Rusijos URM pastatas

Rusijos URM pavadino ES Tarybos sprendimą dėl sankcijų nepagarbiu

113
(atnaujinta 16:38 2019.03.16)
Rusijos URM pažymėjo, kad Rusijos pasieniečių "kaltė" yra tik ta, kad jie užkirto kelią Kijevo provokacijai

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) pareiškė, kad nepaliks be atsako sankcijų, kurias Europos Sąjunga įvedė dėl lapkritį įvykusio incidento Kerčės sąsiauryje, praneša Rusijos URM spaudos tarnyba.

Ministerija pabrėžė, kad Rusijos pasieniečių "kaltė" yra tik ta, kad jie savo ryžtingais veiksmais užkirto kelią Kijevo valdžios organizuotai šiurkščiai provokacijai.

Anot URM, Europos Sąjungos Tarybos sprendimas rodo nepagarbą Rusijos teisei ginti savo sieną.

"Tai neatsakingas kelias, kuris tik skatina Kijevą tęsti provokacijų politiką, kuri kelia grėsmę Rusijos Federacijos ir kitų Juodosios jūros regiono šalių, įskaitant pačias Europos Sąjungos nares, saugumui", — padarė išvadą URM.

URM pabrėžė, kad Ukrainos laivai pažeidė sieną toje vietoje, kur buvo Rusijos teritorija dar iki Krymo susijungimo su Rusija, o pasieniečiai veikė visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės, Konstitucijos ir Rusijos teisės aktų normų.

"Gaila, kad Europos Sąjunga faktiškai solidarizavosi su Kijevo valdžia, kuri lapkričio mėnesio įvykius Kerčės sąsiauryje apvertė "aukštyn kojomis"", — teigė diplomatai.

Naujos sankcijos

Penktadienį Kanada, koordinuodamasi su ES ir JAV, paskelbė naujas sankcijas Rusijai.

Ribojamosios priemonės palies 114 fizinių ir 15 juridinių asmenų. Pareiškime teigiama, kad sankcijos buvo įvestos reaguojant į Rusijos "agresyvius" veiksmus Juodojoje jūroje ir "neteisėtą Krymo okupaciją".
Į sankcijų sąrašą pateko "Rosneft" vadovas Igoris Sečinas, Energetikos ministerijos vadovo pavaduotojas Andrejus Čerezovas, "VTB" vadovas Andrejus Kostinas, Federacinės tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačevas, Rusijos gvardijos direktorius Viktoras Zolotovas, FSB pasienio tarnybos vadovo pavaduotojas Genadijus Medvedevas ir kiti. Taip pat ribojamosios priemonės bus taikomos tokioms bendrovėms kaip "Sukhoi", "Tupolev", "MiG", "Stroigazmontaž", "Silovyje mašiny".

Incidentas Kerčės sąsiauryje

2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnai.

Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", tuo tarpu FSB pabrėžė, kad Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie teiginiai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenko suplanuota provokacija, susijusia su jo žemais reitingais rinkimų išvakarėse.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
113
Tegai:
Rusija
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
Vokietija nesuinteresuota sankcijomis prieš Rusiją
EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje