Dmitrijus Medvedevas, archyvinė nuotrauka

Medvedevas paaiškino, kodėl neįmanoma sustabdyti Rusijos ekonomikos vystymosi

149
(atnaujinta 12:19 2019.02.13)
Dmitrijus Medvedevas paruošė žiniasklaidai straipsnį, kuriame paaiškino strateginius Rusijos vystymosi tikslus

VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Pasaulyje ir toliau bandoma sustabdyti Rusiją, jai bandoma trukdyti įgauti pagreitį, tačiau Rusijos ekonomika jau sukūrė stiprų imunitetą prieš išorės sukrėtimus — ji įgyvendino nacionalinius projektus ir pasiekė spartesnį augimą, po šešerių metų ji turės stiprią "gravitaciją", savo straipsnyje RIA Novosti parašė Rusijos Vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas.

Rusijos premjeras pirmą kartą parašė straipsnį žiniasklaidai. Tokiu būdu jis pradėjo vyriausybės spaudos tarnybos ir MIA "Rossija segodnja" projektą "Vyriausybė internete". Vėliau projekte dalyvaus Rusijos ministrai, departamentų vadovai ir jų pavaduotojai.

"Mes iškėlėme didelį tikslą — spartų vystymąsi pagrindinėse ekonomikos ir socialinės sferos srityse. Ir mes turime galimybę jį įgyvendinti. Kalbu apie 12 nacionalinių projektų. Jų kaina kartu su infrastruktūros planu siekia 25,7 trilijono rublių. Suma yra tokia pat milžiniška, kaip ir projektų reikšmė Rusijos dabarčiai ir ateičiai. Mūsų užduotis — leisti žmonėms visoje šalyje pasakyti — man patinka tai, kaip aš gyvenu", — mano Medvedevas.

"Norėdama rasti nacionalinės sėkmės "lygties sprendimą", Vyriausybė turėtų paspartinti ekonomikos augimą. Kodėl tai svarbu? Kiekvienas šalies gyventojas gaus naudos dėl išsivysčiusios ekonomikos. Ir aš esu įsitikinęs, kad per šešerius metus Rusijos ekonomika turės galingą "gravitaciją". Sugebės pritraukti geriausius protus ir idėjas — tiek šalies viduje, tiek iš užsienio", — rašo politikas.

Pasak jo, šiam tikslui pasiekti reikia daug ką nuveikti: suteikti žmonėms galimybę atlikti savo mėgstamą darbą už gerą atlyginimą, ilgiau gyventi ir mėgautis gyvenimu, todėl valdžia ketina tobulinti sveikatos priežiūros sistemą bei padaryti didelį šuolį kokybiško švietimo srityje, kad mokslo ir technologijų naujovių vartotojai taptų jų kūrėjais.

Kiti planai apima investicijų į ilgalaikį turtą ir jų apimties didinimą iki 25 proc. BVP, kontrolės ir priežiūros standartų, vadinamųjų "reguliavimo giljotina", keitimą bei Rusijos įtraukimą į pasaulinę ekonomiką, žymiai padidinant prekių ir paslaugų eksportą.

"Bandoma sustabdyti Rusiją. Mus nuolat spaudžia atskiros valstybės, kurios atlieka tai "pasaulio žandarų", tai "gulinčio policininko" vaidmenis, kurie trukdo įgauti pagreitį. Tačiau sankcijos turi ir atvirkštinę pusę. Mes išmokome gyventi ir vystytis bendro "spaudimo" sąlygomis. Dar prieš 3-4 metus naftos kainos nustatinėjo visus šalies ekonomikos parametrus (rublio kursą, infliaciją, palūkanų normas, ekonomikos augimą ir žmonių gerovę). O dabar vidiniai parametrai beveik nereaguoja į naftos kainų pokyčius", — pabrėžia Medvedevas.

"Per pastaruosius kelerius metus sukūrėme sveiką makroekonomikos sistemą, kuri turi labai atsparų išoriniams sukrėtimams imunitetą. Atsargi biudžeto ir pinigų politika padėjo ne tik atsigauti nuo didžiausios krizės per pastarąjį pusšimtį metų, bet ir pradėti kurti naujas užduotis — nacionalinius projektus. Jie turi stiprinti Rusiją. Visus mus. Turėtų padėti pasiekti strateginius raidos tikslus. Kad 2024 metais, pažvelgę į praeitį, mes galėtume pasakyti: "Mes padarėme viską, ką planavome"", — apibendrino Rusijos premjeras.

Paaiškinti strategines vyriausybės užduotis yra valdžios darbas, ir ši praktika taikoma visame pasaulyje, trečiadienį žurnalistams sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo straipsnį ria.ru.

149
Tegai:
Rusijos ekonomika, Dmitrijus Medvedevas
Dar šia tema
Merkel Lietuvoje: sankcijos Rusijai išliks, kol ji neįvykdys Minsko susitarimų
JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
Putinas: sankcijos prieš Rusiją tapo smūgiu Europai
Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis
Michailas Jefremovas

Dobrovinskis paskelbė naują posūkį Jefremovo byloje  

(atnaujinta 14:36 2020.08.09)
Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada"

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Rugpjūčio 11 dieną(antradienį), teismo posėdyje įvyks "reikšmingas įvykis" Michailo Jefremovo byloje. Apie tai "Gazeta.ru" pareiškė nukentėjusios pusės advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

"Antradienį viską išgirsite, nes vyks kai kurie reikšmingi įvykiai, vykstantys visiems, kurie į savo vietą įtrauks daugybę dalykų ir visi viską supras", — aiškino teisininkas.

Jis pažymėjo, kad niekada nesakė, jog aktorius bus nuteistas.

"Bent jau aš neturiu teisės to daryti. Nepaisant to, aš vykdau savo direktorių valią ir ketiname įrodyti jo kaltę. Ar yra kaltės nuosprendis, ar ne, mes dar ilgai nepamatysime", — pridūrė jis.

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo. 

Tegai:
avarija, byla, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Buvo gaila automobilio: liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po avarijos  
Karvės

Žalio pieno pirkimo-pardavimo procese tęsiama nesąžiningų veiksmų prevencija

(atnaujinta 13:59 2020.08.09)
Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos veiklos priežiūra toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūrą, praneša Žemės ūkio ministerija.

Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos ji toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

— Nors Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2020 m. vasario 6 d. pripažino, kad Pieno įstatymo priėmimo tvarka prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, tačiau liko galioti Pieno įstatymo straipsniai, pagal kuriuos Agentūra toliau vykdo įstatyme nustatytų nesąžiningų veiksmų priežiūrą", — teigiama pranešime.

Pranešime teigiama, kad atnaujintoje Ūkio subjektų perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūros tvarkoje numatyta, jog agentūra, siekiant tinkamai užtikrinti kontrolę, didžiausią dėmesį skirs metodinei pagalbai, tiesioginiams ir netiesioginiams susitikimams, konsultacijoms su žalio pieno pirkėjais ir pardavėjais.

Tuo pačiu patikros bus atliekamos tikrinant einamuosius atsiskaitymus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą ir jų keitimą.

Tegai:
patikra, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), karvės
Dar šia tema
Tyrimas atskleidė, kokią reikšmę sveikai gyvensenai teikia Lietuvos gyventojai
Prokuratūros ir teismai Lietuvoje galės dažniau skirti piniginį užstatą
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video