Elektros perdavimo linijos

Baltijos šalys laukia rezultatų Rusijos bandomajam atjungimui nuo jos elektros tinklų

114
(atnaujinta 19:37 2019.03.06)
Anksčiau Latvijos ir Estijos elektros tinklų operatoriai atsisakė išbandyti elektros energijos sistemų veikimą izoliuotu režimu, nes panašius bandymus Rusija atliks anksčiau

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Baltijos šalys nustatys datą, kai bus atliktas bandomasis atjungimas nuo Rusijos energetikos sistemos, po to, kai panašūs bandymai bus atlikti Kaliningrado srityje, pareiškė Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas, praneša RIA Novosti.

Jis priminė, kad Rusijos bandymai numatyti gegužės mėnesį.

"Kalbant apie bandymus Baltijos valstybėse, tai, kaip mums pranešta, jos lauks bandymų Kaliningrado srityje rezultatų, o tada nuspręs dėl bandymų laiko savo šalyse. Mes pasirengę dirbti žiede [BRELL]. Net iki 2025 metų. Tačiau kitomis sąlygomis", — pasakė Kozakas.

Anksčiau Latvijos ir Estijos elektros energijos tinklų operatoriai pareiškė, kad jie neatliks savo energetikos sistemų bandymų izoliuotu režimu birželį, kaip tai buvo suplanuota. To priežastimi jie pavadino Rusijos sprendimą atlikti panašius bandymus anksčiau.

Bandymai buvo atidėti neribotam laikui.

Elektros perdavimo linijos
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Atjungimas nuo Rusijos energetikos sistemos yra susijęs su Lietuvos, Latvijos ir Estijos pasitraukimu iš BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) energijos žiedo. Planuojama, kad iki 2025 metų Baltijos šalys bus prijungtos prie kontinentinės Europos tinklų.

Rusija aktyviai ruošiasi sukurti sąlygas Kaliningrado srities energetinei nepriklausomybei užtikrinti. Regioną energija aprūpins keturios naujos jėgainės, kurių bendras pajėgumas yra apie vieną gigavatą.

Baltijos šalys taip pat pradėjo ruoštis desinchronizacijai. Elektros energijos tiekimo sistemoms atnaujinti ir modernizuoti respublikos gavo 432,5 milijono eurų iš Europos Sąjungos. Šie pinigai bus panaudoti projekto pirmajam etapui įgyvendinti.

Kai kurie ekspertai mano, kad po Lietuvos išėjimo iš BRELL šalis turės tik energijos tiekimus iš Lenkijos per elektros jungtį "NordBalt", kuri veikia su sutrikimais.

114
Tegai:
Baltijos šalys, Rusija, BRELL
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (80)
Dar šia tema
EK skyrė 323 mln eurų Baltijos šalių desinchronizacijai nuo Rusijos
Rusija skelbia, kad Lietuva nebus patenkinta, atsijungusi nuo BRELL
Buvo, bet pražuvo: kaip Lietuvos SGD terminalas sugriovė "Baltijos vienybę"