Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova palygino Venesuelos migracijos problemą su Lietuvos situacija

219
(atnaujinta 13:26 2019.03.28)
Rusijos URM atstovė iškėlė klausimą, ar nereikėtų Vašingtonui susimąstyti apie tai, kad Lietuvoje bei Latvijoje reiktų keisti režimą, jei jau jis ragina pakeisti valdžią Venesueloje dėl didelio emigracijos srauto

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Vakarų pasiūlymai dėl humanitarinės pagalbos Venesuelai tuo metu, kai tarptautiniuose bankuose užblokuojamos jos sąskaitos, yra pasaulinio lygio veidmainystė, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Kalbėdama "Pervyj kanal" laidoje "Bolšaja igra", Zacharova pažymėjo, kad Vakarai grindžia savo raginimus pakeisti valdžią Venesueloje "sunkių ir siaubingų sąlygų" tezėmis.

"Ir apie tai kalba Vakarų partneriai... Londonas, tarptautiniai bankai dėl Vašingtono priespaudos užšaldė, pavogė 30 mlrd. dolerių, o dabar siūlo savo humanitarinę pagalbą, medicinos priemones, maistą, kurie ir taip priklauso šiai valstybei. Tai yra globali veidmainystė — tiesiog fantastika", — sakė Zacharova.

Ji pabrėžė, kad dabar dažnai pateikiamas dar vienas argumentas apie didelį migracijos srautą iš Venesuelos, apie vietos gyventojų darbo paieškas, kas, neva, taip pat įrodo, jog laikas keisti valdžią šalyje.

Komentuodama šią tezę, Zacharova atkreipė dėmesį į gyventojų emigraciją iš Baltijos šalių.

"Ar žinote, kiek žmonių paliko Lietuvą ir Latviją? Turiu klausimą: ar, Vašingtono požiūriu, reiktų keisti režimą ir čia, ar viskas normalu?" — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

Vasario 23 dieną Venesuelos opozicija bandė suteikti šaliai humanitarinę pagalbą, tačiau valdžios institucijos, atstovaujamos teisėto valstybės vadovo Nikolo Maduro, kategoriškai atsisako ją priimti. Maduro vyriausybė teigia, kad šalyje nėra humanitarinės krizės, o bandymai teikti humanitarinę pagalbą yra provokacijos. Anot jo, humanitarinė pagalba yra agresijos prieš jo šalį priedanga.

Dėl krizės Maduras nutraukė diplomatinius santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir Kolumbija. Tačiau opozicijos lyderis Chuanas Gvaidas ketvirtadienį paskelbė, kad jis ir toliau sieks teikti humanitarinę pagalbą.

Venesueloje sausio 21 dieną, netrukus po to, kai prisiekė dabartinis šalies prezidentas, prasidėjo masiniai protestai prieš jo valdžią. Po riaušių pradžios opozicijos parlamento pirmininkas Chuanas Gvaidas neteisėtai pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu. Kelios Vakarų šalys, tarp jų JAV, pripažino Gvaidą. Savo ruožtu, Maduras pavadino parlamento vadovą JAV marionete. Rusija, Kinija ir keletas kitų šalių remia Madurą kaip teisėtą Venesuelos prezidentą. Maskva vertina Gvaido "prezidento statusą" kaip negaliojantį.

219
Tegai:
Marija Zacharova, emigracija, Lietuva, Venesuela
Dar šia tema
Pasikėsinimas nužudyti Venesuelos prezidentą pateko į vaizdo įrašą
Paviešinti raketnešių Tu-160 grįžimo iš Venesuelos kadrai
Konservatoriai reikalauja suteikti paramą Venesuelos opozicijai
Istorinių ir naujų ginklų demonstravimas UAB CNIItočmaš poligone, archyvinė nuotrauka

Rusijoje pradėta serijinė "Udav" pistoletų gamyba

(atnaujinta 19:02 2020.08.05)
Praeitą mėnesį buvo paskelbta, kad prasidėjo specialiai šiam pistoletui skirtų šovinių serijinė gamyba

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Centriniame tiksliųjų inžinerinių tyrimų institute (CNIItočmaš, "Rostech" dalis) prasidėjo pirmosios serijinės naujausio pistoleto "Udav", skirto Rusijos armijai, partijos gamyba.

"CNIItočmaš pradėjo serijinę "Udav" devynių milimetrų pistoleto gamybą. "Udav" dizaine naudojami išradimai, suteikiantys pistoletui daug pranašumų, palyginti su jo klasės draugais: CZ, "Glock","Walther", "Colt" ir kitais", — cituoja valstybinės korporacijos pranešimą žiniasklaidai RIA Novosti.

Tarp patentuotų technologijų yra naujas dėtuvės dizainas. Iš jos galite vizualiai ar palietus nustatyti, kiek joje liko šovinių.

Be to, pistoletas turi duslintuvą su keičiamu šilumą sugeriančiu moduliu ir dviejų tipų šoviniais — padidinto įsiskverbimo ir mažesnio kulkos greičiu.

"Padidinto įsiskverbimo šovinys sugeba pramušti antros klasės neperšaunamąją liemenę, įskaitant audinį, didesniu atstumu nei analogai ir suteikia didelį smogiamąjį poveikį. Antrojo šovinio konstrukcijoje, nepaisant padidėjusios masės, pavyko sumažinti kulkos greitį, o tai žymiai sumažina garso lygį, sušaudymo metu", —  sakoma bendrovės pranešime.

Udav" yra pilnai Rusijos gamybos, surinkamas iš rusiškų komponentų. Pistoletas yra išlaikęs valstybinius testus ir yra rekomenduojamas kariuomenės aprūpinimui. Jo dėtuvės talpa yra 18 šovinių — dešimčia daugiau nei turi pistoletas "Makarov".

Šaudymui iš "Udav" galima naudoti visų rūšių 9x21 mm kalibro šaudmenis — su įprastomis, su šarvus pramušančiomis, su padidinto stabdymo veiksmo, su sumažinto įsiskverbimo veikimo, su padidinto pramušimo ir su ikigarsinio greičio kulkomis.

Tegai:
pistoletas, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Rusiški ginklai: kokį greitį išvysto greitaeigis šarvuotis "Strela"
Rusijoje prasidėjo naujausio puolamojo sraigtasparnio bandymai
Lenkijos žiniasklaida įvertino Rusijos prieštankinę patranką "Sprut"
Ekspertas: net Rusijos "draugai" pripažįsta "Sprut" veiksmingumą
Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas, archyvinė nuotrauka

RF saugumo tarnyba paaiškino neonacistinių nuotaikų Baltijos šalyse augimą

(atnaujinta 19:16 2020.08.05)
Tokio pobūdžio judėjimus skatina žmonių, kurie mąsto kitaip slopinimas, propaganda ir agresyvaus nacionalistinio turinio šūkiai, pareiškė Patruševas

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos valdžia atvirai remia nacizmo reinkarnaciją, pareiškė Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas. Apie tai jis papasakojo interviu "Rossijskaja gazeta".

"Kitaip mąstančių slopinimas, begėdiška propaganda ir agresyvaus nacionalistinio turinio šūkiai skatina netrukdomai veikti neonacių judėjimams. Nėra jokių kliūčių sistemingoms SS legionierių eitynėms, aktyviai primetamos mintys, kad šios grupės gali sutrukdyti išgalvotai "potencialiai Rusijos invazijai", — pabrėžė jis.

Tuo tarpu, kaip pažymi Patruševas, skirtingai nei Ukrainoje ir Baltijos šalyse, kitose Europos valstybėse ir apskritai visame pasaulyje neofašizmas yra suvokiamas kaip marginalus politinio gyvenimo reiškinys, tačiau neatsakingos politikos atveju ne viena valstybė nebus apdrausta nuo jo atgimimo.

Pastaraisiais metais Baltijos šalių valdžia vykdė rusofobinę politiką ir viešai smerkė tuos, kurie teigiamai kalba apie šių šalių sovietinę praeitį.

Lietuvoje taip pat vykdo nacizmo reabilitacijos politiką. Šalyje "miško broliai" laikomi "nacionaliniais didvyriais", nepaisant įrodymų, kad jie dalyvavo nusikaltimuose prieš žmones. Piliečiai, nesutinkantys su Vilniaus pozicija, yra persekiojami.

Lietuva kritikuoja 1939 metų Molotovo-Ribentropo paktą tarp nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos tvirtinant, kad jis buvo skirtas "sunaikinti Vidurio ir Rytų Europos šalių valstybingumą".

Tuo tarpu Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas) pavadino "nesąžiningais" bandymus perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją, primindamas, kad jį pradėjo nacistinė Vokietija, o bandymai kaltinti kitas šalis tik skaldo Europą.

Anksčiau Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad TSRS buvo vienintelė Europos valdžia šeštajame dešimtmetyje, kuri priešinosi fašizmui ir militarizmui Europoje ir Tolimuosiuose Rytuose, o nepuolimo paktas su Vokietija buvo sukurtas siekiant išvengti karo.

Rusijos vadovybė ne kartą ragino kaimynines šalis išsaugoti faktais grįstą istorinę tiesą ir atviru būdu aptarti praeities įvykius.

Tegai:
neonacizmas, Baltijos šalys, Rusija

Nufilmuotas "Iskander-M" raketų paleidimas Rusijoje

(atnaujinta 10:14 2020.08.06)
Kaip pažymėta Rusijos Federacijos gynybos ministerijoje, raketos taikliai pataikė į sąlyginius taikinius, esančius 90 kilometrų atstumu

"Iskander-M" raketų sistemos buvo paleistos Astrachanės srities Kapustin Jar poligone. Vaizdo įrašą paskelbė televizijos kanalas "Zvezda".

Raketos buvo paleistos kaip specialiųjų operatyvinių pratybų dalis.

Nufilmuotas kompleksų paruošimas raketoms paleisti, o po to masinis raketų smūgis į sąlyginį priešą.

Tikslo sunaikinimo kontrolė buvo vykdoma iš oro. Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, sąlyginiai taikiniai, esantys 90 kilometrų atstumu, buvo numušti labai tiksliai.

Pratybų metu raketų komplekso "Iskander" įgula atliko nuo komplekso užtaisymo iki kovos padėties normatyvas. Taikiniams aptikti buvo naudojami "Orlan-10" bepiločiai.

Tegai:
vaizdo įrašas, Iskander M, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Nufilmuota, kaip Rusijos Su-27 perima du JAV lėktuvus
Rusijos ginklai: kokiu tikslu "Iskander" matuojasi jūreivio marškinėlius
Lietuva nori pastatyti naują karinio rengimo poligoną prie Rusijos sienų