Šiaurės jūrų kelias

Ekspertas: Šiaurės jūrų kelias supaprastins Rusijos dujų transportavimą į Europą

82
(atnaujinta 15:00 2019.03.15)
Maskva turi visas galimybes padidinti mėlynojo kuro eksportą į užsienį, mano Darbo ir socialinių santykių akademijos prorektorius Aleksandras Safonovas

VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. "Shell" vadovas Ben van Burdenas pareiškė, kad Rusija gali užimti pirmąją vietą pasaulyje gamtinių dujų gavyboje, praneša RIA Novosti. Pasak jo, Maskva jau yra didžiausia pasaulyje mėlynojo kuro eksportuotoja ir turi didžiausius komercinius dujų išteklius.

Interviu Radio Sputnik Darbo ir socialinių ryšių akademijos prorektorius Aleksandras Safonovas pažymėjo, kad Rusija siekia plėtoti laivų, gabenančių suskystintas gamtines dujas (SGD), ir jų perkrovos ir priėmimo terminalų statybą.

"Matome, kad pasaulinė tendencija vyksta būtent šia linkme. Kodėl? Nes SGD gamyklos statyba yra daug greitesnė už šakos tiesimą. Be to, prižiūrėti tokį grožį lengviau, nes jos [SGD] yra vienoje vietoje, o dujų tiekimas gali būti vykdomas į bet kurią pasaulio vietą. Todėl manau, kad čia "Shell" direktorių tarybos pirmininkas išreiškė teisingą poziciją, kad Rusija juda teisinga kryptimi", — pasakė Safonovas.

Be to, pasak prorektoriaus, Rusija turi pranašumą, nes turi Šiaurės jūrų kelią, ir ten taip pat labai aktyviai vystosi komunikacija, o tai supaprastins mėlynojo kuro transportavimą į Europą.

82
Tegai:
dujos, SGD, Europa, Rusija
Dar šia tema
Kova prieš tvarką: kam Briuseliui reikalingas chaosas Europos dujų rinkoje?
Buvo, bet pražuvo: kaip Lietuvos SGD terminalas sugriovė "Baltijos vienybę"
JAV domisi Vidurio ir Rytų Europos energetikos projektais
JAV santykiai su Europa: kuo toliau — tuo blogiau