Krymas

Kryme įvertinta buvimo Ukrainos sudėtyje sukelta žala

83
(atnaujinta 10:51 2019.03.16)
Pasak pirmojo Parlamento pirmininko pavaduotojo, apskaičiavus nuostolius Ukrainos ir Vakarų politikai nebenorės pasipelnyti iš Krymo gyventojų

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Krymo ekonominiai nuostoliai dėl buvimo Ukrainos sudėtyje sudarė šimtus milijardų rublių, pareiškė pirmasis Krymo Parlamento pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas RIA Novosti korespondentams.

Pasak Fikso, nuostolių perskaičiavimo metu atskleista "labai liūdna statistika" Ukrainos valdžiai.

"Ten kalbama ne apie milijardus, bet, galbūt, apie šimtus milijardų, o galbūt, apie trilijonus rublių", — teigė pirmininko pavaduotojas.

Tarp padarytos žalos pavyzdžių Fiksas išskyrė sunaikintą dėl Kijevo valdžios kaltės Šiaurės-Krymo kanalo sistemą, taip pat uždarytas pramonės įmones, kurios "bankrutavo ir buvo išgrobstytos".

Taip viceministras pakomentavo Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino pavedimus apskaičiuoti ekonominius nuostolius per laikotarpį, kai Krymas buvo Ukrainos sudėtyje.

Fiksas pabrėžė, kad apskaičiavus nuotolius Ukrainos ir Vakarų veikėjai sumažins "norą pasipelnyti iš Krymo gyventojų".

Po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metais Kryme įvyko referendumas, kurio rezultatai parodė, kad didžioji dauguma pusiasalio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

83
Tegai:
Ukraina, Krymas
Dar šia tema
Kryme iš apyvartos pašalinti prieštaringai vertinami istorijos vadovėliai
Krymo jūrų pajėgų žvalgų pratybos — video
Vokietijos politikas teigia, kad Vakaruose mažėja diskusijų dėl Krymo
Saakašvilis atskleidė Porošenko planus išmainyti Krymą į narystę ES