Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasirašė įsakymą dėl INF sutarties įgyvendinimo pristabdymo

70
Dokumentas įsigalioja nuo pasirašymo dienos. Pažymima, kad tokios priemonės Rusija ėmėsi dėl to, kad JAV pažeidžia savo įsipareigojimus pagal sutartį

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą, kuriuo pristabdomas įsipareigojimų vykdymas pagal Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF) su JAV, teigiama Kremliaus tinklalapyje.

Dokumentas įsigalioja nuo pasirašymo dienos.

Pažymima, jog tokia priemonė buvo priimta dėl to, kad Amerika pažeidė sutartyje numatytus įsipareigojimus. Rusija pristabdys įsipareigojimų vykdymą, kol JAV pašalins padarytus pažeidimus pagal sutartį arba iki jos galiojimo termino pabaigos.

Rusijos Federacijos taryba šį sprendimą pavadino būtina priemone, praneša RIA Novosti

Tuo pačiu metu Federacijos tarybos gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius pridūrė, kad Maskva vis dar laikosi nuomonės, jog būtina atnaujinti INF sutartį.

Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF) buvo pasirašyta 1987 metais TSRS ir JAV vadovų Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė mažinti visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų kiekį.

Praėjusį spalį JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV ketina pasitraukti iš susitarimo dėl neva Maskvos daromų "pažeidimų". Visų pirma Vašingtonas paprašė Rusijos atsisakyti raketų 9M729, kurios, jo nuomone, neatitinka susitarimo nuostatų, ir sunaikinti jas.

Rusijos gynybos ministerija pristatė raketos, neva pažeidžiančios INF sutartį, charakteristikas, jos skrydžio nuotolis siekia 480 kilometrų. Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas JAV reikalavimą pavadino nepriimtinu.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad laikosi visų sutarties sąlygų, o Jungtinės Valstijos naudojasi išgalvotu pretekstu, kad pateiktų nepagrįstus kaltinimus Maskvai.

70
Tegai:
Rusija, JAV, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Zacharova: JAV nepasirengusios tęsti dialogą dėl nusiginklavimo
Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
Grybauskaitė: NATO turi būti nuolatos pasirengęs atremti "grėsmę iš Rytų"
"Europai reikia kapitalinio remonto": Miunchene įvyko saugumo konferencija