Maskva, archyvinė nuotrauka

Teisininkas: Rusijai nėra jokių apribojimų ištirti Lietuvos teisėjų veiksmus

107
(atnaujinta 15:12 2019.03.28)
Norint patraukti atsakomybėn neteisėtus veiksmus prieš rusus įvykdžiusius asmenis gali kilti problemų, tačiau Maskva gali apriboti jiems įvažiavimą į šalį, sako teisės mokslų daktaras Dmitrijus Labinas

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Rusijos Federacijos tyrimų komitetas pradėjo tikrinti Lietuvos teisėjus dėl "neteisingo nuosprendžio" buvusiam SSRS gynybos ministrui Dmitrijui Jazovui dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje.

Interviu Sputnik Lietuva teisės mokslų daktaras, MGIMO tarptautinės teisės katedros profesorius Dmitrijus Labinas sakė, kad dėl Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso kompetentingos institucijos gali pradėti tokį tyrimą.

"Jei manome, kad jie įtaria, jog prieš Rusijos piliečius buvo padarytas neteisėtas aktas, tuomet teisėjo ar kitas statusas užsienio valstybėje neturi didelės reikšmės. Kitas dalykas, jei norima patraukti atsakomybėn, tai statusas gali turėti įtakos, pavyzdžiui, tas statusas, kuris numatytas tarptautinės teisės aktais. <…> Bet kuriuo atveju, be abejo, sunku tiesiogiai patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bet bent jau, tikriausiai, įmanoma apriboti šių žmonių atvykimą", — sakė jis.

Vilniaus apygardos teismas kovo 27 dieną paskelbė nuosprendį "Sausio 13-osios byloje". Dauguma kaltinamųjų "Sausio 13-osios byloje" teisiami už akių, kaltinamųjų suole buvo tik Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas. Teismas jiems skyrė atitinkamai 7 ir 4 metus kalėjimo.

Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Taip pat Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą. Buvusiam gynybos ministrui skyrė 10 metų kalėjimo, buvusiam KGB karininkui Michailui Golovatovui ― 12 metų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teismo nuosprendį "Sausio 13-osios byloje" vadina akistata su tiesa ir istorinio teisingumo diena. Rusijos URM pažadėjo būtinai atsakyti į Lietuvos veiksmus.

1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
© Sputnik /
1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
107
Tegai:
Rusija, Sausio 13-osios byla
Temos:
Sausio 13-osios byla (80)
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pakomentavo "Sausio 13-osios bylos" nuosprendžius
Rusijos žurnalistai neįleidžiami į "Sausio 13-osios bylos" posėdį — video
Skvernelis ragina "Sausio 13-osios bylos" pareigūnus susilaikyti nuo kelionių į Rusiją