Valentina Matvijenko, archyvinė nuotrauka

Matvijenko pavadino šalių, kurios nepripažįsta rusų Krymo, aktus niekiniais

98
(atnaujinta 09:55 2019.03.18)
Anot Matvijenko, Krymas dabar atsigauna po daug metų trukusio nuosmukio

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Užsienio šalių, kurios nepripažįsta Rusijos Krymo, pareiškimai ir aktai Rusijai yra nereikšmingi, Krymas yra neatsiejama šalies dalis su visomis iš to kylančiomis teisinėmis pasekmėmis, sakė Federacijos tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko.

"Kongreso Atstovų rūmų patvirtintas aktas draudžia JAV pripažinti Rusijos suverenitetą Kryme, jo oro erdvėje, teritoriniuose vandenyse. Mūsų šalyje teisėtai tokie dokumentai yra negaliojantys. Krymas yra neatsiejama Rusijos dalis su visomis teisinėmis pasekmėmis", — rašo Matvijenko laikraščio "Izvestija" straipsnyje, skirtame Krymo prijungimo penktosioms metinėms.

Pirmininkė pabrėžė, kad Krymas dabar atsigauna po daug metų trukusio nuosmukio.

"Štai ką aš matau kaip pagrindinį pastarųjų penkerių metų politinį rezultatą. Tai dar svarbiau, nes jis buvo pasiektas esant beprecedenčiam politiniam, ekonominiam, propagandiniam Vakarų spaudimui, nuolatinėms Kijevo provokacijoms", — pažymėjo Matvijenko.

Pasak jos, pasaulyje vis labiau suvokiama, kad Krymas, kaip Rusijos dalis, gyvuos "amžinai, ir nėra kelio atgal". Kasmet didėja užsienio politikų, visuomenės veikėjų, žurnalistų, apsilankiusių pusiasalyje, skaičius.

Ji pažymėjo, kad vienas didžiausių pastarųjų penkerių metų laimėjimų buvo tas, kad Kryme buvo įmanoma atkurti harmoniją tokioje jautrioje srityje kaip etniniai santykiai.

"Pusiasalyje, kaip ir visoje mūsų tarptautinėje valstybėje, rusų, ukrainiečių, Krymo totorių ir kitų tautų teisės yra gerbiamos", — sakė Matvijenko.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

98
Tegai:
Valentina Matvijenko, Krymas
Dar šia tema
Į Krymą atvyko Vakarų žurnalistų grupė
ES pratęsė sankcijas Rusijai dėl "Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimo"
Kryme įvertinta buvimo Ukrainos sudėtyje sukelta žala
Porošenko pažadėjo susigrąžinti Krymą "be derybų ir susitarimų"