Rusijos laivynas, archyvinė nuotrauka

Kūrėjai atskleidė, kaip veikia Rusijos apakinimo sistema "Filin"

159
(atnaujinta 14:27 2019.03.11)
Rusijos korporacija teigia, kad nauja sistema neturi analogų pasaulyje, nes tik sumažina šaudymo efektyvumą, bet nesugadina regėjimo

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Ginkluotės kūrėjai atskleidė televizijos kanalui "Zvezda" karinės stoties "Filin", sukurtos priešui apakinti ir laivynui apsaugoti, kovines savybes.

Pasak Vladimiro Žarovo, "Integral" gamyklos ("Rostech" dalis) kokybės direktoriaus, ginklas gali apakinti priešą dviejų kilometrų atstumu ir neleidžia jam pataikyti į laivus. Sistema taip pat gali perduoti šviesos signalus.

Kūrėjai kartu su mokslininkais sugebėjo nustatyti spinduliuotės srauto galios lygį, kuris, viena vertus, nesukelia mirtinų žmogaus regos pokyčių ir, kita vertus, sumažina akių gebėjimą funkcionuoti.

Atliekant bandymus poligonuose, savanoriai, kuriuos paveikė "Filin", pranešdavo apie trikdžius, kurie neleidžia šaudyti, ir apie bendrą būklės pablogėjimą — pykinimą ir dezorientacijos atsiradimą.

"Filin" neturi tiesioginių analogų. Beveik visi užsienio analogai naudoja lazeriu veikiančius spinduliuotuvus, kurie faktiškai "sudegina" akis. Mūsų stotis nesukelia regėjimo praradimo, bet tris-penkis kartus sumažina šaudymo efektyvumą", — pažymėjo Žarovas.

Vasario mėnesį "Roselektronika" pranešė apie stočių tiekimą laivynui. Du stoties komplektai jau įrengti fregatoje "Laivyno admirolas Kasatonovas", kuri šiuo metu išbandoma gamyklose, taip pat fregatoje "Sovietų Sąjungos laivyno admirolas Gorškovas", kuri pernai tapo laivyno dalimi.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
159
Tegai:
ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Paskelbtas Baltijos laivyno laivų "torpedų dvikovos" vaizdo įrašas
"Business Insider" paskelbė tikrąjį Rusijos torpedų "Paskutinis teismas" tikslą
Rusija iki metų pabaigos dislokuos naujus pulkus šalies vakaruose ir pietuose
JAV generolas pripažino, kad šalis nesugeba numušti Rusijos raketų
Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę