Vladimiras Putinas, nuotrauka iš įvykio vietos

"Kaip pirmojo palydovo paleidimas": Putinas kalbėjo apie naujausią Rusijos ginkluotę

193
(atnaujinta 14:37 2019.02.20)
Prezidentas pažymėjo, kad Rusija nesiruošia konfliktui, bet padarys viską, kad užkirstų kelią į ją nukreiptai agresijai

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį kreipėsi į Federalinę asamblėją. Savo kalboje Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į svarbiausius vidaus ir užsienio politikos klausimus.

Apie tarptautinę padėtį

Prezidentas pabrėžė, kad Rusija yra ir bus suvereni ir nepriklausoma valstybė, ir "tai tiesiog aksioma".

"Rusija negali būti valstybe, jei ji nėra suvereni. Kai kurios šalys gali, Rusija — ne", — sakė Putinas.

Prezidentas paragino stiprinti pasitikėjimą, kovoti su visuotinėmis grėsmėmis, plėsti ekonominį bendradarbiavimą su įvairiomis šalimis, ir būtent šiais principais Rusija vadovaujasi, kai dirba su JT, NVS, G20, BRICS ir kitomis organizacijomis bei asociacijomis.

Ежегодное послание президента РФ В. Путина Федеральному собранию
© Sputnik / Алексей Никольский
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį kreipėsi į Federalinę asamblėją

Putinas taip pat pažymėjo, kad abipusiškai naudingi Rusijos Federacijos santykiai su Kinija stabilizuoja padėtį ir užtikrina saugumą Eurazijoje. Be to, valstybės vadovas paragino stiprinti bendradarbiavimą su Baltarusija, taip pat užsienio politikos ir ekonomikos srityse.

Kalbėdamas apie santykius su Vakarų partneriais, prezidentas išreiškė viltį, jog Europos Sąjunga imsis veiksmų, kad atkurtų normalius politinius ir ekonominius santykius su Maskva, nes tiek Rusijos, tiek ES piliečiai ir įmonės yra suinteresuotos išspręsti situaciją.

Ежегодное послание президента РФ В. Путина Федеральному собранию
© Sputnik / Екатерина Штукина
Federalinė asamblėja

Be to, Putinas pabrėžė, kad pranešimai, jog Rusija yra JAV "pagrindinė grėsmė", yra klaidingi. Pasak prezidento, Maskva nori turėti "visaverčius ir draugiškus santykius" su Vašingtonu ir nekelia grėsmės niekam. Be to, Rusijos lyderis dar kartą pažymėjo, kad visi Rusijos Federacijos veiksmai saugumo srityje yra "atsakomieji ir todėl gynybiniai".

Dėl JAV pasitraukimo iš INF

Valstybės vadovas taip pat kalbėjo apie Vašingtono pasitraukimą iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties. Kaip pažymėjo Putinas, Jungtinės Valstijos turėjo sąžiningai pateisinti savo pasitraukimą iš INF, o ne naudotis išgalvotais kaltinimais prieš Rusiją.

Prezidentas pateikė konkretų pavyzdį, kad Amerika pažeidžia sutartį, kai JAV paleidžia vidutinio nuotolio raketas Rumunijoje ir dislokuoja ten bei Lenkijoje paleidimo įrenginius, skirtus "Tomahawk" raketoms. Pasak Putino, Jungtinės Valstijos ne tik rimtai pažeidžia INF sutarties nuostatas, bet ir "ieško pasiteisinimų ir kaltininkų kitur".

Pasak jo, Maskva yra pasirengusi nedelsiant reaguoti į Amerikos raketų dislokavimą Europoje, priemonės atitiks grėsmės laipsnį. Tačiau visos Rusijos gynybinės priemonės bus įgyvendintos, "kai tik grėsmės taps realios".

Трансляция ежегодного послания президента РФ В. Путина Федеральному собранию
© Sputnik / Сергей Пивоваров
Tiesioginė transliacija

Apie saugumą ir ginkluotę

Kaip pažymėjo Putinas, Rusija galės padaryti viską, kad užtikrintų patikimą ir besąlygišką saugumą, nors Maskva nėra suinteresuota konfrontacija su Jungtinėmis Valstijomis.

Prezidentas palygino "Avangard" sistemos kūrimą su pirmuoju dirbtinio Žemės palydovo paleidimu. Pasak jo, iki šiol atrodė neįtikėtina, kad Rusija sugebės pasiekti aukštųjų technologijų laimėjimų gynybos srityje, tačiau Rusijos inžinieriai, darbuotojai, mokslininkai pasiekė nepaprastą sėkmę. Kaip pažymėjo prezidentas, toks kompleksas prilygsta palydovui, ne tik Rusijos gynybos pajėgumų didinimo, bet ir mokslo bei technologijų plėtros požiūriu.

Трансляция ежегодного послания президента РФ В. Путина Федеральному собранию
© Sputnik / Николай Хижняк
Prezidentas palygino "Avangard" sistemos kūrimą su pirmuoju dirbtinio Žemės palydovo paleidimu

Putinas taip pat sakė, kad pirmasis nepilotuojamas povandeninis laivas "Poseidon" bus paleistas šį pavasarį, o lazerinės sistemos "Peresvet" — šių metų gruodį. Be to, Karinės jūrų pajėgos dvejais ar trejais metais anksčiau gaus septynis naujus daugiafunkcius povandeninius laivus, o artimiausiu metu bus pastatyti penki tolimosios jūros zonos laivai, o dar 16 šios klasės laivų papildys laivyną iki 2027 metų.

Ежегодное послание президента РФ В. Путина Федеральному собранию
© Sputnik / Михаил Климентьев
Tradicinis kasmetinis Putino kreipimasisi į Federalinę asamblėją
193
Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
"Business Insider" paskelbė tikrąjį Rusijos torpedų "Paskutinis teismas" tikslą
Buvęs NATO Karinio komiteto vadovas apkaltino JAV išdavyste
Merkel ragina pasaulį kartu skelbti sankcijas Rusijai
Putino pranešimas Federalinei asamblėjai
Michailas Jefremovas

Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai

(atnaujinta 21:34 2020.07.06)
Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Aktoriui Michailui Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai dėl mirtinos avarijos, jo advokatas Elmanas Pašajevas pasakojo RIA Novosti.

"Šiandien Jefremovui buvo pateikta galutinė kaltinimo versija", — sakė Pašajevas ir pabrėžė, kad jis liko nepakitęs — eismo įvykis, kurį sukėlė asmuo, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, per kurį asmuo mirė dėl neatsargumo (Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4 dalies A punktas).

Prieš tai žuvusio Sergejaus Zacharovo šeimos atstovas Aleksandras Dobrovinskis teigė, kad šią savaitę jie susipažins su bylos medžiaga.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Tegai:
Michailas Jefremovas, avarija
Dar šia tema
Advokatas papasakojo, kodėl Zacharovo šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo
Žiniasklaida sužinojo apie Jefremovo psichiatrinės ekspertizės rezultatus
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Rusijos valstybinės atominės energijos korporacijos Rosatom stendas, archyvinė nuotrauka

Prasidėjo galingiausio pasaulyje atominio ledlaužio "Rossija" statyba

(atnaujinta 15:03 2020.07.06)
Metalą sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui pjaustyti pradėta liepos 6 dieną laivų statykloje, Bolšoj Kamenio mieste, Primorsko regione

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. "Zvezda" laivų statykloje prasidėjo pačio galingiausio pasaulyje ledlaužio "Rossija" projekto "Lyder" statyba, pranešė "Atomflot" ("Rosatomflot", "Rosatom" korporacijos dalis), rašo RIA Novosti.

"Metalą sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui pjaustyti pradėta liepos 6 dieną laivų statykloje, Bolšoj Kamenio mieste, Primorsko regione", — teigė bendrovė.

Projekto 10510 "Rosatomflot" ir laivų statybos komplekso "Zvezda" atominio ledlaužio "Lyder" sukūrimo sutartis buvo pasirašyta šių metų balandį. Anot jo, laivo paleidimas planuojamas 2027 metais.

"Projekto 10510 laivas neturi analogų. Unikalus branduolinis ledlaužis pasižymi išskirtinėmis techninėmis charakteristikomis, kurios garantuos, kad Arkties rytuose ištisus metus būtų perėjimas. Valstybinė atominės energetikos korporacija "Rosatom" palaikė "Rosatomflot" iniciatyvą, pagal kurią 10510 projekto galingam atominiam ledlaužiui būtų suteiktas vardas "Rossija", — sakė "Rosatomflot" generalinis direktorius Mustafa Kaška.

Branduolinis ledlaužis bus pastatytas pagal "Iceberg" centrinio projektavimo biuro techninį projektą. Pagrindinės "Lyder" charakteristikos: galia — 120 MW (ant velenų); greitis — 22 mazgai (skaidriame vandenyje); ilgis — 209 metrai; plotis — 47,7 metro; skvarbumas lede (maksimalus) — keturi metrai; poslinkis vagos linijos grimzlės metu yra beveik 70 tūkst. tonų.

Laive bus sumontuota atominė elektrinė su dviem RITM-400 reaktoriais, garo turbinos blokas su keturiais turbogeneratoriais po 37 MW kiekviename ir elektrinė varomoji sistema su keturiais propeleriniais varikliais, kurių kiekvieno po 30 MW.

Tegai:
ledlaužis, Rusija
Dar šia tema
Sraigtasparnis Mi-2 sunkiai nusileido netoli Rostovo, yra aukų
NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė "Rusijos grėsmę" Estijoje
Šokoladas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 7-osios šventės

(atnaujinta 22:44 2020.07.06)
Antradienį, liepos 7-ąją, minima Pasaulinė šokolado diena, be to, šią dieną 1572 metais mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas

Liepos 7 yra 188-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, tačiau kadangi šie metai — keliamieji, tai — 189-a diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 177 dienos.

Antradienį minima vieno populiariausių ir plačiausiai vartojamų konditerijos gaminių pasaulyje — Pasaulinė šokolado diena

Iš tiesų, šokoladui skirtos netgi trys dienos: liepos 11-oji, liepos 7 ir spalio 28. Šokolado dienos tėvyne laikoma Prancūzija, kur pirmą kartą 1995 metais ir buvo surengta ši šventė. Iš pradžių tai buvo tik nacionalinė šventė, tačiau laikui bėgant prancūzų kaimynai susidomėjo įdomia tradicija ir taip Šokolado diena išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Šios dienos proga galima ir reikia sveikinti konditerius, menininkus, kurie kuria gražias šokolado pakuotes, savo pažįstamus, kurie mėgsta ne tik šokoladą, bet ir kitus saldumynus.

Lietuvos istorijoje ši diena irgi svarbi. 1572 metais šią dieną mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas ir pasibaigė lietuvių kilmės Gediminaičių (Jogailaičių) dinastija, gyvavusi nuo 1316 metų. 

Savo vardadienį šiandien švenčia Amanda, Amandas, Astas, Astė, Astijus, Eitautas, Estera, Klausas, Klausenė, Metodijus, Sangailas, Sangailė, Sangauda, Sangaudas, Skinija, Vilgailė.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai