Dmitrijus Medvedevas, archyvinė nuotrauka

Medvedevas mano, kad JAV niekada neatšauks sankcijų Rusijai

86
(atnaujinta 16:08 2019.03.29)
Pasak Rusijos premjero, istorijoje nebuvo laikotarpio, kai neegzistuotų JAV sankcijos

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas paskelbė, kad Jungtinės Valstijos niekada neatšauks sankcijų Rusijai, nes jų politika visuomet buvo į tai nukreipta.

"Aš galiu tiesiogiai atsakyti: jie niekada nepanaikins sankcijų Rusijai, nes visa jų politika — per pastaruosius 100 metų — buvo grindžiama begalinių sankcijų mūsų šaliai taikymu, nesvarbu, koks bebūtų jų pavadinimas", — cituoja Medvedevą RIA Novosti.

Pasak jo, istorijoje nebuvo protarpio, kai neegzistuotų JAV sankcijų. Ir tai, Rusijos ministro pirmininko nuomone, yra labai liūdna, nes neleidžia Rusijos Federacijai ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms išspręsti svarbiausių saugumo ir ekonominio vystymosi klausimų.

Anksčiau Medvedevas teigė, kad naujas JAV sankcijų paketas yra "dar viena pamišėlių istorija", susijusi su Amerikos elito konsolidavimusi prieš prezidentą Donaldą Trampą, kuris vyksta, prisidengus "Rusijos istorija". Kartu Medvedevas teigia, kad Rusija nebijo sankcijų, jos negalės rimtai pakenkti šalies ekonomikai, tačiau trukdo vystymuisi. Pasak Medvedevo, sankcijas reikia vertinti atsargiai ir joms pasiruošti.

Rusijos ir daugelio Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko perversmas, ir dėl Krymo, kuris po referendumo tapo Rusijos regionu. Vakarų šalys apkaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus ir pradėjo taikyti sankcijas. Rusija ėmėsi atsakomųjų veiksmų, daug kartų atmesdavo visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti sankcijomis yra visiškai neproduktyvu.

Vis dėlto pastaruoju metu Vakaruose vis dažniau atsiranda nuomonių apie būtinybę panaikinti sankcijas prieš Maskvą. Į prekių, kurias draudžiama įvežti į Rusiją, sąrašą įeina mėsos ir pieno produktai, žuvis, daržovės, vaisiai ir riešutai.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
86
Tegai:
JAV, Rusija, sankcijos, Dmitrijus Medvedevas
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (220)
Dar šia tema
Deripaska paaiškino, kodėl Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykiai nepagerės
Vengrijos URM: šalis prarado apie 7 milijardus dolerių dėl sankcijų Rusijai
Putinas: sankcijos prieš Rusiją tapo smūgiu Europai
Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją