Gazprombank, archyvinė nuotrauka

Rusija paleidžia mažo pajėgumo SGD gamyklą, į kurią dujos teka Lietuvos

158
(atnaujinta 16:34 2019.03.20)
"Gazprombank" planuoja pirmąjį pusmetį pradėti eksploatuoti Kaliningrade mažo pajėgumo SGD gamyklą

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. "Gazprombank" dukterinė įmonė "Kriogaz" planuoja 2019 metų pirmąjį pusmetį paleisti mažo pajėgumo suskystintų gamtinių dujų gamyklą Kaliningrade, bendras gamyklos projektinis pajėgumas yra 150 tūkst. tonų per metus, tačiau kol kas kalbama tik apie pirmą 50 tūkst. tonų liniją, pranešė "Vostok Capital" Naftos ir dujų projektų skyriaus direktorius Vladimiras Smelovas.

"Bendras gamyklos pajėgumas yra 150 tūkst. tonų, bet iš pradžių bus paleista pirmoji 50 tūkst. tonų linija", — sakė Smelovas, nurodydamas, kad sprendimas dėl antrosios ir trečiosios linijų bus priimtas atskirai, atsižvelgus į paklausą.

"Aš negaliu pasakyti konkrečios (paleidimo — Sputnik) datos, bet tai įvyks pirmąjį pusmetį", — sakė "Vostok Capital" atstovas organizuotame "Rusijos SGD kongrese 2019".

Smelovas pridūrė, kad artimiausiu metu prasidės techniniai gamyklos derinimo darbai.

"Dujos į gamyklą patenka per vamzdį, per Lietuvą", — pažymėjo jis.

Smelovo teigimu, potencialūs pirmojo etapo vartotojai — keli projektai Kaliningrade. Tačiau, anot bankininko, svarstoma ir apie Kaliningrado kaimynes: Baltijos šalis bei Lenkiją.

158
Tegai:
Lietuva, Kaliningrado sritis, SGD
Dar šia tema
"Gazprom": dujų tiekimas į Kaliningrado sritį nebepriklauso nuo Lietuvos
Kodėl Lietuva gąsdina save galimu elektros tiekimo iš Rusijos nutraukimu?
Kaliningradas paskelbė, kas laukia dujų tranzito per Lietuvą
Ekspertas: Lietuvai nederėtų lyginti SGD terminalų Rusijoje ir Klaipėdoje
"Gazprom": Rusijos SGD terminalas panaikino tranzito per Lietuvą rizikas
Rusijos URM

"Nepagrįsti įtarimai": Rusijos URM įvertino naujausią NYT straipsnį

(atnaujinta 14:00 2020.07.02)
Ansčiau "The New York Times" paskelbė straipsnį, kuriame įvardijo "tarpininką" Rusijos ir Talibano "sąmoksle" Afganistane

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo tariamus Rusijos ir Talibano "slapto susitarimo" įrodymus.

Pasak Rusijos Federacijos prezidento specialiojo atstovo Afganistane, Rusijos užsienio reikalų ministerijos Antrojo Azijos departamento direktoriaus Zamiro Kabulovo, straipsnyje buvo pareikšti tik nepagrįsti kaltinimai.

"Mums reikia įrodymų, bet jų nėra. Tai yra nepagrįsti kaltinimai", — RIA Novosti sakė Kabulovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad niekada nebuvo girdėjęs apie straipsnyje nurodytą narkotikų kontrabandininką Rahmatą Azizį. Anot leidinio, jis tariamai buvo pagrindinis abiejų šalių tarpininkas.

Kabulovo teigimu, perskaičius straipsnį kyla daugiau klausimų nei atsakymų. "Klastotės taip pat turi būti kruopščiai paruoštos", — pridūrė jis.

Anksčiau NYT paskelbė straipsnį, kuriame įvardijo "tarpininką" Rusijos ir Talibano "sąmoksle" Afganistane. Anot straipsnio autorių, tai narkotikų kontrabandininkas Rahmatas Azizis.

Preparatas Avifavir
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

Taip pat NYT, cituodamas neįvardintus žvalgybos pareigūnus, paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad Rusijos karo žvalgyba tariamai siūlė atlygį Talibano kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane.

Straipsnyje nepateikta jokių įrodymų. Talibano judėjimo atstovas Zabiullah Mujahid'as oficialiai paneigė amerikiečių leidinio kaltinimus.

Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Trampas taip pat pakomentavo NYT straipsnį apie Rusijos Federacijos "pagalbą" Talibanui.

Tegai:
Afganistanas, New York Times, JAV, Rusija
Dar šia tema
Puškovas pakomentavo straipsnį apie "norintį įtikti" Putinui Makroną
Apdorota 100 % balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų biuletenių
Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų: kaip jis vyko kaimyninėse šalyse
Ela Pamfilova, archyvinė nuotrauka

VRK paskelbė preliminarius balsavimo dėl Rusijos Konstitucijos pataisų rezultatus

(atnaujinta 13:45 2020.07.02)
Oficialūs rezultatai bus paskelbti penktadienį, kad visos komisijos galėtų išnagrinėti skundus, jei tokių yra

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Rusijos VRK ketvirtadienį paskelbė preliminarius balsavimo rezultatus dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų.

Balsavimas Rusijos Federacijoje vyko ramioje ir saugioje aplinkoje, sakė Rusijos Federacijos VRK vadovė Ela Pamfilova.

"Ir visos balsavimo dienos bei paskutinė vakaro rezultatų pasirašymo naktis vyko ramioje, saugioje aplinkoje visiems šio proceso dalyviams. Ir tai, kad niekas nenutraukė kelių dienų balsavimo proceso, pakartosiu, yra didelis vidaus reikalų agentūrų, Rusijos gvardijos, kitų saugumo organizacijų, kurios sąžiningai ir patikimai atliko savo darbą, užtikrino visišką balsavimo biuletenių saugumą visas septynias naktis, nuopelnas", — RIA Novosti cituoja Pamfilovą.

Anksčiau paskelbta, kad VRK informacijos centro turimais duomenimis, apdorojus šimtą procentų biuletenių, už Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų priėmimą balsavo 77,92 proc. rusų, prieš — 21,27 proc. Rinkėjų aktyvumas siekė 67,97 proc.

Remiantis VRK, apdorojus 100 procentų biuletenių, Maskvoje už pataisų priėmimą balsavo 65,29 proc. rinkėjų. Prieš pasisakė 33,98 proc. rinkėjų.

Pasak Pamfilovos, VRK informacijos centras sulaukė rekordinio skambučių skaičiaus per balsavimą dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų — daugiau nei 620 tūkst.

"Turėjome maksimalų skaidrumą. Per 526 tūkst. stebėtojų. Beveik visiškai stebimas visuose regionuose ir visų rūšių balsavimas. 80 iš 85 regionų buvo vykdomas vaizdo stebėjimas. Daugelyje regionų buvo įrengti vaizdo registratoriai tose vietose, kur balsavimo biuleteniai buvo laikomi per naktį, dienomis prieš pagrindinę rinkimų dieną... Šios visos precedento neturinčios priemonės leido mums užkirsti kelią klastotėms", — sakė VRK vadovė.

Anot jos, dabartinis balsavimas buvo precedento neturinčio sudėtingumo, tačiau viskas įvyko labai sklandžiai.

"Sistema vystosi, sistema tobulėja. Būtent tai padėjo mums deramai surengti precedento neturinčio sudėtingumo [balsavimą]", — sakė Centrinės rinkimų komisijos pirmininkė.

Balsavimas 23 rinkimų apylinkėse, šešiuose Rusijos Federacijos regionuose, pripažintas negaliojančiu dėl pažeidimų, kurie neleidžia nustatyti balsavimo dėl Konstitucijos pataisų autentiškumo.

Oficialūs balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų rezultatai bus paskelbti penktadienį, kad visos komisijos galėtų išnagrinėti skundus, jei tokių yra.

"Dabar jau galime pasakyti, net prieš oficialių rezultatų apibendrinimą, tai padarysime rytoj, įgalinsime komisijas, jei atsiras kokių nors skundų, viską apsvarstyti laiku, sutvarkyti, įvertinti, pristatyti mums visus reikalingus dokumentus, kad galėtume rytoj ramiai apibendrinti oficialius balsavimo rezultatus. Bet šiandien galiu pasakyti, kad bendras Rusijos balsavimas įvyko", — sakė Pamfilova.

Tegai:
Konstitucija, balsavimas, Rusija
Dar šia tema
Putinas sudalyvavo balsavime dėl Konstitucijos pataisų
Udalcovas papasakojo apie balsavimą dėl Rusijos Konstitucijos pataisų Lietuvoje
Rusijos Konstitucijos pataisos: kaip Lietuvoje vyksta balsavimas
"Sputnik Lietuva" sužinojo Lietuvos gyventojų nuomonę apie Rusijos Konstitucijos pataisas
ES vėliava, archyvinė nuotrauka

EK įvertino vaistų nuo koronaviruso platinimo ES situaciją

(atnaujinta 17:56 2020.07.02)
Europos vaistų agentūros pranešime teigiama, kad Europos Komisija paspartins sprendimų dėl šio vaisto patekimo į rinką priėmimo procesą

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Europos Komisija tikisi, kad leidimas platinti pirmąjį vaistą nuo COVID-19 ES bus išduotas iki šios savaitės pabaigos, spaudos konferencijoje sakė EK atstovas. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

"Sveikatos apsauga — pagrindinis EK prioritetas. Todėl ypač paspartinome leidimo platinti (ES) "Remdesivir" išdavimo procesą, kad šis vaistas būtų prieinamas gyventojams. Tikimės, kad šis leidimas bus suteiktas iki šios savaitės pabaigos", — sakė jis.

Europos vaistų agentūra ("EMA") birželio pabaigoje rekomendavo leisti parduoti pirmąjį vaistą Europos Sąjungoje nuo COVID-19, kalbama apie "Remdesivir".

"EMA" pranešime teigiama, kad Europos Komisija paspartins sprendimų dėl šio vaisto patekimo į rinką priėmimo procesą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 512 tūkst. žmonių.

Tegai:
vaistai, koronavirusas, Europos Komisija (EK), ES
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19
Lukašenka paskelbė pergalę prieš koronavirusą