Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas, archyvinė nuotrauka

Medvedevas pavadino naują sankcijų paketą prieš Rusiją "šizoidų istorija"

103
(atnaujinta 18:28 2019.02.14)
Rusijos vyriausybės vadovas mano, kad Kongresas skelbia vis naujas sankcijas, nes tokiu būdu galima sėkmingai kovoti su Trampu, o būtent tokia kova šiuo metu ir yra svarbiausia respublikonų ir demokratų vidinė problema

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Naujas JAV sankcijų paketas yra "dar viena šizoidų istorija", susijusi su Amerikos elito konsolidavimu prieš prezidentą Donaldą Trampą, kuri vyksta padedant "Rusijos istorijai", sakė Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Senatoriai-demokratai ir respublikonai trečiadienį pristatė JAV Kongresui įstatymo projektą, kuris, jei būtų priimtas, sukeltų rimtas sankcijas prieš Rusijos bankus ir energetikos sektorių, taip pat prieš Rusijos vyriausybės skolą. Visų pirma, įstatymo projekte siūloma įvesti sankcijas prieš Rusijos bankus, kurie "remia pastangas įsikišti į rinkimus". Maskva anksčiau ne vieną kartą atmesdavo panašius kaltinimus.

"Kalbant apie pačias sankcijas, apie šį naujausią protrūkį, kuris įvyko visai neseniai, tai dar viena šizoidų istorija, susijusi su tuo, kaip Amerikoje vyksta elito konsolidavimas. Aš turiu omenyje kovą su Rusija", — interviu NTV sakė Medvedevas.

"Juk dabar elito, ypač demokratų, konsolidavimas Amerikoje vyksta dėl kovos prieš prezidentą Trampą. Ir ši kova vykdoma vadinamosios "Rusijos istorijos" pagalba. Visa tai vyksta visuose socialiniuose ir politiniuose procesuose, akivaizdu, kad tai nėra susiję su mūsų santykiais su amerikiečiais, o būtent su Jungtinių Amerikos Valstijų vidaus problemomis", — pabrėžė jis.

Ir, pasak Medvedevo, Jungtinės Valstijos turi tikrai daug problemų.

"Tai didžiausia pasaulio ekonomika. Tačiau jos skola siekia 22 trilijonus, ir ne rublių, o dolerių. Ir čia atsiranda protekcionistinės priemonės, kova su kitomis ekonomikomis ir įvairios sankcijos. Sankcijos prieš ES, sankcijos prieš Rusiją, sankcijos prieš Iraną, sankcijos prieš Kiniją. Tokią jie mato savo ateitį", — atkreipė dėmesį Rusijos vyriausybės vadovas.

Kartu Medvedevas teigia, kad Rusija nebijo sankcijų, jos negalės rimtai pakenkti šalies ekonomikai, tačiau jos trukdo vystymuisi. Pasak Medvedevo, sankcijas reikia vertinti atsargiai ir joms pasiruošti.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
103
Tegai:
JAV, Rusija, Dmitrijus Medvedevas, sankcijos
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (220)
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma įvardijo šalį, kuri pirmoji panaikins sankcijas Maskvai
Medvedevas paaiškino, kodėl neįmanoma sustabdyti Rusijos ekonomikos vystymosi
JAV įvardijo sankcijų Rusijai panaikinimo sąlygas
Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją