Karys prie raketų komplekso Bal Kaliningrado srityje

Lenkijos karys pavadino Kaliningrado sritį Rusijos "baidykle"

113
(atnaujinta 09:42 2019.03.10)
Regionas atrodo kaip gynybos linija su naujausios kartos įranga, mano Vžosekas

VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Lenkijos karys, atsargos pulkininkas Marekas Vžosekas pavadino Kaliningrado sritį Rusijos "baidykle" dėl ten dislokuotų ginklų skaičiaus. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos žiniasklaidą.

Pasak Vžoseko, pastaruoju metu Rusijos Federacija didina karinės technikos skaičių šalia vakarinių sienų. Šios savaitės pradžioje oro gynybą Kaliningrado srityje sustiprino pulkas S-400 "Triumf". Lenkijos karys taip pat paminėjo, kad mėnesio pradžioje Rusijos žiniasklaida pranešė apie naikintuvų Su-27 dislokavimą regione kaip atsaką į NATO pajėgų didinimą.

"Kaliningrado sritis <...> atrodo kaip gynybos linija su paskutinės kartos įranga. <...> Rusai ją naudoja kaip baidyklę", — pasakė karys.

Vžosekas pridūrė, kad regionas tapo Maskvos "akimis ir ausimis". Atsargos pulkininkas taip pat pažymėjo, kad Rusija ne tik siekia apsaugoti Kaliningrado sritį, bet ir nori kontroliuoti teritorijas už jos ribų.

Praėjusių metų gegužę leidinys "The National Interest" pavadino "iki dantų apsiginklavusį Kaliningradą" blogiausiu NATO košmaru. Žiniasklaida pažymėjo, kad Rusijos raketos ir regione esantys laivai gerokai viršija JAV ir Europos pajėgas.

Pentagonas išreiškė susirūpinimą dėl raketų kompleksų "Iskander" atsiradimo Kaliningrado srityje ir pareiškė, kad tai destabilizuoja padėtį regione.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Maskva niekam negrasina ir neketina nieko pulti, bet turi teisę dislokuoti ginklus bet kurioje savo teritorijos vietoje. Valstybės Dūmos deputatas Jurijus Švytkinas pažymėjo, kad Rusijos Federacijos veiksmai dėl savo sienų apsaugos vyksta griežtai laikantis tarptautinės teisės normų.

113
Tegai:
NATO, Lenkija, Kaliningrado sritis, Rusija
Dar šia tema
INF sutarties nutraukimas paveiks Baltijos šalis
Grybauskaitė pasirašė deklaraciją apie Rusijos "konfrontacinį elgesį"
Lietuvos inspektoriai aplankys Rusijos karinį objektą Kaliningrado srityje
Grybauskaitė: NATO turi būti nuolatos pasirengęs atremti "grėsmę iš Rytų"
"National Interest" įvardijo keturias Rusijos "mirtino" ginklo rūšis