važiuoti rusiškais traukiniais, skaičių, bet ir jų susodinimą vagonuose

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Keleivių skaičiaus apribojimai buvo iš dalies panaikinti traukiniams, vykstantiems per Lietuvą į Kaliningradą, po to, kai buvo pasiektas susitarimas su Lituvos užsienio reikalų ministerija, praneša "Kaliningrado geležinkelių" spaudos tarnyba.

Nuo rugpjūčio 8 dienos šiais traukiniais galės vienu metu keliauti 200 keleivių. Atšaukti apribojimai ir dėl susodinimo kupė ir vietaženkliniuose vagonuose. Pažymima, kad vietų skaičius kiekviename sastate, kuris tranzitu kerta Lietuvos teritoriją, bus padidintas dvigubai, o tai padidins transporto prieinamumą Kaliningrado srityje.

Apribojimai keleiviams rusiškuose traukiniuose buvo įvesti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota dėl supaprastinto tranzito sąlygų ir apribojimų.

Tarp Kaliningrado ir Maskvos bei Kaliningrado ir Sankt Peterburgo kursuoja du reguliarūs traukiniai. Šią savaitę ši geležinkelio paslauga buvo atidaryta visiems Rusijos piliečiams. Prieš tai šiuo maršrutu galėjo važiuoti tik tie, kas turėjo nuolatinę registraciją Kaliningrado srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse vis dar numatytos tik techninės stotelės: keleiviai nėra įlaipinami ir išlaipinami.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 877 135 koronaviruso atvejai, iš jų daugiau kaip 14,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau nei 683 tūkst. pasveiko.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas, Rusija, Lietuva