JAV lėktuvas Boeing OC-135B Open Skies, archyvinė nuotrauka

Amerikos karinis orlaivis atliko stebimąjį skrydį virš Čiukotkos

61
(atnaujinta 11:42 2019.03.17)
Pastaruoju metu padidėjo užsienio žvalgybos ir bepiločių orlaivių aktyvumas prie Rusijos sienų

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Amerikos karinis orlaivis pagal atviros oro erdvės sutartį vykdė stebimąjį skrydį virš Rusijos teritorijos, praneša stebėjimo ištekliai "PlaneRadar" Twitter paskyroje.

JAV oro pajėgų "Boeing OC-135B Open Skies" orlaivis numeriu 61-2670 buvo užfiksuotas Anadyro ir Peveko miestų imtuvų Čiukotkos autonominiame regione, 11,2 kilometrų aukštyje.

"Boeing OS-135B" nėra skirtas naudoti ginklus. Orlaivis dalyvavo tarptautiniame tyrime, kuriame dalyvavo Maskva, o tai reiškia, kad orlaivis negali naudoti sutartyje nenumatytos įrangos. Anksčiau panašūs skrydžiai virš Rusijos teritorijos vyko kovo 11, 13 ir 14 dienomis.

1992 metais ESBO narės pasirašė Atviro dangaus sutartį, kuri po šaltojo karo tapo viena iš pasitikėjimo stiprinimo priemonių Europoje. Remiantis dokumentu, valstybės gali atlikti žvalgomuosius skrydžius virš kitų valstybių narių teritorijų ir rinkti informaciją apie jų kariuomenes.

Sutartis galioja nuo 2002 metų ir apima daugumą NATO šalių, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją, Bosniją ir Hercegoviną bei neutralias Švediją ir Suomiją.

61
Tegai:
Rusija, stebėjimo skrydis, JAV žvalgyba
Dar šia tema
JAV karinis lėktuvas atliko žvalgybą netoli vakarinių Rusijos sienų
Rusija parodė, kaip perima JAV žvalgybos orlaivį virš Baltijos jūros